Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Yapi Kredi’den Dijitalde Devrim Niteliğinde İlkler

Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi, devrim niteliğinde teknolojik uygulamalara imza atarak bankacılıkta yeni bir dönem başlattı. Mobil şubesini müşterilerine en iyi ve en hızlı deneyimi yaşatmak amacıyla tamamen yenileyen Yapı Kredi, ayrıca Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan “göz taraması teknolojisi” ile bankacılık sektöründe bir ilke daha imza attı. Bu yenilik sayesinde akıllı telefonlar üzerinden, şifre kullanmaksızın daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli giriş yapılabiliyor. Yenilenen mobil şube bunun yanı sıra QR kod ile ATM’ye dokunmadan çok hızlı para çekme işlemi ve Çağrı Merkezi’ne direkt bağlanma gibi özellikleriyle de fark yaratıyor.

Yapı Kredi olarak Türkiye’de bankacılığın teknolojik dönüşümüne öncülük ettiklerini belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Dünyamız her alanda dijitalleşiyor. Geleceği yakalamak için bireylerin ve kurumların buna adapte olmaları gerekiyor. Dijitalleşme ile beraber sınırlar kalkıyor ve yeni bir çağ başlıyor. Yapı Kredi, Türkiye’de ilk kez bilgisayarla işlem yapan, bankacılıkta ilk online uygulamayı hayata geçiren, ilk telefon bankacılığı işlemini gerçekleştiren, ‘Ses Tanıma Sistemi’ni Türkiye’ye kazandıran banka. Geçmişimizden gelen öncü rolümüz doğrultusunda yenilediğimiz mobil şubemiz ile çağdaş bankacılığın en yeni adımlarını atıyoruz. Türkiye’de ilk kez gelişmiş göz tanıma sistemi teknolojisini kullanarak her müşterimiz için göz damar bilgisinden yola çıkan ve çok güvenli bu şifre sistemini Yapı Kredi Mobil’e girişte kullanmaya başladık. Bundan böyle müşterilerimiz göz tarama özelliği ile akıllı telefonlar üzerinden, tek hamlede mobil şubeye daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli giriş yapabilecek.”

ATM’ye dokunmadan QR kod ile en hızlı para çekme işlemi Yapı Kredi Mobil’de

Yapı Kredi Mobil’e farklı yenilikler de eklediklerini belirten Doğan; “Yenilenen mobil şubemizi kullanarak müşterilerimiz çekecekleri tutarı belirleyerek ATM’lerden hiçbir tuşa dokunmadan, sadece QR kod ile para çekebilecek. Ayrıca mobil şube üzerinden çağrı merkezi arandığında müşterinin kendisini tanıtmasına gerek kalmadan daha hızlı hizmet alabilecek. Google tarafından ‘örnek uygulama’ seçilen ‘yapikredi.com.tr’den sonra şimdi de Yapı Kredi Mobil’e Google Search altyapısını entegre ettik. Böylece müşterilerimiz arama sonuçlarından işlemlere, ödeme yapacakları faturaların kurumlarına, Akıllı Rehber kayıtlarına hızlı erişim sağlayarak direkt işlem yapabilecek. Ayrıca EFT ya da havale seçimi yapmaya gerek kalmadan hızlıca para gönderilebilecek, para transferi yaparken taksitli nakit avans kullanılabilecek, üçüncü kişilerle IBAN, dekont, hesap özeti, varlık ekstresi ve hesap hareketleri artık çok daha hızlı paylaşılabilecek. Ayrıca mobil şubeye giriş yapmadan piyasalar ile ilgili detaylı bilgilere erişilebilecek ve akıllı cihazlara bildirim olarak iletilecek. Müşterilerimiz, Barkod ile fatura da ödeyebilecek” şeklinde konuştu.

Geleceğin bankacılığını inşa ediyoruz

Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak için dijital kanalların vazgeçilmez bir unsura dönüştüğünü ve bu alana adapte olamayan kurumların gelecek 10 yıl içinde ayakta kalmalarının mümkün olmayacağını vurgulayan Doğan, şu bilgileri verdi: “Dijital bankacılık kolay erişim ve konfor sağlıyor. Örneğin, Yapı Kredi’de dijital kanallardan bu yılın ilk 10 ayında 500 bin adet Bireysel İhtiyaç Kredisi kullandırdık. Öte yandan, Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden e-Devlet Kapısı’na giriş sayısı 1 milyonu aştı.

Geçtiğimiz haftalarda yine bir ilki gerçekleştirerek Yapı Kredi müşterisi olsun ya da olmasın güvenlik bilgisi gerektirmeyen tüm işlemler için Facebook Messenger üzerinden Yapı Kredi BankacıBot uygulamasını hizmete sunduk. ‘Yapı Kredi BankacıBot’ ile kullanıcılar, Facebook Messenger üzerinden en yakın Yapı Kredi şubesi, döviz kurları/anında döviz hesaplama ve piyasa bilgileri gibi işlemleri bankayla sohbet eder gibi kolayca yapabiliyor. Müşterilerimiz böylelikle sorularına çok daha hızlı cevap alabiliyor. BankacıBot uygulaması öncesi Facebook Messenger’dan günde 60-70 mesaj alırken, yeni uygulamamızla günlük mesaj sayısı 700’e yükseldi.”

Yapı Kredi’den dijital gençlere ve dijital girişimcilere büyük destek

Türkiye’nin dijital bankası olarak geleceğin bankacılığını tasarlama yolunda gençleri ve girişimcileri de desteklediklerini söyleyenYapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan ise“Bu doğrultuda ‘Code.YapıKredi’ile yazılım geliştirmeyi öğrenmek ve öğrendikleri ile üretime katkıda bulunmak isteyen herkese açık ve ücretsiz bir platform oluşturduk. Code.YapıKredi,kodlama eğitimleri, finansal rehberlik bölümlerinden oluşan geniş kapsamlı bir platform. Ayrıca yazılımcılara finansal teknoloji uygulama programlama arayüzleri (OpenBankingAPI) de sağlayacağız ve Fintech ekosisteminin gelişimine katkıda bulunacağız. Böylece, fikirlerini bir adım daha öteye taşımak isteyen girişimcilere de yol gösterip yenilikçi girişimlerinde onlara eşlik edeceğiz” dedi.

Yapı Kredi’nin kurum kültürünün özüne işleyen yenilikçilik ve girişimci ruhla sürekli inovasyona devam ettiğini belirten Erdoğan;Bu bakış açımızdan ilham alarak başlattığımız bir başka proje ise FikriMobil oldu. 2 yıldır düzenlediğimiz mobil uygulama  geliştirme yarışması FikriMobil’i yakın geleceğe yön vermesi beklenen farklı teknolojiler üzerine, öğrencilerin kendilerini geliştirebilecekleri bir platform olarak kurguladık. Birbirindenfarklı mobil uygulama projelerinin yarıştığı FikriMobil’de bu yıl birinci olan ekip Silikon Vadisi’ne gitme hakkı kazandı. Facebook, Google, Linkedin, Twitter'ın hem merkezlerini gezdiler hem de oradaki mühendislerle tanışıp sohbet etme fırsatı yakaladılar. Ayrıca Stanford, Berkeley Üniversitelerini ziyaret ettiler ve dünyanın sayılı girişim hızlandırma programlarından biri olan Runway’in kurucusu ile tanıştılar. Burada, yatırımcı ve girişimcileri bir araya getiren etkinliklere katılarak global ölçekteki girişimcileri dinleyip onlara kendi projelerini anlatarak geri bildirim aldılar. Yarışma sürecinde tanıştığımız pırıl pırıl ve birbirinden akıllı gençler arasından önümüzdeki yıllarda beraber çalışabileceğimiz çalışma arkadaşlarımızın da çıkacağına inanıyoruz. Genç arkadaşlarımızın yaratıcı fikirlerini hayata geçirmek de bize ayrı bir heyecan veriyor” şeklinde konuştu.

Yapı Kredi / 30 Kas 2016

Diğer Haberler

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor