Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

YAPI KREDİ’NİN 500 MİLYON DOLARLIK EUROBOND İHRACINA 7 KAT FAZLA TALEP

Yapı Kredi, özel bir Türk Bankası tarafından Doğu Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu Bölgesi’nde (CEEMEA) yapılan 2013 yılının ilk eurobond ihracını gerçekleştirdi. Yapı Kredi’nin 7 yıl vadeli ve 500 milyon dolar olarak gerçekleşen ihracına 7 kat fazla talep geldi. Eurobond ihracına, 264 kurumsal yatırımcıdan 3.5 milyar dolarlık talep gelirken, yüzde 4,25 getiri ile başlayan ihraç, yüzde 4 kupon faizi ile sonuçlandı.

Yapı Kredi,  özel bir Türk Bankası tarafından Doğu Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu Bölgesi’nde (CEEMEA) yapılan 2013 yılının ilk eurobond ihracını gerçekleştirdi. Yapı Kredi’nin 7 yıl vadeli ve 500 milyon dolar olarak gerçekleşen ihracına 7 kat fazla talep geldi. Eurobond ihracına, 264 kurumsal yatırımcıdan 3.5 milyar dolarlık talep gelirken, yüzde 4,25 getiri ile başlayan ihraç, yüzde 4 kupon faizi ile sonuçlandı.
Avrupa, Amerika, Latin Amerika, Körfez Ülkeleri ve Uzak Doğu’dan yatırımcıların yoğun ilgisini çeken ihraçla ilgili olarak Yapı Kredi CEO’su Faik Açıkalın, şu değerlendirmede bulundu: “7 yıl vadeli 500 milyon dolarlık eurobond ihracı, yatırımcılardan gelen yoğun talep neticesinde yüzde 4 kupon faizi ile tamamlanarak, Yapı Kredi’nin ikinci piyasadaki mevcut eurobondlarından da daha iyi bir seviye ile fiyatlanmış oldu.
Yapı Kredi olarak fonlama kaynaklarının çeşitlendirilmesini temel stratejik önceliklerimizden biri olarak belirledik ve çalışmalarımızı bu yönde şekillendirmeye devam ediyoruz. Son iki sene içinde gerçekleştirdiğimiz üst düzey toplantılar ve roadshow ile Amerika, Avrupa, Asya ve Orta Doğu olmak üzere dünyanın her yerinden sabit getirili menkul kıymet yatırımcılarına ulaştık. Bu yaklaşım sayesinde Türkiye, Türk bankacılık sektörü ve Yapı Kredi'nin güçlü hikayesini geniş bir yatırımcı kitlesine yaymayı başardık.  Bu başarıda olumlu ekonomik koşullar ve güçlü bankacılık sistemi sayesinde yatırım yapılabilir ülke seviyesine gelmemizin etkisi de büyük. Ayrıca Türkiye'ye ilişkin olumlu beklentiler  başarımızı destekledi. ”
Yapı Kredi’nin, eurobond ihracına geniş bir coğrafyaya yayılan ve hem yatırım fonlarını, hem de özel bankaları içeren 264 yatırımcı şirket katılım gösterdi. İhracın yüzde 54'ü yatırım fonlarına, yüzde 27’si özel bankalara, yüzde 16’sı sigorta ve emeklilik şirketlerine gerçekleştirildi. İhraca ilişkin işlemlerin önümüzdeki hafta başında tamamlanması bekleniyor.
14 Ocak 2013’de sonlandırılan 7 yıl vadeli işlem, Bank of America Merrill Lynch, Morgan Stanley, Mitsubishi UFJ ve UniCredit Bank aracılığıyla gerçekleştirildi.

Bilgi için: Elif Batu Yener / Artı İletişim Yönetimi / 0212 347 03 30 / ykb@artipr.com.tr

Yapı Kredi / 23 Oca 2013

Diğer Haberler

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor