Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Proje Finansmanı

Proje Finansmanında Yapı Kredi

Proje Finansmanı Baraj

Yapı Kredi Türkiye’de uzun vadeli proje finansman alanında öncü bankalar arasında yer almaktadır.Yapı Kredi büyük ölçekli projelere verdiği finansman desteği ile müşterileriyle uzun vadeli iş ortaklıkları kurmayı hedeflemektedir. Müşterilerine sunduğu yaratıcı çözümlerle proje finansman alanında kapsamlı hizmet sunmakta, projelere sağlanan finansmanın yanında finansal danışmanlık ve yapılandırma hizmetleri de vermektedir. Yapı Kredi birçok projede Lider Düzenleyici ve Yapılandırıcı/Koordinatör rollerini başarıyla üstlenmiştir. Banka proje finansmanı alanında Enerji, Altyapı, Ticari Gayrimenkul ve Satınalma Finansmanı alanlarında uzmanlaşmış olup, piyasa dinamikleri ve ilgili mevzuatlar konusunda bilgili ve deneyimli bir ekibe sahiptir.

Sektörel uzmanlık ve mükemmelliği ön planda tutan yaklaşımı ile Yapı Kredi, öncelikli olarak enerji altyapı ticari gayrimenkul, satınalma projelerine odaklanmaktadır. Yapı Kredi proje finansmanı alanında gerçekleştirdiği işlemlerde uluslararası düzeyde proje finansman alanında bir çok ödül almıştır.

Proje Finansmanı Hizmetlerimiz

Proje Finansmanı belli bir büyüklüğün üzerinde ve özel bir amaçla yapılan yatırımların ileride yaratacağı nakit akışına dayandırılarak sağlanan uzun vadeli finansman olanağıdır. Bu amaçla Yapı Kredi tarafından verilen hizmetler şunlardır:

  • Proje analizinin yapılması, iş planı, nakit akım projeksiyonları, sektör analizleri ve fizibilite raporlarının incelenmesi, senaryo analizlerinin yapılması
  • Projenin yapılandırılması, sermaye, teminat, kredi koşulları, vade yapısı ve fiyatlandırmanın belirlenmesi
  • Proje kredi sözleşme ve teminat dokümanlarının yapılandırılması
  • Proje kredilerinin düzenlenmesi, sendike edilmesi (proje risklerinin diğer bankalarla paylaşılarak risklerin bölüşülmesi) ve finansmanla ilgili diğer hizmetlerin verilmesi

Proje Finansmanı Kapsamı

Kurumsal ve Ticari müşterilerin, aşağıda belirtilen özelliklerdeki projeleri proje finansman kapsamına girmektedir.


Proje Finansmanı Enerji

Enerji

Elektrik üretim santralleri ile elektrik ve doğalgaz dağıtım projeleri

Altyapı / Ulaştırma

Liman, havaalanı, ücretli otoyol, kara ve demiryolları, raylı sistem ve metro projeleri (Yap İşlet Devret Modeli ile işletilen havaalanları, İşletme Hakkı Devri yolu ile özelleştirilecek olan limanlar), Kamu Özel Ortaklığı (KÖİ / Public Private Partnership- PPP) çerçevesinde geliştirilen hastane ve benzeri projeler)

Proje Finansmanı Gayrimenkul

Gayrimenkul Projeleri

Alışveriş merkezi, ofis gibi ticari gayrimenkul projeleri değerlendirilmektedir.

Şirket Satın Alma ve Varlık Alımları

Şirket satın alma ile varlık alımlarında Yapı Kredi müşterilerini tamamen işlemin doğasına uygun, teminat yapısı, geri ödeme planı ve kullanım şartları özel olarak yapılandırılmış finansman çözümlerini müşterilerinin zaman kısıtlarını dikkate alarak desteklemektedir.

Proje ve Yapılandırılmış Finansman Fon Kaynakları

Banka kaynaklı finansman yanısıra proje finansmanında Avrupa Yatırım Bankası (EIB),Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Dünya Bankası kuruluşu olan IFC IFC ve Fransız Kalkınma Ajansı'nın (AFD) kuruluşu olan Proparco gibi uluslararası finansal kuruluşlardan sağlanan fonlardan da yararlanılmaktadır. Yapı Kredi, sağlanan bu kaynaklar ile rüzgar, hidroelektrik ve jeotermal kaynaklı yenilenebilir enerji projelerinin yanı sıra enerji verimliliği projeleri için de finansman sağlayarak, oldukça geniş bir portföyün bu değerli kaynaktan yararlanmasını sağlamaktadır. Diğer taraftan makine ve ekipmanı yurt dışından temin edilecek projelerde Yapı Kredi aracığıyla İhracat Kredi Kuruluşlarından (Export Credit Agency -ECA) finansman sağlanması da sözkonusudur.

Ayrıca UniCredit Grubu ile kurduğu güçlü işbirliğinin yarattığı sinerjiden faydalanan Yapı Kredi, UniCredit ile ortak finansman yapılarıyla da kredi vermektedir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor