Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Tahsilat Sistemleri

Şirketinizin çalışma yapısına uygun olan çözümlerimizle tahsilat süreçlerinizi kolaylaştırıyor, verimli bir nakit akışının yolunu açıyoruz.

Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS)

Bankamız, firmaların bayi/müşterilerine yapacağı mal ve ürün satışı sonucu oluşan alacaklarının tahsilatı konusunda bilgi işlem bazlı alternatif bir kapalı devre tahsilat sistemi önermektedir.

  • Satış bedellerinin ödeme vadelerinde, minimum operasyon ve finansal maliyetle tahsil edilmesini sağlayacak,
  • Belirlenmiş kredi limitleri dahilinde müşteri alacak riskini bankamızın üstleneceği,
  • Firmaların nakit akışını daha sağlıklı izlemesini sağlayacak bir tahsilat sistemi hedeflenmektedir.

Önerilen sistem sadece firmalar için değil, bayi/müşteriler için de verimli ve kârlı bir tahsilat sistemi olmalıdır. Bu amaçla Bankamız bayi/müşterilere, gerek şube ağı Sınırsız Bankacılık ile (POS, Altın Nokta/Tele24, İnternet) önerilen tahsilat sistemi dışındaki diğer ticari bankacılık işlemlerinde özel fiyatlama, kolaylık ve ulaşabilirlik sağlamaktadır.

Referanslı Havale Tahsilat Sistemi

Firmanıza üçüncü şahısların yapacağı ödemelerin Bankamız sisteminde firmanıza özel olarak tasarlanacak tahsilat ekranları ile şube ağımızdan kabul edilmesi ve şubelerimizden yapılan tahsilatlara ilişkin ödeme bilgilerinin firmanızın talep ettiği manyetik dosya deseninde geri bildirilmesi ve bu sayede hem şube ağı üzerinden firmanız adına Bankamız tarafından tahsilat yapılması hem de söz konusu işlemlerin fimanız muhasebe sistemine yüklenerek otomatik muhasebeleşebilmesi sağlanabilir.

Çek ve Senet Tahsilatı

Şirketinizin muhasebe sistemine girişi yapılan çek / senet bilgilerinin manyetik ortamda bankamızın sistemine aktarımı sayesinde söz konusu giriş işlemlerinin çek cirolama hizmetimiz kapsamında dilerseniz şirketinizin adına gerçekleştirilmesini isteyebilirsiniz.

Bu kapsamda, tahsilat aşamasında ilgili tutarlar şirketinizin hesabına alacak olarak kaydedilecek ve tahsil edilmesi istenen çek ve senetlere dair güncel bilgiler, yine manyetik ortamda, şirketinizin muhasebe sistemine uygun halde iletilecektir.

Elektronik Çek Sistemi

Elektronik çek sistemi ile bankamıza tahsilat için teslim ettiğiniz çeklere ait bilgilerin şirketiniz ve bankamız arasında elektronik ortamda alışverişini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde, bu çeklere ait tahsilat bilgilerini (çeklerinizi bankamıza elektronik ortamda iletmemiş olsanız bile) manyetik ortamda, şirketinizde otomatikman muhasebeleştirilebilir halde teslim alabilirsiniz.

Elektronik ortamda çek tahsilatı uygulamasında, firmanız ile bankamız arasında elektronik bilgi alışverişini sağlayacak teknik altyapının oluşturulması gerekmektedir.

Bu sistemden yararlanmanız için bankamız ve şirketiniz arasında gerekli teknik altyapının kurulması, aktarım sisteminin oluşturulması ve elektronik bilgi formlarının hazırlanması gerekecektir. Sistemin işlerliğini denetlemek için yapılacak test uygulamasından sonra çek tahsilatlarınızı elektronik ortamda yapma kolaylığından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Yurtiçi Bankalara Keşideli Döviz Çeklerinin Tahsili

Yurtiçi Bankalara keşideli döviz çeklerinizi Yapı Kredi Şubelerinden tahsile verebilirsiniz. Toplu İbraz ile Tahsilat Sistemine üye Bankalara ait döviz çeklerinizi, en geç çekin üzerinde yazan keşide tarihinden 3 iş günü önce Yapı Kredi Şubelerimize getirin, çekiniz vadesinde sorgulansın ve bir gün sonra kesintisiz hesabınıza ödensin.

Vekaleten Çek Cirolama

Bankamıza vereceğiniz tek bir vekaletname ile şubenize tahsilat için teslim ettiğiniz çeklerinizin bankamızca şirketiniz adına ciro edilmesini ve tahsilat sürecinin başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Bu çeklere ait depo bilgileri ve tahsilat süreci manyetik ortamda, otomatikman muhasebeleştirilebilir halde şirketinize gönderilecektir.

K.K.T.C. Bankalarına Keşideli Çekler

K.K.T.C. Bankalarına Keşideli Türk Lirası ve Döviz Çeklerinizi Bankamız Şubelerinden tahsile verebilirsiniz.

K.K.T.C. muhabirimiz aracılığıyla sorgulanan çekler

  • Takasa girdikten 5 iş günü sonra ödenmekte,
  • Ya da arkası yazılarak iade edilmektedir.

Havuz Hesap

Şirketinizin bölge hesapları veya farklı amaçlarla kullanılan hesapları arasında bir defa vereceğiniz talimatla hergün bakiye aktarımlarını otomatik olarak yaparak nakit fazlanızı ve ihtiyacınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor