Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Renkli Kalemler

Yapı Kredi, TEGV ile Geleceğin Renkli Kalemleri'ni Yetiştiriyor

Yapı Kredi, çocuklara okuma, yazma, araştırma, kendini doğru ifade etme gibi konularda beceriler kazandırmak amacıyla 2006 yılından bu yana TEGV ile “Okuyorum Oynuyorum” eğitim programını sürdürüyor. Her yıl çocuklara yönelik bir eğitim programının hayata geçirildiği, bugüne kadar 110 bine yakın çocuğa ulaşan projenin bu seneki bacağı ise Renkli Kalemler Gazetesi oldu.

“Renkli Kalemler” projesi ile Türkiye’nin farklı noktalarında bulunan TEGV Eğitim Parkları’ndaki ilköğretim çağındaki çocuklar medyanın değerli isimlerinin koçluğunda gazete çıkararak, kalemlerini geliştiriyor, analitik düşünme yetilerini daha üst noktalara taşıyarak yeteneklerini keşfediyorlar. Çıkardıkları gazetenin içeriği ve biçimlenmesi sürecinde ortak karar alma becerilerini ortaya çıkarmaları ve amaca yönelik seçim yapmaları da projenin ana hedefleri arasında bulunuyor.

Projenin ilk etabı İstanbul, Samsun ve Van’da

Projenin ilk etabı, 2014 ilkbahar etkinlik döneminde TEGV’in İstanbul, Samsun ve Van eğitim parklarında çocuklarla gerçekleştirildi ve Günseli Özen Ocakoğlu, Esen Evran, Ferhan Kaya Poroy, Ferruh Altun, Nermin Bezmen, Yonca Tokbaş, Pınar Akbıyık Yıldız gibi usta kalemler çocuklara koçluk yaptılar. Toplam 8 hafta süren eğitim ve hazırlık sürecinin ardından, manşet haberinden fotoğrafına kadar çocukların imzasını taşıyan Renkli Kalemler gazetelerinde, çevreden ekonomiye kadar birçok konuya değiniliyor. Gazetenin hazırlık sürecinde ayrıca TEGV gönüllüleri de aktif olarak yer aldı.

Gazetelerin çıkışını şenliklerle kutladılar

Mayıs ayının son haftasında her üç eğitim parkında son kez biraraya gelen çocuklar geçirdikleri 8 haftalık eğitim süresindeki deneyimlerini koçları ile paylaşma imkanı buldu. Hazırlıklar sonrası çıkardıkları gazeteleri okuyucularıyla buluşturmanın heyecanını yaşayan genç gazeteciler başarılarını şenlikler ile de kutlayarak keyifli saatler yaşadılar.

Çocuklara birçok beceri kazandırmanın yanı sıra geleceğin gazetecilerinin yetişmesine de katkı sağlayacak proje, önümüzdeki öğretim dönemlerinde Türkiye’nin farklı illerinde bulunan TEGV Eğitim Parkları’nda çocuklarla buluşmaya devam edecek.
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor