Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Yazma ve Nadir Eserler Koleksiyonu

Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi, Yapı ve Kredi Bankası’nın kültür ve sanat hizmetleri arasında önemli bir yer tutmaktadır.

Yapı Kredi'ye ait paha biçilmez koleksiyonlar arasında, Müze ile Kütüphane arasında bir köprü olarak nitelendirebileceğimiz "Yazma Eserler" ayrı bir yer tutmaktadır. Baskı tekniklerinin çeşitli faktörler nedeniyle bir hayli geç biçimde yaygın kullanıma geçebildiği Osmanlı uygarlığında, "yazma"lar seyreklikleri açısından olduğu kadar, donandıkları hat ve tezyin sanatlarıyla da özel bir anlam taşımışlardır. Ne yazık ki, Osmanlı kültürüne ait pek çok yazma bugün Batı ülkelerinin büyük kurum ve üniversite kütüphanelerinde korunmaktadır.

Bu açıdan bakıldığında, Yapı Kredi'nin 1635 parçalık Yazma Eserler Koleksiyonu'nun bir hazine boyutu taşıdığını söylemek abartılı olmayacaktır.

XVI. yüzyıldan XIX. Yüzyıl sonuna kadar olan döneme ait yazma eserlerin çoğunluğu Ord. Prof. Fuat Köprülü, Ord. Prof. Cavit Baysun, Büyükelçi ve Türkolog Hamdullah Suphi Tanrıöver, Maliye Nazırı Küçük Sait Paşa kitaplıklarından gelmedir. Osmanlıca, Arapça ve Farsça yazmalar din, dil, edebiyat, tarih, felsefe, hukuk, ekonomi, musiki konularında eserler barındırmaktadır.

Yazma Eserler Koleksiyonu'nun bir başka can alıcı özelliği de, cilt sanatımızın gözde örneklerini korumuş olmasında aranabilir.

Kütüphanede, çeşitli koleksiyonlardan derlenmiş 1165 civarında nadir kitap bulunmaktadır. 16. - 20. yüzyıllara ait, çeşitli dillerde basılmış olan bu kitaplar arasında Strabon’un 1523 tarihli "Geographia", Raif Efendi'nin 1803 tarihli "Cedid Atlas Tercümesi" ve Katip Çelebi’nin 1732 tarihli "Cihannüma" adlı eserinin yanında tüm dünyada önemi kabul edilmiş, kıymetli, nadir eser niteliğinde kitaplar yer almaktadır. Nadir eserlerin önemli bir bölümü için fotokopiye izin verilmemektedir. Kâğıt ve cilt durumu dikkate alındığında kitapların da yazmalar gibi fotokopiden büyük zarar görmesi mümkündür. Bu nedenle, kopya almak gerektiğinde bu kitaplar için de dijital teknolojiden faydalanılmaktadır. Gerekli gördüğümüz nadir eserlerin de dijital ortama aktarılması yakın gelecekteki planlarımız arasında bulunmaktadır. Bu nadide koleksiyonun bir bölümünü içeren "Yapı Kredi Sermet Çifter Araştırma Kütüphanesi Nadir Eserler Kataloğu" Mayıs 2002'de basılmıştır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor