Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Yapı Kredi'nin Sürdürülebilirlik Öncelikleri

Yapı Kredi sürdürülebilirlik öncelikleri, Banka’nın sürdürülebilir kârlılık hedefine ulaşırken sahip olduğu sermayeleri en etkili şekilde kullanabilmesi ve uzun vadeli paydaş ilişkileri kurabilmesi amacıyla belirlenir ve periyodik olarak gözden geçirilir. Öncelikler belirlenirken; “GRI Raporlama Standardı”, paydaşların çeşitli kanallarla ilettikleri beklenti ve talepler, sektörel ve küresel gelişmeler ve kurumsal stratejik hedefler dikkate alınır. Yıllık olarak düzenlenen, “Sürdürülebilirlik Önceliklerinin Belirlenmesi Çalışması” ile öncelikli konular güncellenir.

Yıllık olarak gerçekleştirilen “Sürdürülebilirlik Çalıştayları”, gerek yönetimsel süreçlerdeki paydaş katılımı uygulamaları, gerekse Yapı Kredi’nin sürdürülebilirlik yolculuğu açısından önemli bir kilometre taşını oluşturmaktadır.

2017 yılında, analizimize entegre ve kapsamlı bir yaklaşım ile geniş paydaş analizi, dış trendler ve dört aşamalı etki analiziyle girdi sağlayarak öncelikli konularımızı güncelledik.

Konuların paydaşlar için önceliğini belirlerken;

  • Paydaş analizi ile tüm paydaş gruplarından öncelikli kişi ve kuruluşların görüş ve beklentilerini aldık.
  • Dış trend analizi kapsamında küresel ve sektörel trendleri, uluslararası kuruluşların ve küresel sürdürülebilirlik endekslerinin önceliklerini dahil ettik.

Konuların Yapı Kredi için önceliğini belirlerken;

  • Üst yönetimin görüş ve beklentilerini aldık.
  • Banka stratejisi ve sürdürülebilirlik yaklaşımını göz önünde bulundurduk.
  • Dört aşamalı etki analizi ile finansal, yasal, inovasyon ve rekabet açısından riskleri ve fırsatları değerlendirdik.

Konuların Yapı Kredi üzerindeki etkisini belirlerken, üst yönetimimizden online anketler aracılığıyla alınan görüşlerin yanı sıra banka stratejisi ve sürdürülebilirlik yaklaşımının temelini oluşturan beş sermaye yaklaşımını da analize dahil ettik. Dört aşamalı etki analiziyle her konuyu finansal etki ve riskleri, yasal etkileri, rekabet avantajı yaratması ve sunduğu inovasyon fırsatları açısından ele aldık. Bu dört alanda konuların Banka üstündeki etkilerini incelerken etkinin büyüklüğü, gerçekleşme ihtimali ve gerçekleşme zamanını değerlendirdik. Çok yönlü ve bütüncül bir bakış açısıyla öncelikli konuları belirledik.

Belirlediğimiz öncelikli alanlarımız ve stratejimiz doğrultusunda küresel sorunlara çözüm bulmayı amaçlayan Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine katkı sağlamayı sorumluluklarımız arasında görüyoruz. Ana hissedarlarımızdan Koç Holding’in gerçekleştirdiği Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Çalıştayı kapsamında Küresel Hedeflerin sektörümüz için ne ifade ettiğini ve hangi çerçevede katkı sağlayabileceğimizi ele aldık ve bu doğrultuda katkı alanlarımızı tespit ettik.

2017 yılında güncellenen sürdürülebilirlik öncelikleri aşağıda yer almaktadır.

Yapı Kredi'nin Sürdürülebilirlik Öncelikleri
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor