Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Konut Kredisi

Siz de hayallerinizi süsleyen bir eve sahip olmak istiyorsanız, artık bu hayalinizi ertelemeyin!

Dilediğiniz eve hemen sahip olmak için Yapı Kredi'ye gelin, konut kredinizi 120 aya varan vade, en avantajlı faiz oranlarıyla kullanın...

Konut Kredisi için hemen başvurabilir, internet ve mobil şubeden başvuru yapabilir ya da size en yakın Yapı Kredi Şubesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet/Mobil Şubemize T.C. Kimlik Numaranız veya Kullanıcı Kodunuz ile giriş yapabilirsiniz. İnternet/Mobil Şube şifrenizi unuttuysanız ya da yeni bir şifre almak istiyorsanız, Şifre Al / Şifremi Unuttum menüsünden hemen şifre oluşturabilirsiniz.

Başvurunuzun durumunu sorgulamak için lütfen tıklayınız.

Örnek Ödeme Tablosu

Konut Kredisi*

*Tahsis ücreti (500 TL), ekspertiz ücreti (750 TL) ve ipotek tesis ücreti (185 TL) olarak toplam masraf içerisinde yer almaktadır. DASK sigorta primi ise yıllık 120 TL olup, bu rakam ortalama olarak verilmiştir, konutun özelliğine göre değişiklik göstermektedir. İhtiyari sigortalar (Konut ve Hayat) hesaplamaya dahil edilmemiştir. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. faiz oranını ve masrafları değiştirme hakkını saklı tutar.


**Çınar Paketiyle birlikte herhangi bir opsiyonel ürün alınması durumunda geçerli faiz oranıdır.

Konut Kredisi'yle ilgili ücret ve faizleri, faiz ve ücretler bölümünde bulabilir, ayrıca geri ödemelerle ilgili hesaplamalar için “Hesaplama Araçları”ndan yararlanabilirsiniz. Faiz oranları gün içerisinde değişiklik gösterebilecek olup, en güncel fiyatlar için Yapı Kredi İnternet Şubesi, Yapı Kredi Mobil ve size en yakın şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi

 • En fazla 120 ay vade ile konut kredisi kullandırımı yapılmaktadır.
 • Konut kredilerinde kredi tutarı, satın alınacak evin ekspertiz değerinin en fazla %80'i oranındadır.
 • %80’in üzerinde kullanım, satın alınan konutun ekspertiz değerinin %100’üne kadar ilave konut teminatı ile değerlendirilir.
 • Konut kredisi vade sonundaki azami yaş 70’tir.
 • Taksit ödemelerinizi belirlediğiniz dönem ve tutarlarda yapabilirsiniz.
 • Dilerseniz ara ödeme yapıp kalan taksitlerinizin tutarını azaltabilirsiniz
 • Dilerseniz kredinizin kalan ödemesini belirlenen zamandan önce ödeyebilir ve kredinizi kapatabilirsiniz.
 • Yatırım amaçlı olarak veya tek başına ev alma imkanı olmayan iki kişi ortak olarak konut kredisi kullanabilir ve ev sahibi olabilir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler** (Müşteri ve Varsa Kefil İçin)

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Gelir Belgesi
  • Son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
  • Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
  • Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
 • Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel olması halinde bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmemektedir.)
 • Satın alınacak konutun tapusunun fotokopisi

**Belgelerin tümü “Borçlu” ve varsa “Kefil” için gerekli olup başvuru esnasında bu belgelerin asıllarının da gösterilmesi gerekmektedir.

Nasıl Başvurabilirim?

 • yapikredi.com.tr üzerinden hemen başvurabilirsiniz.
 • Yapı Kredi Bireysel İnternet / Mobil Şube üzerinden İnternetten ve Mobilden Anında Şubesiz Kredi'ye 7 gün, 24 saat başvurabilirsiniz. Başvurunuzu Yapı Kredi Bireysel İnternet ve Mobil Şube'de Krediler ya da Başvurular menüsündeki "Konut Kredisi Başvurusu" adımından yapabilirsiniz.
 • Mortgage Satış Otomasyonu ile Yapı Kredi şubeleri'nden yapacağınız Konut Finansman başvurularını artık çok kolay yapabilir ve sonuçlarını çok daha hızlı alabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgiye Ulaşmak İçin...

Konut kredilerimiz ile ilgili sorularınız ve daha detaylı bilgiye ulaşabilmek için şubelerimizde ve 444 0 445 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’nde müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilir, mortgage bilirkişilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

"Mortgage Bilirkişi"miz sizi ziyarete gelsin!

Mortgage ile ilgili her türlü finansal, hukuksal ya da vergisel sorunuzu cevaplamak ve finansal koşullarınıza en uygun konut kredisini seçmenize yardımcı olmak için sizi ziyarete gelelim, Yapı Kredi Mortgage ürünleri, kampanyaları ve fırsatlarından sizi haberdar edelim. Randevu almak için hemen tıklayınız.

Bunun yanı sıra hayalinizdeki evinize ulaşmak için birçok firma ile olan anlaşmalı projelerimizi inceleyebilir, size en uygun olan projeyi seçebilirsiniz. Anlaşmalı projelerimizi incelemek için hemen tıklayınız.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor