Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

İlk Param

İlk Param, çocuğunuzun her adımında onunla beraber büyüyecek uzun dönemli bir birikim hesabıdır. Çocuğunuzun geleceğini en az sizin kadar düşünen İlk Param ile çocuğunuz adına şimdiden biriktirmeye başlayabilir, onun hayatını eğitim, evlilik, iş kurma gibi dönüm noktalarında bir adım öne taşıyabilirsiniz.

Bankamız nezdinde mevcut veya yeni açtıracağınız vadesiz mevduat hesabınız veya Yapı Kredi kredi kartlarınızdan, kendinizin belirleyeceği miktarda ve sıklıkta, düzenli fon alım talimatı vererek, her ay belli bir tutarda paranın çocuğunuzun İlk Param birikim hesabına otomatik olarak aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik akraba ve diğer yakınları da, çocuğunuzun İlk Param birikim hesabına diledikleri miktarda ve sıklıkta düzenli fon alım talimatı vererek, onun geleceğine katkıda bulunabilirler.

İlk Param ile birikimleriniz, hisse senedi ve sabit getirili menkul kıymetlere yatırım yapan Yapı Kredi Portföy Karma Fonu¹'nda da değerlendirilir. Yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarında nakde dönüşümü kolay ve riski az olanlar tercih edilerek, enflasyon üzerinde getiri sağlanması hedeflenmektedir.² Üstelik herhangi bir şekilde nakde ihtiyaç duymanız halinde İlk Param ile büyüyen yatırım fonlarını, komisyon³ ödemeden, dilediğiniz zaman, dilediğiniz miktarda bozabilirsiniz.

İlk Param’a Nasıl Başvurabilirim?

İnternet Şubesi

Yapı Kredi’de bir vadesiz hesabınız varsa, bireysel internet şubesine giriş yaptıktan sonra Başvurular – İlk Param adımlarını takip ederek kendiniz veya çocuğunuz için İlk Param ile “Düzenli Fon Alım Talimatı” verebilirsiniz.

Bireysel internet şubesi şifreniz yoksa veya şifrenizi unuttuysanız, Şifre Al/Şifremi Unuttum butonuna tıklayarak hemen şifre alabilir, kullanıcı kodunuzu unuttuysanız T.C. Kimlik Numaranızla giriş yapabilirsiniz. Şifre alabileceğiniz diğer kanallar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

SMS

Bankamızda aktif bir vadesiz hesabınız varsa, İLKPARAM boşluk T.C. kimlik numaranızı yazıp 4470’e gönderebilir, İlk Param hesabınızı açmak için sizi hemen aramamızı sağlayabilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi

444 0 444 Müşteri İletişim Merkezi üzerinden “Düzenli Fon Alım Talimatı” verebilirsiniz.

Yapı Kredi Şubeleri

Kendiniz, çocuğunuz, sevdikleriniz ve/veya yakınlarınız için “Düzenli Fon Alım Talimatı” vermek istediğinizde size en yakın Yapı Kredi şubesine gelip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Neden İlk Param?

Uzun Vadeli Birikim

İlk Param %100 YFAK2 fonu içermektedir. YFAK2 fonu uzun vadeli birikim imkanı sağlamaktadır.

Esnek Portföy Yapısı

İlk Param, esnek portföy yapısıyla gerek bono, gerek hisse senetleri piyasasındaki getiri fırsatlarını değerlendirir. Fonun amacı uzun vadeli yatırımların enflasyon karşısında değer kaybetmesine engel olarak enflasyon üzerinde getiri sağlamaktır. Fon yönetiminde yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde nakde dönüşümü kolay ve riski az olanlar tercih edilir. Uzun vadeli yatırım perspektifine sahip yatırımcılara uzun vadede orta risk seviyesi ile yüksek getiri elde etme imkanı sağlar.

Likidite

İlk Param’ın belirli bir süre saklanma kısıtı yoktur. Herhangi bir şekilde nakde ihtiyaç duymanız halinde, İlk Param ile biriken yatırım fonlarınızı, dilediğiniz zaman ve dilediğiniz miktarda bozarak nakde çevirebilirsiniz.4 İlk Param “Düzenli Fon Alım Talimatı”nın iptali ve alınan yatırım fonlarının bozumunda Banka tarafından herhangi bir komisyon kesintisi yapılmaz. (İlk Param ürününde Yatırım Fonlarından alınan yönetim ücreti dışında tahsil edilen herhangi bir komisyon yoktur. Ayrıca, Gelir Vergisi Kanununun, geçici 67. maddesi gereğince Yatırım Fonlarından elde edilen kazanç %10 stopaj oranına tabidir). Yatırım fonu bozumları, bozumun yapıldığı gün Yapı Kredi Bankası A.Ş. tarafından açıklanan fon fiyatı üzerinden gerçekleştirilir.

Şeffaflık

İlk Param’ın günlük, haftalık ve aylık gelişimini güncel olarak İnternet Şubesi’nden izleyebilirsiniz.

İlk Param’ın Genel İşleyişi

İlk Param ile, vereceğiniz “Düzenli Fon Alım Talimatı” doğrultusunda, sizin belirleyeceğiniz miktarlarda ve sıklıkta düzenli fon alımı gerçekleşir. Talimatı bir kere vermeniz yeterlidir. İlk Param, belirlediği tarihlerde fon alımını otomatik yapar.

İlk Param için “Düzenli Fon Alım Talimatı”nı Bankamız nezdinde mevcut veya yeni açacağınız vadesiz hesabınızdan veya tüm Yapı Kredi bireysel kredi kartlarınızdan verilebilirsiniz.

İlk Param için 50 TL ve üzerinde tutarlarda “Düzenli Fon Alım Talimatı” 5, verebilirsiniz.

İlk Param ile “Düzenli Fon Alım Talimatı”nın yanı sıra, “Ara Ödeme” fonksiyonu ile toplu olarak tek seferde ilave birikim yaparak, yatırımlarınızı büyütebilirsiniz.

1. Yapı Kredi Portföy Karma Fonu
2. Yatırım Fonlarında getiri garantisi verilemez. Ekonomik, politik, sosyal vb. risklerden dolayı fiyatlarda yaşanabilecek dalgalanmalar fonun değerini olumlu/olumsuz yönde etkileyebilir. Fon hakkında daha detaylı bilgi ve fonun güncel yatırım stratejisine www.yapikredi.com.tr adresinde bulunan Sürekli Bilgilendirme Sayfası’ndan veya Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (www.kap.gov.tr) ulaşabilirsiniz.
3. Gelir Vergisi Kanununun, geçici 67. maddesi gereğince yatırım fonlarından elde edilen kazanç %10 stopaj oranına tabidir.
4. İlk Param bozum işlemleri şubelerimizden ya da İnternet Şubesi üzerinden yapılabilmektedir.
5. Veraset İntikal Vergisi Kanunu’nun, 4/d maddesi gereğince, tek seferde düzenlenecek İlk Param Hediye Çeklerinin 5.760 TL’ye (2019 yılı içinde belirlenmiş tutardır) kadar olan kısmı, Veraset ve İntikal Vergisi’nden muaftır.

  • YFAK2 yatırım fonu ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
  • İlk Param Düzenli Fon Alım Sözleşmesi için tıklayınız.

Yatırımlarınızı size en uygun fon paketinde değerlendirirken, aynı zamanda düzenli birikim imkanı sunan Kartopu Paketleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Merkezi Kayıt Kuruluşu Sermaye Piyasası Hizmet Ücretleri

Sermaye Piyasası Hizmet Ücretleri yatırım ürünleri için yetkili kayıt kuruluşu olan Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. adına tahsil edilmektedir. Bu ücret ve komisyonlar hakkında bilgiye Ürün ve Hizmet Ücretleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor