Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Gayrinakit Krediler

Dış Ticaret Finansmanı

Akreditif

Akreditif, belirli şartların yerine getirilmesi karşılığında, satıcıya mal bedellerinin ödemesinin yapılacağına ilişkin bankalar aracılığı ile verilen bir çeşit garantidir. Akreditifli ödeme şeklinde, satıcı akreditif şartlarının yerine getirilmesi ve bu şartlara uygun olarak tanzim edilen vesaik ibrazı karşılığında belirlenen vadede mal bedelinin tahsilini garantiye alırken, alıcı firma alacağı malın yüklenmesi ile ilgili şartların yerine getirilmeden satıcı firmaya ödeme yapılmayacağının garantisini temin eder.

Bankamız uluslararası ticarette en güvenilir ödeme şekli olan akreditifli işlemleri Milletlerarası Ticaret Odası'nın vesikalı kredilere ilişkin hazırladığı 500 sayılı broşüre ve ülkemiz dahili kurallarına uygun olarak geniş muhabir ağı ve uzman kadrosu aracılığı ile yürüterek, ithalat ve teyitli ihracat akreditiflerinde ihracatçıya yönelik ödeme garantisi verir.

Kabul, Aval Kredisi

Bankamız kabul kredili vesaik / mal mukabili ithalatlarınızda, borçlusu olarak kabul ettiğiniz poliçelere aval vererek, poliçenin vadesinde ödeneceğini adınıza garanti etmektedir. Böylece bankamızdan alacağınız aval garantisi ile ödeme yapmadan, vadeden önce malınızı çekebilme imkânına sahip olacaksınız.

İhracat Akreditif Teyit Kredisi

Lehinize açılan gayri kabili rücu ihracat akreditiflerinize teyidimizi ekler; akreditif şartlarına uygun vesaik ibrazı şartı ile ekonomik ve politik riskleri üstlenerek vadesinde ödeme güvencesi veririz.

Forfaiting

Bankamızca mal ve hizmet ihracı akreditiflerinizden doğan ileri bir tarihte vadesi gelecek alacağınızın satın alınması gerçekleştirilerek, vadeli satışlarınız anında paraya çevrilebildiğinden, size finansman sağlar. Vadeli satışlardan doğan alacak haklarının devri iskonto yoluyla yapıldığından ve bu finansman şeklinin maliyeti önceden belli olduğundan, size uzun vadeli faaliyet planı yapabilme imkânı ile firmanızın likiditesi alacak hakkının devri ile artacağından gerekli finansman sağlanır. Ekonomik ve politik tüm riskler bankamızca üstlenilmektedir.

Teminat Mektupları

Türk Lirası Teminat Mektupları

Bankalar tarafından yurtiçinde yerleşik gerçek ve tüzel kişiler lehine bir malın teslimi, işin yapılması veya bir borcun ödenmesi gibi konularda, muhatap kuruluşlara hitaben verdikleri yüklenimin yerine getirilememesi durumunda, meblağın kayıtsız şartsız ödenmesi taahhüdünü içeren garantilerdir.

  • Geçici Teminat Mektupları
  • Kesin Teminat Mektupları
  • Avans Teminat Mektupları
  • Serbest Teminat Mektupları

Yabancı Para Teminat Mektupları

  • Dövizi Natık Teminat Mektupları / Standby Akreditif Bir malın teslimi, bir işin yapılması, bir borcun ödenmesi taahhüdünü içeren, yurtiçi veya yurtdışında yerleşik gerçek ve tüzel kişilere hitaben yabancı para üzerinden düzenlenen döviz ödemeli garantilerdir.
  • Kur Riskli Teminat Mektupları

Performans döviz kredisinin teminatı olarak, ihracatçı firmalar lehine Eximbank'a hitaben düzenlenirler.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor