Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Kredi Garanti Fonu (KGF)

Kredi Garanti Fonu (KGF), teminat yetersizliği nedeniyle çeşitli kredi ve destek imkânlarından yeterince yararlanamayan KOBİ, KOBİ DIŞI ve İhracatçı firmalara kefalet vererek kredilerini destekleyen bir kuruluştur.

Kimler Yararlanabilir?

250 kişiden az çalışanı bulunan ve yıllık net satışları veya bilançosu 125 milyon TL'yi aşmayan firmalar KOBİ olarak tanımlanmaktadır. KOBİ tanımına uyan gerçek veya tüzel kişi işletmeler ile, esnaf ve sanatkârlar, serbest meslek mensupları, çiftçiler ve tarımsal işletmeler KGF kefaletinden yararlanabilmektedir.

Bunun yanında ihracatı ve döviz kazandırıcı faaliyeti olan tüm KOBİ'ler ile KOBİ Dışı firmalar da Kefalet programı kapsamına alınmıştır. Son dönemdeki gelişmelerden sonra, KOBİ dışı tanımı altında yeni bir yararlanıcı tipi oluşturulmuş olup, KOBİ tanımına uymayan büyük ölçekli işletmelerde KGF kefaletinden faydalanabilir.

Yeni Kurulmuş Firmalar KGF Kefaletinden Faydalanabilir mi?

Yeni kurulmuş firmalar da KGF Kefaletinden faydalanabilirler.

Nasıl Başvurmalıyım?

KGF kefalet desteği hakkındaki tüm sorularınıza uzman kadrolarımızla cevap vermek ve başvurularınızı almak için sizleri şubelerimize bekliyoruz.

Kredi Garanti Fonu Kefalet Programları

KGF Özkaynak Kefalet Programı

Bu programda, KGF KOBİ’lere kendi özkaynağından kefalet sağlar. Başvuru talebi alınan KOBİ’ler, Kredi Garanti Fonu tarafından değerlendirilir ve kefalet talebi karara bağlanır.

Özkaynak KGF programı kefaletlerinde, kefalet üst limiti 3 milyon TL ve azami kefalet oranı maksimum % 80 olarak uygulanır.

KGF Hazine Destekli Kefalet Programı

KGF Hazine Destekli Kefalet Programı’ndan KOBİ’lerin yanı sıra, KOBİ dışı firmalar da faydalanabilmektedir. Özellikle ihracatçı firmalara 50 milyon TL’ye kadar ve %100‘e varan oranda kefalet desteği sağlanmaktadır. Bunun yanında turizm, Ar-Ge, inovasyon ve savunma sanayi, yenilenebilir enerji, gemi inşa sanayi alanlarında faaliyet gösteren firmalar için özel kefalet destekleri bulunmaktadır.

KGF Hazine Destekli Portföy Garanti Sistemi (Hazine PGS)

Kredi Garanti Fonu kefalet koşullarına uygun olan KOBİ’lerin hızlı şekilde kredi kullanmalarına imkan sağlayan bir kefalet sistemi olan Hazine Portföy Garanti Sistemi ile, KOBİ’ler bankamız tarafından talebinin onaylanması halinde maksimum 2 iş gününde KGF’nin kefaletinden faydalanabilmektedir.

Bu kapsamda, KOBİ vasfına haiz gerçek veya tüzel işletmeler ile ihracatçı KOBİler için 12 milyon TL , Kadın ve Genç Girişimciler için 2.5 milyon TL, Tüm KOBİ Dışı firmalar ile İhracatı ve döviz kazandırıcı faaliyeti olan tüm KOBİ Dışı Firmalar için 50 milyon TL Kefalet üst limiti bulunmaktadır. İşletme Kredilerinde 1 yıl geri ödemesiz seçeneği ile toplam vade 5 yıl, yatırım kredilerinde ise 3 yıl ödemesiz seçeneği ile 10 yıla kadar vade imkanı sunulmuştur. Borçlu cari kredi ve spot kredi vadesi 18 aydır. Bu kapsamda Türk Lirası ve yabancı para cinsinde Teminat Mektubu verilmektedir.

KGF kefaletli kredi başvurularınız için sizleri en yakın Yapı Kredi Şubesi’ne bekliyoruz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor