Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Akıllı SMS

Akıllı SMS nedir?

Akıllı SMS, İnternet Şubesi kullanıcılarına iki kademeli güvenlik sağlayan ve Türkiye'de ilk olarak bankamızın siz müşterilerimize sunduğu bir üründür. Akıllı SMS her kullanımda "Tek Kullanımlık Şifre" üretir ve İnternet Şubesi işlemlerinizi cep telefonunuza gelen “Tek Kullanımlık” bu şifre ile gerçekleştirebilirsiniz.

Akıllı SMS başvurusunu nasıl yapabilirim?

“Akıllı SMS”i hemen kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken, Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi "Güvenlik Ayarları/Akıllı Şifre" menüsünden "Akıllı SMS" adımını seçmeniz.

Eğer cep telefonu numaranız eksik ya da hatalı ise varsa Sistem Yöneticiniz tarafından yoksa şubeniz tarafından güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Akıllı SMS’i niçin kullanmalıyım?

Kişiye özel sabit şifreler, internet bankacılığında kimlik ispatı için en kolay ve sık başvurulan yöntem. Ne var ki kimi durumlarda kullanıcının dikkatsizliği, bilgisizliği ya da kullanılan bilgisayardaki sistem açıkları nedeniyle, gelişen teknoloji ile birlikte sanal ortamda artış gösteren dolandırıcılık olaylarını engellemede yetersiz kalabiliyor. Söz konusu tehditler, ancak güncellenen ve güçlendirilen yeni güvenlik sistemleri sayesinde önlenebiliyor.

Bankamız bu alanda en gelişmiş ve güvenilir sistem olan "Akıllı SMS"i ve beraberinde getirdiği 'Tek Kullanımlık Şifre' uygulaması ile siz müşterilerimizin İnternet Şubesi işlemlerinizde en üst düzeyde güvenliğini sağlamayı hedefliyor.

Akıllı SMS, kurumsal internet bankacılığından yapacağınız işlemlerde öncekilerinden farklı sekiz haneli yeni bir şifre verir. Bu şifre ile işlemlerinizi gerçekleştirebilir, başka bir işlem için ikinci bir kez kullanılamaz.

Avantajları nelerdir?

  • İki kademeli güvenlik sağlar
  • Üretilen şifreler bir kez daha kullanılamaz
  • Kullanımı kolaydır
  • GSM operatörünüzün kapsamı alanı içerisinde her yerde kullanılabilir
  • Herhangi bir yazılım yüklemesi gerektirmez
  • Ücretsizdir

Akıllı SMS kullanmak firmamıza ne kazandırır?

İki kademeli güvenlik sayesinde işlemlerinizi yüksek seviyeli bir güvenlik ortamında yapabilirsiniz. Kurumsal internet bankacılığından gerçekleştirmek istediğiniz işlemlerinizi güvenle yapabilirsiniz.

Kısaca, kurumsal internet bankacılığı hizmetine erişim için hem firma kodu, kullanıcı kodu ve şifrenizi, hem de işlemin gerçekleşmesi için gerekli Akıllı SMS şifresini girmelisiniz.

Akıllı SMS için herhangi bir bedel ödeyecek miyim?

Akıllı SMS için hiçbir ücret ödemenize gerek yok. Tek kullanımlık şifrenizin cep telefonunuza gönderim ücreti Bankamız tarafından karşılanmaktadır.

Akıllı SMS ile ürettiğim şifreyi kullanmazsam ne olur?

Cep telefonunuza gelen Akıllı SMS şifresini kullanmamanız durumunda işleminiz tamamlanmayarak Kullanıcı işlemleri / Güvenlik Ayarları / Akıllı SMS / Akıllı SMS Tamamlanmayan İşlemler Listesinde 30 dakika süresince tutulur. Bu süre zarfında Akıllı SMS şifrenizi girerek işleminizi buradan tamamlayabilirsiniz.

Akıllı SMS ilgili sorunlarım için nereye danışabilirim?

Sorularınız için 444 0 444 / 0850 222 0 444 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak ve önce 4 sonra 1 tuşlayarak İnternet Şubesi Destek ekibimize ya da internet bankacılığı içerisinden Online Hizmet fonksiyonunu kullanarak müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve Akıllı Sms kullanımına dair tüm sorularınız için yardım alabilirsiniz.

Yurt dışında Akıllı SMS kullanabilmek için ne yapmalıyım?

Türkiye’de hizmet veren Cep telefonunuza Akıllı SMS alabilmeniz için GSM Operatörünüz ile irtibata geçerek telefonunuzu yurtdışı görüşmelere açtırmanız gerekmektedir. Bu GSM operatörünüz ile bulunduğunuz ülke GSM operatörleri arasında anlaşması bulunması durumunda geçerli olacaktır.

Akıllı SMS demosuna ulaşmak için tıklayınız.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor