Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Turkcell Mobil İmza

Sadece Para transferi değil Turkcell Mobil İmza ile yapılabilen en geniş internet şubesi işlem listesi Yapı Kredi’de…

Turkcell Mobil İmza’nız ile İnternet Şubesi’ne giriş yapabilir ve işlemlerinizi imzalayabilirsiniz.

Mobil İmza'nız yoksa İnternet Şubesi Güvenlik Ayarları menüsünden hemen başvurabilirsiniz.

Mobil İmza'nız varsa, Güvenlik Ayarları menüsünden internet şubesinde kullanıma açabilirsiniz.

Bireysel İnternet Şubesi üzerinden Turkcell Mobil İmza’nızı kullanarak para gönderme, ödeme, başvuru gibi bir çok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Mobil İmza nedir?

Turkcell Mobil İmza, elektronik ortamda ıslak imza atmış gibi işlem yapabilmenizi sağlayan bir servistir. 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’na göre elle atılan imza ile eşdeğer sayılan elektronik imzayı cep telefonunuzla atmanızı sağlar.

Özel sektör ya da kamu sektöründe ilgili kurumun uygulamasını entegre etmesi ile ıslak imza kullanılması gereken hemen her yerde Turkcell Mobil İmza kullanılabilir. Elektronik imza kanununa göre, belirli bir şekle tabi olan evlilik, tapu gibi işlemler ve bir kişiye başka bir kişinin kefil olması işlemi dışında her işlem elektronik imza ile imzalanabilir.

Nitelikli Elektronik Sertifika nedir?

Nitelikli Elektronik Sertifika, imza sahibinin bilgilerini içerisinde barındıran ve atılmış olan elektronik imzayı doğrulayan, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ile yasallaşmış elektronik kimlik kartınızdır.

Turkcell Mobil İmza hizmeti için ne kadar ücret ödeyeceğim?

Turkcell Mobil İmza servisine abone olduğunuzda Turkcell tarafından sizin için başvurusu yapılan Nitelikli Elektronik Sertifika için ayrıca ücret alınmaz. Mobil İmza ücretlendirmesi ile ilgili detay bilgiye, Turkcell’in web sitesinden erişebilirsiniz.

Turkcell Mobil İmza’ya kimler başvurabilir?

Tüm Turkcell aboneleri Turkcell Mobil İmza’ya başvurabilir. Mobil İmza kullanabilmek için dilediğiniz bir Turkcell Extra’ya gidip abone olmadan önce, Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi üzerinden ön başvuru yapmanız gerekmektedir. Mobil İmza’nızı aldıktan sonra Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi içerisinden Mobil İmza aktivasyon işlemini gerçekleştirerek Bankamızda kullanıma başlayabilirsiniz.Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi'ne giriş için tıklayınız.

Turkcell Mobil İmza’ya nasıl başvurabilirim?

Turkcell Mobil İmza almak için öncelikle Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi’nden ön başvuru yapmanız gerekmektedir.

Mobil İmza’ya ön başvuru yapmak için:

  1. Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi’ne giriniz.
  2. Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi üyesi değilseniz; “Şifre Al/Şifremi Unuttum” menüsünden banka kartı veya kredi kartı bilgileriniz ile ya da kartsız işlem adımından şifre alarak İnternet Şubemizi anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

  3. "Ayarlarım" menüsünden "Akıllı Şifre İşlemlerim"e tıklayınız.
  4. Akıllı Şifre İşlemlerim sayfasında “Turkcell Mobil İmza” butonuna tıklayınız.
  5. Turkcell Mobil İmza sayfasında “Mobil İmza Başvuru” butonuna tıklayınız.
  6. Ekrana, Adınızı, Soyadınızı ve Telefon Numaranızı içeren bir ekran gelecektir. Bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ederek "Onaylıyorum" butonuna basınız.

Cep telefon numaranızın farklı olması durumunda herhangi bir Yapı Kredi şubesine giderek cep telefonu numaranızı güncelleyebilirsiniz. Size en yakın Yapı Kredi şubesine ulaşmak için tıklayınız.

Onaylıyorum butonuna bastığınızda, mobil imza ön başvurunuz Turkcell’e gönderilecektir. Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport ya da avukat kimliğiniz ile yeni sim kartınızı (128K, 4G,) almak ve başvurunuzu tamamlamak için dilediğiniz bir Turkcell Extra’ya başvurmanız gerekmektedir.*

*Sim kart değişikliği hattın üzerine kayıtlı olan kişi tarafından yapılabilir. Eğer hattın sahibi değilseniz hat sahibinin başvurudan önce sim kart değişikliği yapıp size yeni sim kartı vermesi, size bu işlem için vekâletname vermesi ya da başvuru sırasında hat sahibi ile beraber gelip kartı değiştirmesini sağlamanız gerekmektedir.

Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi içerisinde Turkcell Mobil İmza'mı nerelerde kullanabilirim?

Turkcell Mobil İmza'nızı, Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi'na girişlerinizde; para transferi, fatura ödemeleri gibi bir çok işleminizde kullanabilirsiniz.

Akıllı Şifre kullanıyorum, Mobil İmza’ya başvurabilir miyim?

Evet, Akıllı Cep ya da Akıllı SMS kullanıyorsanız Turkcell Mobil İmza başvurusu ve aktivasyonu sonrasında bu ürünlerimizi Turkcell Mobil İmza ile kullanmaya devam edebileceksiniz.

Mobil İmza’yı hangi telefon ve GSM operatörleri ile kullanabilirim?

Mobil İmza, sim kartı gerekli özelliklerde olan Turkcell hatlı hemen her marka cep telefonunda* çalışmaktadır.

*Detaylı cihaz bilgi için tıklayınız.

Ön başvurusunu Yapı Kredi Bankası dışındaki bankalardan veya noterden yaptığım Mobil İmza'mı Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi’nde de kullanabilir miyim?

Evet, kullanabilirsiniz. Mobil İmza'yı Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi’nde kullanabilmeniz için İnternet Şubesi’ne girişinizin ardından Mobil İmza'nızı aktive etmeniz yeterlidir.

Mobil İmza ile Yapı Kredi İnternet Şubesi şifre giriş ekranında/işlem sırasında hata alıyorum. Ne yapmalıyım?

Turkcell Mobil İmza, telefonunuzun SMS alıp gönderebildiği, Turkcell kapsama alanındaki her yerde çalışacaktır. Eğer kapsama alanı içindeyseniz lütfen telefonunuzu kapatıp tekrar açınız. Problem devam ediyorsa, imzalama mesajı telefonunuza ulaşmıyor veya imzalama işlemini gerçekleştirdiğiniz halde imzaya ilişkin bir hata mesajı alıyorsanız 444 0 532 ya da 444 0 535 numaralı Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayınız. Eğer aldığınız hata mesajı bankacılık işleminiz ile ilgili ise, Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’na başvurabilirsiniz.

Turkcell Mobil İmza ile ilgili sorularım için kime danışabilirim?

Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi Mobil İmza işlemleri için 444 0 444 / 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’na başvurabilir, doğrudan Turkcell Mobil İmza ile ilgili sorularınız için 444 0 532 ya da 444 0 535 numaralı Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

İnternet Şubesine Üye Olmak İstiyorum
Mobil Şubeyi Yüklemek İstiyorum
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor