Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Ekonomi Raporları

YK Ekonomik Araştırma Bölümü

KFS için makro ekonomik öngörüler oluşturmak dışında, yüksek vasıflı ekonomik araştırma faaliyetlerini yürütür ve bu çalışmaları geniş bir okuyucu kitlesine ulaştırarak ve bu sayede maksimum tanınma sağlayarak Yapı Kredi marka değerine katkıda bulunur.

YK Ekonomik Araştırma yukarıda belirtilen hedeflerine ulaşmak için aşağıda faaliyetleri yürütür:

  • KFS için tahminler üretmek ve gerek duyuldukça bu tahminleri revize etmek
  • Yenilikçi modelleme teknikleri vasıtasıyla iç ve dış müşterilerin ilgisini çekebilecek yüksek vasıflı yarı-akademik araştırmalar yapmak.
  • Banka içi okuyuculara ve mevcut/potansiyel müşterilere günlük ve haftalık raporlar hazırlamak.
  • Belli bir frekansı olmayan yayınlar vasıtasıyla ekonomideki mevcut durumu veya ekonominin gelecek dönemdeki seyrini anlamaya yardımcı olacak yayınlar yapmak
  • Verilerin açıklanmasını takiben kısa değerlendirme notları oluşturmak.
  • Üst Yönetimin onayıyla, seçilmiş bazı ticari/kurumsal ya da özel bankacılık müşterilerine ekonomik veri sağlamak
  • YK ve UCI kuruluşlarını ülke için de ve dışında toplantılarda, konferanslarda ekonomik araştırma konusunda temsil etmek
  • Resmi kurumlar veya özel sektörden gelebilecek olan brifing veya detaylı ekonomik analiz talepleri YK Ekonomik Araştırmanın kapasitesi doğrultusunda yanıtlanacaktır.

Turkey Weekly Macro Comment

Yapı Kredi Ekonomik Araştırma tarafından İngilizce olarak hazırlanan ilgili haftada Türkiye ekonomisinde, mali piyasalarda ve politik ortamda meydana gelen son gelişmeleri inceleyen haftalık raporlardır.

Makro Değerlendirme Notları

Makro Değerlendirme Notları, Yapı Kredi Ekonomik Araştırma tarafından hazırlanan ve konu kısıtlaması olmayan ve belli bir frekansı bulunmayan yayınlardır. Temel amacı ekonomik/finansal konularla ilgili olarak; yeni yaklaşımlar önermek, farklı bakış açıları sunmak ve/veya tamamlayıcı analizler yapmaktır. Kapsamı ortalama bir tartışma tebliğine kıyasla daha dar olup, bulgulayıcı niteliği ise daha ön plandadır.

Makro Özetler

Makro Özetler, makroekonomik göstergelere ilişkin verilerin açıklanmasını takiben Yapı Kredi Ekonomik Araştırma tarafından hazırlanan ve söz konusu verilerde gözlenen genel gidişatı inceleyen kısa değerlendirme yazılarıdır.

Makro Sentez

Yapı Kredi Ekonomik Araştırma tarafından hazırlanan ve belli bir frekansı bulunmayan eğitimsel (pedagojik) nitelikte yayınlardır. Dili Türkçe’dir. Temel amacı, ekonomik/finansal konularla ilgili sıkça kullanılan kavramların ve yöntemlerin anlaşılmasına katkıda bulunmak, bunlara ilişkin yapılan analizlerin nasıl ve ne şekilde yorumlanması gerektiğine ilişkin uygun bakış açıları sunmaktadır. Bu amaca yönelik olarak, gündemdeki tartışma konularından da yeri geldikçe faydalanılmaktadır.

UniCredit Group CEE Quarterly

UCI New Europe Research Network tarafından İngilizce olarak hazırlanan; Türkiye’de dahil Orta ve Doğu Avrupa ülkelerindeki politika, ekonomi ve finans pıyasalarındaki gelişmeleri içeren, üç ayda bir yayımlanan raporlardır.

UniCredit Group CEE Occasional Report

UCI New Europe Research Network tarafından İngilizce olarak hazırlanan, Orta ve Doğu Avrupa bölgesi odaklı, ekonomi ve finans dünyasındaki çeşitli konuları mercek altına alan raporlardır.

İletişim

Ekonomi raporları ile ilgili her türlü düşünce, öneri, şikayet ya da memnuniyetinizi lütfen bizimle paylaşın.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor