Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Başvuru

Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi’nden kimler yararlanabilir?

Gün içinde hesaplarının nakit akışını kontrol etmek isteyen, Havale /EFT işlemlerini, fatura, vergi ,SSK/Bağ-kur ödemelerini şubeye gitmeden telefonla görüşmeden, sadece bulundukları yerdeki bilgisayarı kullanarak 365 gün, 24 saat diledikleri zaman, kolayca yapabilmek isteyen tüm Kurumsal ve Ticari bankacılık müşterilerimiz yararlanabilir.

Yapı Kredi Kurumsal Internet Bankacılığına nasıl başvurabilirim?

Bankamızda bir hesabınız ve geçerli bir Worldcard’ınız ya da World Banka Kartınız varsa Şifre İşlemleri menüsünde bulunan Şifre Al / Şifremi Unuttum’ seçeneğini kullanarak anında Kurumsal İnternet Şubesi şifrenizi alabilir, blokelenmiş şifrenizi aktif edebilir ya da yeni şifre talep edebilirsiniz.

Başvurunuzu tamamlayabilmeniz için sistemimizde özlük bilgilerinizin tam ve doğru olması gerekmektedir. Özlük bilgilerinizin eksik ya da hatalı olması durumunda size en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret ederek bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Worldcard ya da World Banka Kartınız olmaması durumunda, size en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret ederek anında Kurumsal İnternet Şubesi şifresi alabilirsiniz.

Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

Yapı ve Kredi Bankası’nda vadesiz ticari hesabı bulunan firmalar Kurumsal İnternet Şubesi başvurusu için; şirket kaşesi ile şirketi temsil ve ilzama yetkili kişi/kişilerin imzalarının bulunduğu Kurumsal İnternet Şubesi başvuru formunu doldurmaları yeterlidir.

Vakıf, Dernek, Apartman/Site Yönetimi gibi kuruluşlar için başvuru formu dışında aranacak belgeler konusunda şubelerimizden bilgi alabilirsiniz.

Kullanıcılı Model ile Sistem Yöneticili Model arasındaki fark nedir?

Kullanıcılı Model’de firma adına kurumsal internet bankacılığını kullanacak kullanıcıların hesap tanımları, işlem yetki ve limitleri başvuru formu ile bankaya iletilir. Yetki ve erişim değişiklikleri de yine formlar aracılığı ile yapılmaktadır.

Sistem Yöneticili Model’de ise firma adına internet bankacılığını kullanacak kullanıcı tanım ve yetkilendirmeleri firma tarafından yetkilendirilen bir ya da iki sistem yöneticisi tarafından yapılır. İki sistem yöneticisi belirlenmesi durumunda tanımlamalar her iki sistem yöneticisinin onayı ile gerçekleştirildiğinden bir onay süreci söz konusudur.

Sistem Yöneticili Model, internet bankacılığını kullanacak çok sayıda kullanıcının bulunduğu, kullanıcıların kısa aralıklarla değiştiği ya da tüm kullanıcı tanımlarının firma yetkilisi tarafından kontrol edilmesini isteyen firmalar için idealdir.

Kullanıcı yetki ve limitleri nasıl belirlenir?

Kurumsal internet bankacılığını kullanacak kullanıcılar için hesap erişim, işlem yetkilendirmesi ve bu işlemlerde kullanabileceği üst limit tanımlanır.

Kullanıcılı Model’de bu tanımlar başvuru formu üzerinde yapılır. Sistem Yöneticili Model’de ise firmanın belirlemiş olduğu bir ya da iki sistem yöneticisi tarafından, kendileri için hazırlanmış özel tanım ekranlarından gerçekleştirilir.

Internet bankacılığını en fazla kaç kişi kullanabilir? Kullanıcı sınırlaması var mı?

Her iki internet bankacılığı modelinde de kullanıcı sınırı yoktur. Firmanız adına internet bankacılığını kullanabilecek dilediğiniz kadar kullanıcı tanımı yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Kurumsal Internet Bankacılığı’na başvurduktan ne kadar süre sonra kullanmaya başlayabilirim?

Şifre İşlemleri menüsünde bulunan Şifre Al / Şifremi Unuttum adımından üyeliğinizi başlatmış ve şifrenizi belirlemiş iseniz kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Başvuru formunu ilettikten sonra şubenizden alacağınız kurumsal internet bankacılığı şifresi aynı gün içerisinde kullanıma açılarak Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi’ne giriş yapabilirsiniz.

Firma adına internet bankacılığını kullanmaya yetkili kişinin firmadan ayrılması, görev değişikliği yapması gibi durumlarda kullanıcının işlem yetkileri nasıl iptal edilir?

Firma adına kurumsal internet bankacılığını kullanan ve herhangi bir nedenle bu kullanımını iptal ettirmek istediğiniz kişi ya da kişiler olması durumunda şubeniz ile irtibata geçerek kullanıcı iptali yaptırabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor