Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri
Ara

Tahsilat Sistemleri

Şirketinizin çalışma yapısına uygun olan çözümlerimizle tahsilat süreçlerinizi kolaylaştırıyor, verimli bir nakit akışının yolunu açıyoruz.

Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS)

Bankamız, firmaların bayi/müşterilerine yapacağı mal ve ürün satışı sonucu oluşan alacaklarının tahsilatı konusunda bilgi işlem bazlı alternatif bir kapalı devre tahsilat sistemi önermektedir.

  • Satış bedellerinin ödeme vadelerinde, minimum operasyon ve finansal maliyetle tahsil edilmesini sağlayacak,
  • Belirlenmiş kredi limitleri dahilinde müşteri alacak riskini bankamızın üstleneceği,
  • Firmaların nakit akışını daha sağlıklı izlemesini sağlayacak bir tahsilat sistemi hedeflenmektedir.

Önerilen sistem sadece firmalar için değil, bayi/müşteriler için de verimli ve kârlı bir tahsilat sistemi olmalıdır. Bu amaçla Bankamız bayi/müşterilere, gerek şube ağı Sınırsız Bankacılık ile (POS, Altın Nokta/Tele24, İnternet) önerilen tahsilat sistemi dışındaki diğer ticari bankacılık işlemlerinde özel fiyatlama, kolaylık ve ulaşabilirlik sağlamaktadır.

Havuz Hesap

Şirketinizin bölge hesapları veya farklı amaçlarla kullanılan hesapları arasında bir defa vereceğiniz talimatla hergün bakiye aktarımlarını otomatik olarak yaparak nakit fazlanızı ve ihtiyacınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Referanslı Havale Tahsilat Sistemi

Firmanıza üçüncü şahısların yapacağı ödemelerin Bankamız sisteminde firmanıza özel olarak tasarlanacak tahsilat ekranları ile şube ağımızdan kabul edilmesi ve şubelerimizden yapılan tahsilatlara ilişkin ödeme bilgilerinin firmanızın talep ettiği manyetik dosya deseninde geri bildirilmesi ve bu sayede hem şube ağı üzerinden firmanız adına Bankamız tarafından tahsilat yapılması hem de söz konusu işlemlerin fimanız muhasebe sistemine yüklenerek otomatik muhasebeleşebilmesi sağlanabilir.

Yurtiçi Bankalara Keşideli Döviz Çeklerinin Tahsili

Yurtiçi Bankalara keşideli döviz çeklerinizi Yapı Kredi Şubelerinden tahsile verebilirsiniz. Toplu İbraz ile Tahsilat Sistemine üye Bankalara ait döviz çeklerinizi, en geç çekin üzerinde yazan keşide tarihinden 3 iş günü önce Yapı Kredi Şubelerimize getirin, çekiniz vadesinde sorgulansın ve bir gün sonra kesintisiz hesabınıza ödensin.

Çek ve Senet Tahsilatı

Şirketinizin muhasebe sistemine girişi yapılan çek / senet bilgilerinin manyetik ortamda bankamızın sistemine aktarımı sayesinde söz konusu giriş işlemlerinin çek cirolama hizmetimiz kapsamında dilerseniz şirketinizin adına gerçekleştirilmesini isteyebilirsiniz.

Bu kapsamda, tahsilat aşamasında ilgili tutarlar şirketinizin hesabına alacak olarak kaydedilecek ve tahsil edilmesi istenen çek ve senetlere dair güncel bilgiler, yine manyetik ortamda, şirketinizin muhasebe sistemine uygun halde iletilecektir.

Çek Okuyucu

Bankamızdan temin edebileceğiniz çek okuyucularını kullanarak, çeklerin şirketinizin sisteminde muhasebeleştirilmesi sırasında üzerlerindeki çek numarası, banka ve şube kodu, hesap numarası gibi matbu kısımları otomatikman aktarabilirsiniz. Çek okuyucunuz, bu amaçla şirketinizin muhasebe sistemine uygun şekilde programlanacaktır.

Vekaleten Çek Cirolama

Bankamıza vereceğiniz tek bir vekaletname ile şubenize tahsilat için teslim ettiğiniz çeklerinizin bankamızca şirketiniz adına ciro edilmesini ve tahsilat sürecinin başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Bu çeklere ait depo bilgileri ve tahsilat süreci manyetik ortamda, otomatikman muhasebeleştirilebilir halde şirketinize gönderilecektir.

Elektronik Çek Sistemi

Elektronik çek sistemi ile bankamıza tahsilat için teslim ettiğiniz çeklere ait bilgilerin şirketiniz ve bankamız arasında elektronik ortamda alışverişini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde, bu çeklere ait tahsilat bilgilerini (çeklerinizi bankamıza elektronik ortamda iletmemiş olsanız bile) manyetik ortamda, şirketinizde otomatikman muhasebeleştirilebilir halde teslim alabilirsiniz.

Elektronik ortamda çek tahsilatı uygulamasında, firmanız ile bankamız arasında elektronik bilgi alışverişini sağlayacak teknik altyapının oluşturulması gerekmektedir.

Bu sistemden yararlanmanız için bankamız ve şirketiniz arasında gerekli teknik altyapının kurulması, aktarım sisteminin oluşturulması ve elektronik bilgi formlarının hazırlanması gerekecektir. Sistemin işlerliğini denetlemek için yapılacak test uygulamasından sonra çek tahsilatlarınızı elektronik ortamda yapma kolaylığından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Alacaklısı Olduğunuz K.K.T.C. Bankalarına Keşideli Çeklerinizi Yapı Kredi Sizin İçin Tahsil Ediyor

K.K.T.C. Bankalarına Keşideli Türk Lirası ve Döviz Çeklerinizi Bankamız Şubelerinden tahsile verebilirsiniz.

K.K.T.C. muhabirimiz aracılığıyla sorgulanan çekler

  • Takasa girdikten 5 iş günü sonra ödenmekte,
  • Ya da arkası yazılarak iade edilmektedir.
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor