Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Gayrinakit Krediler

Dış Ticaret Finansmanı

Akreditif

Akreditif, belirli şartların yerine getirilmesi karşılığında, satıcıya mal bedellerinin ödemesinin yapılacağına ilişkin bankalar aracılığı ile verilen bir çeşit garantidir. Akreditifli ödeme şeklinde, satıcı akreditif şartlarının yerine getirilmesi ve bu şartlara uygun olarak tanzim edilen vesaik ibrazı karşılığında belirlenen vadede mal bedelinin tahsilini garantiye alırken, alıcı firma alacağı malın yüklenmesi ile ilgili şartların yerine getirilmeden satıcı firmaya ödeme yapılmayacağının garantisini temin eder.

Bankamız uluslararası ticarette en güvenilir ödeme şekli olan akreditifli işlemleri Milletlerarası Ticaret Odası'nın vesikalı kredilere ilişkin hazırladığı 500 sayılı broşüre ve ülkemiz dahili kurallarına uygun olarak geniş muhabir ağı ve uzman kadrosu aracılığı ile yürüterek, ithalat ve teyitli ihracat akreditiflerinde ihracatçıya yönelik ödeme garantisi verir.

Kabul, Aval Kredisi

Bankamız kabul kredili vesaik / mal mukabili ithalatlarınızda, borçlusu olarak kabul ettiğiniz poliçelere aval vererek, poliçenin vadesinde ödeneceğini adınıza garanti etmektedir. Böylece bankamızdan alacağınız aval garantisi ile ödeme yapmadan, vadeden önce malınızı çekebilme imkânına sahip olacaksınız.

İhracat Akreditif Teyit Kredisi

Lehinize açılan gayri kabili rücu ihracat akreditiflerinize teyidimizi ekler; akreditif şartlarına uygun vesaik ibrazı şartı ile ekonomik ve politik riskleri üstlenerek vadesinde ödeme güvencesi veririz.

Forfaiting

Bankamızca mal ve hizmet ihracı akreditiflerinizden doğan ileri bir tarihte vadesi gelecek alacağınızın satın alınması gerçekleştirilerek, vadeli satışlarınız anında paraya çevrilebildiğinden, size finansman sağlar. Vadeli satışlardan doğan alacak haklarının devri iskonto yoluyla yapıldığından ve bu finansman şeklinin maliyeti önceden belli olduğundan, size uzun vadeli faaliyet planı yapabilme imkânı ile firmanızın likiditesi alacak hakkının devri ile artacağından gerekli finansman sağlanır. Ekonomik ve politik tüm riskler bankamızca üstlenilmektedir.

Teminat Mektupları

Türk Lirası Teminat Mektupları

Bankalar tarafından yurtiçinde yerleşik gerçek ve tüzel kişiler lehine bir malın teslimi, işin yapılması veya bir borcun ödenmesi gibi konularda, muhatap kuruluşlara hitaben verdikleri yüklenimin yerine getirilememesi durumunda, meblağın kayıtsız şartsız ödenmesi taahhüdünü içeren garantilerdir.

  • Geçici Teminat Mektupları
  • Kesin Teminat Mektupları
  • Avans Teminat Mektupları
  • Serbest Teminat Mektupları

Yabancı Para Teminat Mektupları

  • Dövizi Natık Teminat Mektupları / Standby Akreditif Bir malın teslimi, bir işin yapılması, bir borcun ödenmesi taahhüdünü içeren, yurtiçi veya yurtdışında yerleşik gerçek ve tüzel kişilere hitaben yabancı para üzerinden düzenlenen döviz ödemeli garantilerdir.
  • Kur Riskli Teminat Mektupları

Performans döviz kredisinin teminatı olarak, ihracatçı firmalar lehine Eximbank'a hitaben düzenlenirler.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor