Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Çek İşlemleri

Sürekli Çek

Çek ile yaptığınız ödeme işlemleriniz, toplam ödemelerinizde adet bazında büyük ağırlığa sahipse ve muhasebe sisteminizde Windows işletim sistemini kullanıyorsanız bankamızın Sürekli Çek baskı programından yararlanabilirsiniz.

Bu program çerçevesinde, şirketinizin keşide edeceği çekler otomatikman ve topluca basılır; sürekli form şeklinde hazırlanmış 100'lük çek karneleri kullanılır. ‘Sürekli çek formu' adlı bu karneleri şubelerimizden temin edebilirsiniz.

Bu sayede:

  • Çek ile ödemelerinizde adet çokluğundan kaynaklanan zamandan ve iş gücünden tasarruf edebilirsiniz.
  • Hatalı çek keşide edilmesi olasılığını en aza indirebilirsiniz.
  • Ödemelerinizle ilgili tarih, müşteri vb. başlıklar bazından veritabanı oluşturabilirsiniz.

Logolu Çek

Bankamıza vereceğiniz bir talimat ile şirketinizin adının ve logosunun bulunduğu çek hazırlatabilirsiniz.

Keşide Çeki

Keşide çeki, bloke çek kullanılarak yapılan işlemlerde şirket çekinin yerine geçebilen, borçlusunun banka olduğu çek tipidir. Özellikle şirket merkezinin bulunduğu şehir ile çekin kullanılacağı şehrin farklı olduğu durumlar için önerdiğimiz bir uygulamadır.

Seyahat Çeki ( Travellers ChequeTahsilatı )

Bankamız şubelerinde American Express, Swiss Bankers Firmaları tarafından tedavüle sunulmuş olan konvertibl döviz cinsindeki Seyahat Çeklerinizi (Travellers Cheque) anında nakite çevirebilirsiniz.

Çekin ilk sahibi iseniz, kabul etme şartları tamamlandıktan sonra çek bedelini arzunuza göre anında TL ya da YP olarak tahsil edebilirsiniz.

Müşterilerinizin yapmış olduğu harcamalar karşılığında (kabul etme şartlarına uygun ) alınan Seyahat Çeklerini, Dövizli Çek İştira Kredisi ile aynı gün TL kullanabilirsiniz.

Bu sayede;

  • Uygun oranlarda faiz ve komisyon karşılığında çeklerinizi tahsil edebilir,
  • Şirketinizin kısa süreli nakit ihtiyacını karşılayabilir,
  • Çek bedelini vadesinden önce kullanmış olursunuz.

Dövizi Natık Çek

Yurt dışında ödenmek üzere her türlü konvertibl döviz cinsi üzerinden çek düzenletmeniz çok kolay. Tüm şubelerimizden dövizi natık çek düzenlenmesini talep edebilirsiniz.

Nakit taşıma riskinden kurtulmak, yurt dışında veya duruma bağlı olarak yurt içinde adınıza, üçüncü şahıslar (firmalar, okullar, resmi daireler vb) adına veya hamiline, bedelini işlem sırasında ödemek suretiyle dövizli çek düzenletebilirsiniz.

Muhabir Bankalarımız tarafından matbu basılan EUR, GBP ve USD döviz cinsindeki çek bedelini yurt dışında herhangi bir Bankadan kolaylıkla tahsil edebilir veya ettirebilirsiniz. Diğer döviz cinsleri için Bankamız çeki kullanılmakta olup, Bankamızın yurt dışındaki geniş muhabir ağı sayesinde düzenlettiğiniz çekler zamanında ve kolaylıkla tahsil edilebilmektedir.

Dövizi natık çek düzenleterek daha az maliyetle yurt dışına para transferi yapabilirsiniz.

Dünyanın Her Yerinde Yapı Kredi Bankası Çeklerinizi Rahatlıkla Kullanabilirsiniz

Yurtdışı bağlantılı işlemleriniz için nakit para kullanmanıza ya da döviz havale transferi yapmanıza gerek yok. Yapı Kredi Şubelerine ait çek yapraklarınızı yurtdışındaki (Ambargolu Ülkeler Hariç) ticari işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Çekin alacaklısının tek yapması gereken şey, bankası aracılığı ile çekin Bankamıza ibrazını sağlamaktır. Dövizli çeklerinizin transfer işlemleri, Bankamız tarafından en hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor