Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Kredi Ödeme Güvencesi Sigortası

Kredi Ödeme Güvencesi Sigortası Nedir?

Kredi Ödeme Güvencesi, bireysel kredi kullanan müşterilerimizin yaşam kaybı veya tam ve daimi maluliyet durumunda kredi borcunu teminat altına alan, işsiz kalmaları durumunda ise yine teminat kapsamında kredi taksitlerini ödeyen sigortadır.

Yaşam kaybı ya da tam ve daimi maluliyet gerçekleşmesi durumunda teminat kapsamında borç ödendikten sonra varsa kalan tutar ailenize veya sevdiklerinize ödenir. Sigortalı bazında, İstem Dışı İşsizlik, Geçici İş Göremezlik ve Gündelik Hastane Tazminatı teminatlarından, hasar başına en fazla altı (6) kez, sigorta süresi boyunca ise en fazla on sekiz (18) kez aylık tazminat talebinde bulunulabilir.

Neden Kredi Ödeme Güvencesi Almalıyım?

  • Yaşam kaybınız durumunda, tazminat sigorta şirketi tarafından bankaya ödenir. Ödenmiş kredi borcunun tazminattan düşülmesi ile oluşan bakiye de (varsa),banka tarafından, Kanuni Varislerinize ödenir.
  • İşsiz kalmanız durumunda kredi taksitlerini güvence altına alarak hayat standardınızı korumanıza yardımcı olur.
  • Kredi kullanımlarında, yıllık azalan teminat üzerinden hesaplama yapılır.
  • Ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan düşerek vergi avantajı elde edebilirsiniz.

Hangi Krediler Kapsam Altındadır?

Bireysel İhtiyaç, Mortgage ve Taşıt kredileri sigortalanabilir.

Teminatlarımız

Yaşam Kaybı ve Tam ve Daimi Maluliyet Teminatı: Sigorta süresi içinde gerçekleşecek olası bir yaşam kaybı ya da maluliyet durumunda hasar tarihi itibariyle geçerli olan teminat tutarı ödenir. Teminat tutarı, kredi borç bakiyesi ve aylık kredi faiz oranına bağlı olarak yıllık azalmaktadır. Sigortalının yaşam kaybı durumunda geçerli olan teminat üzerinden kredi borcu ödenir ve ödendikten sonra varsa kalan tutar Kanuni Varislere ödenir. Tam ve daimi Maluliyet durumunda ilgili teminat sertifika üzerinde belirtilen sigortalıya ödenir. İlgili teminatlardan her ikisinden de tazminata hak kazanılması söz konusu olmayıp, bu teminatlara ilişkin her hangi bir tazminat ödendiğinde sigorta sözleşmesi sona erer.

Gelir kaybını karşılayacak teminatlar dönüşümlü teminatlardır. Teminat, gelir kaybının gündeme geldiği dönemdeki istihdam durumunuz esas alınarak belirlenir.

İstemdışı İşsizlik Teminatı: İstem Dışı İşsizlik teminatından aynı iş yerinde 180 gün boyunca aralıksız çalışmış ve sigorta başlangıç tarihi itibari ile 90 günlük muafiyet süresini geçirmiş olması şartıyla, İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) işsizlik sigortası kapsamında işsizlik ödeneğine hak kazanmış sigortalılar yararlanabilir. Sigortalı bazında, İstem Dışı İşsizlik, Geçici İş Göremezlik ve Gündelik Hastane Tazminatı teminatlarından, hasar başına en fazla altı (6) kez, sigorta süresi boyunca ise en fazla on sekiz (18) kez aylık tazminat talebinde bulunulabilir.

Geçici İş Göremezlik Teminatı: Kamu ya da serbest çalışanların, poliçede tanımlanan bir olay neticesinde geçici olarak iş göremez hale gelmeleri durumunda sigortalının yararlanabildiği teminattır.

Gündelik Hastane Tazminatı Teminatı:Herhangi bir işte çalışmayanların (öğrenci, ev hanımı, emekli gibi) bir kaza veya hastalık sonucu yedi günden daha uzun süren yatarak hastane tedavilerinde tazminat ödemesini kapsayan bir teminattır.

Sigorta Süresi

Sigorta süresi, kredi vadesiyle ile uyumludur.Kredi vadesinden kısa süreli gerçekleşen poliçeler için yıllık otomatik yenileme talimatı vermeniz durumunda primler kredi kartı ya da hesabınızdan alınarak, poliçeniz yenilenecektir.

Kimler Sigorta Kapsamına Girebilir?

18 - 65 yaşları arasında olan kredi sahibi herkes başvurabilir.

Ne Kadar Prim Öderim?

Sigorta prim tutarları, teminat tutarı, yaş, kredi borç bakiyesi, kalan kredi vadesi ve aylık kredi faiz oranına göre değişmektedir.

Ödeme Seçenekleri

Peşin veya taksitli olarak; hesaptan veya kredi kartından tahsil edilebilir.

Sigorta primini kredi talebine ekleyerek de ödeme yapabilirsiniz. Bu şekilde sigorta primini zorluk yaşamadan kredi taksitleri ile ödemiş olursunuz.

Bilgi Almak İçin

Şubelerimizden bilgi alabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor