Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Kobi Hayat Sigortası

Kobi Hayat Sigortası Nedir?

Kobi Hayat Sigortası, Yapı Kredi Bankası’ndan işletmelerin kullandığı nakit ya da gayrinakit ticari kredinin süresi içerisinde şirketin sahibi veya ortağının yaşam kaybı ve tam ve daimi maluliyet riskine karşı, işletmeye güvence sağlayan sigortadır.

Neden Kobi Hayat Sigortası Almalıyım?

  • Kobi Hayat Sigortası, şirket sahibi ya da ortağının yaşam kaybı ve tam ve daimi maluliyet durumuna şirketin ayakta kalmasına yardımcı olur.
  • Sigortalın yaşamını kaybetmesi durumunda tazminat sigorta şirketi tarafından bankaya ödenir.Banka sigortalının borcu kadar olan tutarı tahsilat ettikten sonra kalan tutar Kanuni Varislere ödenir.
  • Tam ve daimi maluliyet durumunda tazminat sertifka üzerinde belirtilen sigortalıya ödenir.
  • İlgili teminatlardan her ikisinden de tazminata hak kazanılması söz konusu olmayıp,bu teminatlara ilişkin her hangi bir tazminat ödendiğinde sigorta sözleşmesi sona erer.
  • Ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan düşerek vergi avantajı elde edebilirsiniz.

Hangi İşlemler Kapsam Altındadır?

Çek karnesi kullanımları, teminat mektubu, ticari özellikli kredi kartı, ihracat ve ithalat dosyaları ile ilgili işlemler, ”Kobi Bankacılığı” ve benzeri iş ilişkisi bulunan Yapı Kredi Bankası müşterileri Kobi Hayat Sigortasından faydalanabilir.

Teminatlarımız

Yaşam Kaybı ve Tam ve Daimi Maluliyet Teminatı: Sigorta süresi içinde gerçekleşecek olası bir yaşam kaybı ya da maluliyet durumunda hasar tarihi itibariyle geçerli olan teminat tutarı ödenir. Teminat tutarı, sigorta süresi boyunca sabittir. Sigortalının yaşam kaybı durumunda geçerli olan teminat üzerinden kredi borcu ödenir ve ödendikten sonra varsa kalan tutar Kanuni Varislere ödenir. Tam ve daimi Maluliyet durumunda ilgili teminat sertifika üzerinde belirtilen sigortalıya ödenir. İlgili teminatlardan her ikisinden de tazminata hak kazanılması söz konusu olmayıp, bu teminatlara ilişkin her hangi bir tazminat ödendiğinde sigorta sözleşmesi sona erer.

Sigorta Süresi

Sigorta Sözleşmesinin süresi bir yıldır. Otomatik yenileme talimatı verilmesi durumunda primler kredi kartı ya da belirtilen hesaptan çekilerek yenilenmektedir.

Kimler Sigorta Kapsamına Girebilir?

18 - 69 yaşları arasında banka ile ticari çalışması olan (ticari özellikli kredi kartı, çek karnesi kullanımları, teminat mektubu, ihracat ve ithalat dosyaları ile ilgli işlemler, Kobi Bankacılığı” ve benzeri iş ilşkisi bulunan) herkes başvurabilir.

Ne Kadar Prim Ödenir?

Prim, teminat tutarı ve yaşa göre değişmektedir.

Ödeme Seçenekleri

Peşin veya taksitli olarak; hesaptan veya kredi kartından tahsil edilebilir.

Bilgi Almak İçin

Şubelerimizden bilgi alabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor