Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Smart Banking

Smart Banking nedir?

Smart Banking, Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi’ni kullanarak gerçekleştireceğiniz bankacılık işlemlerinizin güvenle tamamlanabilmesini sağlayan PKI altyapısı üzerinde çalışan özel bir USB Flash bellektir. Bankacılık İşlemleriniz için imza yetkisi olan çalışanlarınıza özel tanımlanan Smart Banking ile çalışanlarınız şirket hesaplarınıza herhangi bir PC’den güvenle ve kolayca ulaşarak işlemleri gerçekleştirebilirler. Firmanızca belirlenecek olan yetkili kullanıcı için tanımlanır. Bu sayede, Smart Banking sahibi kişi dışında firma hesaplarınıza ulaşılamaz.

Smart Banking başvurusunu nasıl yapabilirim?

Smart Banking’e Kurumsal İnternet Şube içerisinden başvurabilirsiniz. Saat 14:00’e kadar gerçekleştirilen başvurular için cihazınız aynı gün kuryeye verilir.

Smart Banking’in avantajları nelerdir?

  • Smart Banking PKI altyapısı üzerine kurulmuş, Smart Kart özelliklidir.
  • Digital İmza atmaya imkan verecek teknik özelliklere sahiptir.
  • Smart Banking’in sadece bir tane açılış şifresi vardır, ek bir şifre hatırlamak zorunda kalmazsınız.
  • Smart Banking in kullanımı kolaydır. Ek bir kurulum gerektirmeden “tak, çalıştır” mantığı ile kullanabilirsiniz.
  • Smart Banking cihazı her yere taşınabilir. Mini USB Bellek büyüklüğündedir.
  • Bilgisayarınızın USB portuna takılarak çalıştırılır.

Ürün ücreti 200TL+BSMV ’dir. Başvuru sırasında tahsil edilir.

Yaptığınız başvuru sonrası, Smart Banking ürününüz en kısa sürede teslim edilir. Bu işlem için ücret alınmaz.

Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi’ne giriş yapıp Ayarlarım > Akıllı Şifre İşlemlerim > Smart Banking adımlarını takip edin. Açılan sayfada Smart Banking başvurunuzla ilgili bilgiler görüntülenecektir.

Cihazınızı kullanmaya başlamak için bu sayfada yer alan Aktivasyon butonuna tıklayın. Aktivasyon işlemi için aşağıdaki yönergeleri takip edin:

  • Smart Banking cihazını bilgisayarınıza takın.
  • Açılan ekranda “Kullanıcı Kodu” ve “Aktivasyon Kodu” yazan alana internet şubesi ekranınızda görünen bilgileri girin.
  • Smart Banking kullanımınız için en az 6 haneden oluşan bir PIN Kodu ve PIN kodunuzu unutmanız durumunda kullanacağınız bir PUK Kodu belirleyin.
  • Smart Banking aktivasyonunuz başarıyla tamamlandıktan sonra, Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi’ne belirlediğiniz PIN kodu ile dilediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz.

Bloke olan şifrenizi belirlemiş olduğunuz PUK kodunuz ile açabilirsiniz.

Cihazı kaybetmeniz durumunda 444 0 448 / 0850 222 0 448 Yapı Kredi İnternet Destek Ekibini zaman kaybetmeden arayınız ve cihazınızı iptal ettiriniz. Yeni Smart Banking cihazınızı kaybetmiş olsanız bile, sadece tarafınızca bilinen Akıllı Kartın şifresi, kartı kullanmak isteyecek kötü niyetli kişilerce bilinemeyeceğinden herhangi bir güvenlik tehlikesi oluşmayacaktır. Ayrıca, şifrenin 3 defa yanlış girilmesi durumunda kartınız bloke olacaktır.

Sorularınız için 444 0 448 / 0850 222 0 448 Telefon Bankacılığı’nı arayarak ve önce 4 sonra 2 tuşlayarak İnternet Şubesi Destek ekibimize ulaşabilir ya da internet bankacılığı içerisinden Online Hizmet fonksiyonunu kullanarak müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve Smart Banking kullanımına dair tüm sorularınız için yardım alabilirsiniz.

Smart Banking ürününü dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor