Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri
Ara

Yapı Kredi’nin Göz - ID Uygulaması Finovate Europe’da Örnek Uygulama Olarak Anlatıldı

Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi, Türkiye ve Avrupa’da ilk olma özelliği taşıyan “göz tarama teknolojisi”ni anlatmak üzere dünyanın en saygın fintech etkinliklerinden Finovate Europe 2017’ye davet edildi. Londra’da düzenlenen konferansta Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan binlerce katılımcıya Göz ID teknolojisini entegre ettikleri yenilenen Yapı Kredi Mobil’i anlattı. Yapı Kredi’nin bankacılık sektöründe devrim yaratan Göz-ID uygulaması böylece uluslararası arenada da takdir kazanarak örnek uygulama olarak ele alındı.

Avrupa’ya örnek uygulama: Göz-ID

Göz-ID teknolojisinin hayata geçiş sürecini, teknoloji ve finansal hizmetlerin nabzının tutulduğu Finovate Europe 2017’de anlatmaktan gurur duyduklarını belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Geleceği yakalamak için bireylerin ve kurumların dijitale adapte olmaları gerekiyor. Dijitalleşme ile beraber sınırlar kalkıyor ve yeni bir çağ başlıyor. Geleceğin ancak dijitalle yakalanabileceğini biliyoruz. Dijital kanallarda deneyimden bağımsız olarak üründen bahsetmek mümkün değil. Deneyim, aslında ürünün kendisi. Yapı Kredi olarak, müşterilerimize sunduğumuz dijital ürün ve hizmetleri de tam da bu bakış açısı ile tasarlıyoruz. Hayatımıza giren yeni teknolojilerle müşterilerimiz için nasıl değer yaratabilir, kusursuz deneyimi nasıl sunabilir, kendimizi nasıl farklı kılarız konuları üzerine ciddi mesai harcıyoruz. Bu alanın olanaklarını kullanıcılarımızla buluşturarak onların hayatlarına değer katmak, hayatlarını olabilecek en fazla şekilde kolaylaştırmak önceliklerimizin başında geliyor. Teknoloji için teknoloji değil, insanlar için tekonoloji yaratıyoruz. Müşterilerimizin  hayatlarına dokunabilmek, onlara fayda yaratabilmek en önem verdiğimiz konular. Bu amacımız doğrultusunda Göz-ID uygulamamızı hayata geçirerek bankacılıkta yeni bir dönem başlattık. İnovatif yaklaşımımız ve sektördeki dijitalleşmeye öncülük etmenin verdiği sorumluluk bilinciyle bu uygulamamız çok örtüştü. Yenilediğimiz Yapı Kredi Mobil’e eklediğimiz Göz-ID özelliği ile her bir müşterimize özel göz damar yapısını temel alan bir güvenlik sistemi oluşturduk.Bankacılığın teknoloji ile şekillenecek geleceğini temsil eden bu uygulama ile müşterilerimiz bankacılık işlemlerini şifreye gerek kalmadan, daha kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor.Türkiye ve Avrupa’da ilk olan bu sistemi örnek uygulama olarak anlatmak için  Finovate Europe etkinliğinden davet almak ise bizim için ayrıca çok gurur vericiydi. Üzerinde çalıştığımız diğer projelerle de Avrupa’ya, hatta dünyaya örnek olacak işler çıkarmaya devam etmeyi hedefliyoruz.”

Code.YapıKredi ile gençler geleceğin bankacılığını tasarlayacak

Yapı Kredi olarak gelecek vizyonlarının tüm kanalların tek çatı altında birbiriyle konuştuğu bir ekosistem yaratmak olduğunu dile getiren Doğan, bu dönüşümü sağlamada fintechlerin kilit rol oynayacağını söylerken, sözlerine şu şekilde devam etti: “Finans sektöründe tüm dünyada etkisini göstermeye başlayan fintech şirketleri sektöre farklı yenilikler getiriyor. Fintechlerin ilk dalgası bankalardan pay kapmaya çalışılan süreçti. Ancak bugün ikinci dalgada fintechler bankalarla işbirliği içinde kazan-kazan anlayışı ile hareket ediyor. Yapı Kredi olarak fintechlerle sağlıklı ve sürdürülebilir ilişkiler kurmanın bizi bir adım öteye götüreceğini önceden görerek hareket ettik. Birçok farklı alanda 1.000’in üzerinde fintech ve start-up inceledik, görüşmeler yaptık. Göz-ID uygulamamızı da yine bir fintech ilekurduğumuz ortaklıkla geliştirdik.

Fintechlerden elde ettiğimiz deneyim sonucunda Yapı Kredi olarak biz de, geleceğin bankacılığını tasarlama yolunda gençleri ve girişimcileri destekleyecek yatırımlara imza atıyoruz. Bu kapsamda  2016’da yazılım geliştirmeyi öğrenmek ve öğrendikleri ile üretime katkıda bulunmak isteyen herkese açık ve ücretsiz bir program olan “Code.YapıKredi”yi hayata geçirdik. 2017’de daha da büyüyerek devam edecek Code.YapıKredi, kodlama eğitimleri, finansal rehberlik bölümlerinden oluşan geniş kapsamlı bir platform. Kodlama eğitimleri, finansal rehberlik bölümlerinden oluşan geniş kapsamlı bir platform olarak kurguladığımız Code.YapıKredi ile fintech ekosisteminin gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Genç girişimcilerimize bu alanda bir kanal açıyoruz.

5 yıldızla en beğenilen finans uygulaması oldu

Yapı Kredi’nin Finovate Europe 2017’de örnek uygulama olarak anlattığı Göz-ID uygulamasını da içeren yeni mobil şubesi içerisinde ayrıca QR kod ile ATM’ye dokunmadan çok hızlı para çekme işlemi ve Çağrı Merkezi’ne direkt bağlanma gibi ilk olma özelliği taşıyan uygulamalar bulunuyor. Yapı Kredi’nin 2016’nın son çeyreğinde öncelikle iOS platformunda piyasa sürdüğü yenilenen mobil şubesi hizmete sunulduğu hafta 1 milyonun üzerinde indirilme rakamına ulaştı. Uygulama, finans uygulamalarında pek rastlanmayan bir başarıya imza atarak pek çok kullanıcıdan tam puan almayı başardı. 10 bin’e yakın kullanıcı en yüksek beğeniyi ifade eden 5 yıldızla uygulamayı değerlendirdi. Geçtiğimiz günlerde Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara da sunulan yenilenen Yapı Kredi Mobil’in, kısa süre içerisinde iOS platformunda elde edilen başarıyı yakalaması bekleniyor.

Yapı Kredi / 12 Şub 2017

Diğer Haberler

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor