Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Bireysel Emeklilik

Neden Bireysel Emeklilik?

Çalışma yaşamınız gibi uzun ve aktif bir dönem olan emeklilik döneminizde, yaşam standartlarınızı koruyarak, çalışma temponuz nedeniyle emeklilik günlerinize ertelediğiniz bir çok şeyi yapmak sizin en doğal hakkınız.

Bireysel emeklilik ile bugünden yapacağınız birikimler sayesinde hem gelecekteki yaşam standartlarınızı güvence altına alacak nakit birikimini elde etme hem de çalışma temponuz nedeniyle emeklilik günlerinize ertelediğiniz bir çok güzel şeyi yapabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Size önerimiz bugün akıllı bir adım atarak Allianz Yaşam ve Emeklilik Bireysel Emeklilik Planları’ndan birini seçmeniz. Böylece emeklilikteki gelir ihtiyacınız için şimdiden birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

Devlet Katkısı Nedir

Devlet katkısı, bireysel emeklilik hesabı bulunan herkese yatırdığı katkı payının %25’i oranında devlet tarafından eklenen tutardır.

Devlet katkısı ile yatırılan her;

  • 100 TL , 125 TL,
  • 200 TL, 250 TL,
  • 500 TL, 625 TL,
  • 1.000 TL, 1.250 TL olur.

Devlet katkısının üst limiti yıllık toplam brüt asgari ücret tutarının %25'i kadardır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bireysel Emekliliğin Avantajları Nelerdir?

Emeklilik döneminizde nakit ihtiyacını karşılamak ve hayat standardınızı korumak isterseniz uzun vadeli birikim yapmanız faydalı olacaktır.

Yatırdığınız katkı payları emeklilik yatırım fonlarında değerlendirilir. Emeklilik yatırım fonları, finans piyasalarındaki birçok farklı menkul kıymete yatırım yapan fonlardır. Alanında uzman portföy yönetim şirketleri, bu fonları ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun şekilde değerlendirir.

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de, çalışanların aktif çalışma yaşamı süresince aldıkları gelir, emekliliklerinde azalır. Bu nedenle var olan yaşam standartlarınızı emekliliğinizde de koruyabilmek için ek gelire ihtiyaç duyabilirsiniz. Bireysel emekliliğe katılarak bu ek geliri sağlayabilirsiniz. Emeklilik hakkınızı kullanmak istediğinizde birikiminizin tamamının veya bir kısmının tarafınıza ödenmesini talep edebilirsiniz.


Allianz Yaşam ve Emeklilik Bireysel Emeklilik Planları Nelerdir?

Bireysel Planlar

Aylık Asgari Katkı Payı 125 TL
Giriş Aidatı Sözleşmeye ilişkin Giriş Aidatı, teklif formunun imzalandığı tarihte geçerli olan aylık brüt asgari ücret tutarı dikkate alınarak aşağıda belirtilen şekilde tanımlanmıştır:

a) Sözleşmenin yürürlük tarihinden itibaren üç yıl içinde ayrılanlar için aylık brüt asgari ücretin %75’i

b) Sözleşmenin yürürlük tarihinden itibaren üç yılını dolduran sözleşmelerden beş yıldan önce ayrılanlar için, aylık brüt asgari ücretin % 50’si tutarındadır.

Giriş Aidatı tanımlanmış sözleşmelerde, Giriş Aidatının tamamı başka şirkete aktarım ya da sistemden ayrılma tarihine kadar ertelenmiştir. Giriş Aidatı tanımlanmamış sözleşmelerden veya yürürlük tarihinden itibaren beş yılını dolduran sözleşmelerden Giriş Aidatı tahsil edilmez.
Yönetim Gider Kesintisi Katkı Payı Üzerinden Yönetim Gider Kesintisi

Kişiye Özel Emeklilik Planı’nda katkı payı üzerinden yönetim gider kesintisi uygulanmaz.

Ek Yönetim Gider Kesintisi

Kişiye Özel Emeklilik Planı’nda ek yönetim gider kesintisi uygulanmaz.

Birikim Üzerinden Yönetim Gider Kesintisi

Kişiye Özel Emeklilik Planı’nda; Giriş Aidatı ve yönetim gider kesintisi toplamı yıllık üst sınırı ile sınırlı olmak üzere; sözleşmenin ilk 5 yılında, her takvim ayının 15. günü (iş günü değil ise takip eden ilk iş günü) itibarıyla emeklilik yatırım fonlarından pay satılmak suretiyle hesaptaki birikimden Giriş Aidatı ve yönetim gider kesintisi toplamı yıllık üst sınırının* on ikide biri, yukarı yuvarlanarak elde edilen tutar kadar birim üzerinden Yönetim Gider Kesintisi uygulanır.

*Giriş Aidatı ve Yönetim Gider Kesintisi Toplamı Yıllık Üst Sınırı: Sözleşmenin yürürlük tarihinden itibaren 5 yıl ile sınırlı olmak üzere; her sözleşme yılının başlangıç tarihindeki takvim yılının ocak ayı itibarıyla geçerli olan Aylık Brüt Asgari Ücret tutarının %8,5’ini ifade eder.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aylık Asgari Katkı Payı 125 TL
Zorunlu Başlangıç Fonu 100.000 TL
Giriş Aidatı Sözleşmeye ilişkin Giriş Aidatı, teklif formunun imzalandığı tarihte geçerli olan aylık brüt asgari ücret tutarı dikkate alınarak aşağıda belirtilen şekilde tanımlanmıştır:

a) Sözleşmenin yürürlük tarihinden itibaren üç yıl içinde ayrılanlar için aylık brüt asgari ücretin % 75’i

b) Sözleşmenin yürürlük tarihinden itibaren üç yılını dolduran sözleşmelerden beş yıldan önce ayrılanlar için aylık brüt asgari ücretin % 50’si tutarındadır.

Giriş Aidatı tanımlanmış sözleşmelerde, Giriş Aidatının tamamı başka şirkete aktarım ya da sistemden ayrılma tarihine kadar ertelenmiştir. Giriş Aidatı tanımlanmamış sözleşmelerden veya yürürlük tarihinden itibaren beş yılını dolduran sözleşmelerden giriş aidatı tahsil edilmez.
Yönetim Gider Kesintisi Katkı Payı Üzerinden Yönetim Gider Kesintisi

Safran Emeklilik Planı’nda katkı payı üzerinden yönetim gider kesintisi uygulanmaz.

Ek Yönetim Gider Kesintisi

Safran Emeklilik Planı’nda ek yönetim gider kesintisi uygulanmaz.

Birikim Üzerinden Yönetim Gider Kesintisi

Safran Emeklilik Planı’nda birikim üzerinden yönetim gider kesintisi uygulanmaz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Grup Emeklilik Planları

Grup Emeklilik Planları, kurumlara sağlanan özel avantajların yardımıyla, çalışanların veya üyelerin ek bir emeklilik gelirine sahip olmalarını ve mevcut hayat standartlarını emeklilik döneminde de sürdürebilmelerine olanak sağlar.

Gruba Bağlı Bireysel Emeklilik Planları

Emeklilik şirketi ile katılımcının taraf olarak yer aldığı emeklilik sözleşmesidir. Kurum katkısı bulunmamakta olup, çalışanlar veya üyeler gönüllülük esasına bağlı olarak plana katılabilmektedirler.

İşveren Grup Emeklilik Planları

Emeklilik şirketi ile işverenin taraf olarak yer aldığı ve katılımcı lehine yapılan emeklilik sözleşmesidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Birikimler Hangi Emeklilik Yatırım Fonlarında Değerlendirilir?

Katılımcıların birikimlerinin değerlendirilmesi amacıyla çeşitli yatırım araçlarının bileşiminden oluşan 14 ayrı emeklilik yatırım fonu kurulmuştur.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Size Özel Ek Faydalar Nelerdir?

Olası bir sağlık probleminizde; Anlaşmalı Sağlık Kurumlarından indirimli olarak yararlanabilirsiniz.

Tıbbi Danışma Hizmeti

Sağlık problemleriniz konusunda danışman doktor tarafından gerekli bilgiler verilir. Danışman doktor, karşılaştığınız sağlık problemi konusunda alınması gereken önlemlerle ilgili size tavsiyelerde bulunur ancak tanı koymayıp, ilaç önermez; gerektiğinde acil tıbbi servislere yönlendirir. Tıbbi danışma konusunda 7/24 hizmet alabilirsiniz.

Eve Doktorlu Ambulans Gönderimi

Yaralanma veya hastalanma durumlarında; danışman doktorun kararıyla en yakın tam teşekküllü hastaneye, doktorlu ambulans ile ücretsiz olarak gönderilirsiniz. Bilinciniz yerinde değil ise yakınınızın hastane seçimi konusundaki makul talepleri doktorumuz tarafından dikkate alınır.

Acil durum kararı, danışman doktorlar tarafından verilir; acil durum niteliğinde olmayan doktorlu ambulans talepleri nedeniyle oluşan ücretler, tarafınızca karşılanır. Önceden randevu ile kararlaştırılmış ve estetik amaçlı ameliyatlar da bu kapsamda yer almakta olup; ücreti, tarafınızca ödenir.

Ameliyat Sonrası Bakıcı Hizmeti

Ameliyat sonrası, hastalık sonucu evde bakımınız gerekiyorsa; bakım hizmetlerinizi sağlamak üzere 2 gün süreyle bakıcı gönderilmesi sağlanır ve bakıcı ücreti, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. tarafından karşılanır.

Doğum Sonrası Bakım Hizmeti

Doğum sonrası anneye destek amaçlı, bir bakıcının 1 gün süre ile eve gönderilmesi sağlanır ve bakıcı ücreti, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. tarafından karşılanır.

Bir Hastane Biriminden Diğerine Şehir İçi Taşımacılığı

Aynı kent içindeki başka bir hastane birimine, gerektiğinde tıbbi gözetim altında ambulans ile taşınma hizmetini kapsamaktadır. Hizmete ait ödeme, tarafınızca yapılır.

Şehirlerarası Taşımacılık

Durumunuz, başka bir kentteki bir hastane birimine taşınmanızı gerektiriyorsa, bu taşıma gereken bakımı sağlayacak en yakın ve en iyi donanımlı hastane birimine, eğer gerekiyorsa tıbbi gözetim altında olmak üzere yapılır. Hizmete ait ödeme tarafınızca karşılanır.

Bu hizmet acil yardım teşekküllerinin yerine geçmemektedir. Sunulan hizmet ikincil yardımdan ibarettir.

İlaç / Tıbbi Sarf Malzeme Gönderimi*

Doktor tarafından acil tedavi amaçlı yazılmış ilaçların, tıbbi sarf malzemenin uygun koşullarla tarafınıza gönderilmesi işlemi Türkiye içerisinde organize edilir ve gönderim masrafları Allianz tarafından karşılanır. İlacınızın bulunamaması durumunda danışman doktorumuzun durumun aciliyetini onaylaması kaydıyla bu hizmetten faydalanabilirsiniz. İlaç ve tıbbi sarf malzeme masrafları tarafınızca karşılanır.

*Katılımcının bulunduğu yerde doktor tarafından yazılmış ve acil gereksinimi olan ilaçların bulunamaması halinde; reçeteli olmak kaydıyla, danışman doktor tarafından durumun aciliyeti onaylandığı takdirde bu hizmet kullanılabilir.

Eve Hemşire Gönderimi

Serum ve iğne vb. konularda destek olmak üzere, hemşire gönderilmesi sağlanır. Yapılan işlemin masrafları, tarafınızca karşılanır.

Yaşam Tarzı Hizmetleri

Hizmet organizasyonu Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. tarafından yapılmakla beraber; ücreti, Tarafınızca karşılanan hizmetlerdir. Detaylar için Allianz Yaşam ve Emeklilik’in internet sitesini (www.allianzyasamemeklilik.com.tr) ziyaret edebilirsiniz.

İş göremezlik halini ek faydada yer verilen koşullara göre belgelediğiniz tarihten 6 ay sonra başlamak üzere katkı payları 5 yıla kadar Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. tarafından emeklilik hesabınıza yatırılmaya devam eder.


Bireysel Emekliliğe Kimler, Nasıl Katılabilir?

Bireysel emekliliğe 18 yaşını aşmış, medeni haklarını kullanabilen herkes katılabilir.

Müşteri temsilciniz, Sistem’e girmek istediğinizde, emekliliğinize yönelik beklentilerinizi, ortalama gelir düzeyinizi, risk profilinizi, önceliklerinizi ve kişisel ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak size en uygun teklifi hazırlar.

Bireysel Emekliliğe Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Bireysel Emekliliğe sahip olmak için Yapı Kredi Şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, Yapı Kredi’nin tüm Sınırsız Bankacılık kanallarından ( İnternet Sitesi, İnternet Şubesi, Mobil Şube, ATM, Müşteri İletişim Merkezi, Sesli Yanıt Sistemi ) Bireysel Emeklilik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor