Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Çevre Yönetim Sistemi

Yapı Kredi, sürdürülebilir bir çevre için genel müdürlük binaları Yapı Kredi Plaza D Blok ve Yapı Kredi Bankacılık Üssü için çevre yönetim sistemini kurmuş ve 02.12.2016 tarihinde IS0 14001:2015 sertifikasını almıştır. 2017 yılında, periyodik ISO 14001 denetimini başarı ile tamamlayan Yapı Kredi, bu sertifikasyonu korumaya devam etmektedir.

Yapı Kredi Çevre Yönetim Sistemi, çevre politikasıyla uyumun ve bu alanda belirlenen hedeflerin gerçekleştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanmasını amaçlamaktadır. Bu sistem, IS0 14001:2015 standardı, uluslararası ve ulusal ölçekte yasal gerekliliklerle uyumludur. Sistem kapsamında sürekli gelişim yaklaşımı baz alınarak, “Planla - Uygula - Kontrol Et - Önlem Al” döngüsü uygulanmaktadır.

Çevre yönetim sistemi kapsamında yer alan tüm dokümantasyon ve sistemin uygulanış prensipleri, çevre yönetim sistemi el kitabında açıklanmıştır. Sistemin dokümantasyon yapısı aşağıdaki gibidir:

Çevre Yönetim Sistemi

Çevre yönetim sisteminin etkinliğini sağlamak amacıyla, sistem içindeki roller ve sorumluluklar tanımlanmış, görev tanımları yapılmış ve çalışanlara duyurulmuştur. Sistem kapsamında, performansın iyileştirilmesini, uygulama ve prosedürlerin takibini sağlamak amacıyla Çevre Yönetim Sistemi Ekibi oluşturulmuştur. Bu ekip üyelerinin mevcut iş tanımlarına ek olarak çevre yönetim sistemindeki sorumlulukları eklenmiş ve çalışanlara duyurulmuştur.

Sistem kapsamında yıllık olarak çevre amaç ve hedefleri belirlenir. Belirlenen hedefler 6 aylık periyotlarla yönetim gözden geçirme toplantılarında incelenir ve yıl sonunda değerlendirilir. Yönetim gözden geçirme sürecinin temel amacı, çevre yönetim sistemi hedefleri doğrultusunda yıllık performansın değerlendirilmesi, sistemin uygulamadaki etkinliğinin izlenmesi ve sürekli gelişiminin sağlanmasıdır. Yönetim gözden geçirme faaliyetleri üst yönetim tarafından desteklenir. Üst yönetim seviyesinde çevre yönetim sisteminin sorumluluğu, doğrudan Murahhas Üye ve Genel Müdür Vekili’ne raporlama yapan Lojistik ve Satın Alma Grup Direktörü tarafından yürütülmektedir.

Yapı Kredi çevre yönetim sisteminin etkinliği,

  • Çevresel ve Sosyal Politika’nın,
  • Çevresel amaç ve hedeflerin,
  • İç tetkik sonuçlarının,
  • Sistemde üretilen veri analizlerinin,
  • Düzeltici - önleyici faaliyetlerin,
  • Yönetim gözden geçirme sonuçlarının

değerlendirilmesiyle sürekli geliştirmektedir.

Tüm çalışanlar için ise, sistem hakkında farkındalık artırıcı, bilinçlendirici ve bilgilendirici eğitimler düzenlenmektedir. Çevre konularından sorumlu olan çalışanlar için ise bu alandaki yeterliliklerinin geliştirilmesi, bilgi, beceri ve tecrübelerinin artırılması amacıyla yeterlilik eğitimleri düzenlenmektedir. Ayrıca çalışanlarda farkındalık oluşturulması amacıyla kurum içi iletişim faaliyetleri de yürütülmektedir.

Sistemin uygunluğunu ve etkinliğini sürekli izlemek ve artırmak, eksiklerinin giderilmesini ve yeni ihtiyaçlara göre geliştirilmesini sağlamak amacıyla yıllık olarak iç tetkik süreçleri yürütülmektedir. İç tetkik faaliyetleri, ISO 14001 Bilgilendirme ve İç Tetkikçi eğitimini tamamlamış Çevre Birim Sorumluları tarafından gerçekleştirilmektedir. İç tetkik sonuçları, yönetim gözden geçirme toplantılarında üst yönetime sunulmaktadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor