Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

YAPI KREDİ KADIN ÇALIŞAN VE YÖNETİCİ ORANINDA SEKTÖRE LİDERLİK ETMEYE DEVAM EDİYOR

Cinsiyet eşitliği ve kadın çalışan istihdamına yönelik hayata geçirdiği projelerle bankacılık sektörüne öncülük eden Yapı Kredi, kadın çalışan ve kadın yönetici oranında sektör liderliğini sürdürdü. Toplam istihdamı içinde kadın çalışan oranını yüzde 62 olarak açıklayan Yapı Kredi’nin, kadın çalışan yönetici oranı ise yüzde 42,2 oldu. Bankanın yeni işe alımlardaki kadın çalışan oranı ise yüzde 61,3 olarak gerçekleşti.

Her birimde yüzde 30 oranında kadın temsil kuralı

Yapı Kredi’nin, cinsiyet eşitliği ve kadın çalışan istihdamı konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla sadece bankacılık değil tüm sektörler için bir rol model haline geldiğini belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Hakan Alp, konu ile ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Cinsiyet eşitliğinin ve kadın çalışan istihdamının bir politika olarak benimsenmesinin özel sektörün ve kamunun doğal bir sorumluluğu olduğunu düşünüyoruz. Yapı Kredi olarak bu doğrultudaki çalışmalarımızla sektörümüze öncülük ederken, farklı alanlarda faaliyet gösteren kurumlara da örnek olmayı amaçlıyoruz.

Bankamız bünyesinde kurduğumuz ‘Çeşitlilik Çalışma Grubu’ ile uzun süreli bir araştırmanın ardından, tüm birimlerde yüzde 30 oranında kadın temsil kuralı getirdik. Çok önemsediğimiz bu kural doğrultusunda işe alımlardan terfi sürecine kadar kadın-erkek dengesine dikkat ediyoruz. Kadınların yönetimde temsilleri ise öncelikli olarak odaklandığımız alanların başında geliyor. Bu kapsamda geçen sene Columbia Üniversitesi’nde kadınların liderlik gelişimine destek olmak üzere hazırlanmış olan ‘Women Leadership Development’ Programı’na katıldık. Önümüzdeki yıllarda hedefimiz tüm birimlerimizde ve yönetici pozisyonlarında kadın çalışan oranını daha da yükseğe taşımak olacak.”

Yapı Kredi’nin, cinsiyet eşitliğini desteklemek amacıyla 3 temel alanda çalıştığını ekleyen Alp, bankanın uluslararası projelere sağladığı destekle de kadın hakları ve cinsiyet eşitliği konusunda farkındalığı artırmayı amaçladığını belirtti. Alp sözlerine şu şekilde devam etti: “Cinsiyet eşitliği üzerine odaklandığımız 3 alanı; kadın çalışanlarımızın her pozisyonda dengeli temsil edilmesine dönük aksiyonlarımız, kadınların iş - özel yaşam dengesine yönelik destek programlarımız ve onların toplumsal hayatta yaşadıkları problemler ile ilgili çalışmalarımız şeklinde belirledik. Her üç grupta da farkındalık programlarından özel destek süreçlerine varan çeşitli uygulamalarımız bulunuyor. Öte yandan ana hissedarlarımızdan Koç Holding tarafından oluşturulan İş’te Eşitlik Bildirgesi’nde ve ‘Ülkem için Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum’ projesinde yer alıyoruz. UN Women’ın, erkekleri toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın haklarını savunmak için önderlik yapmaya çağıran ‘HeForShe’ ile ‘16 Günlük Aktivizm’ kampanyalarının katılımcıları arasında bulunuyoruz. Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile birlikte, cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve ev içinde demokrasinin güçlenmesi adına ‘Babalar Değişiyor, Toplum Değişiyor’ projesinin hayata geçirilmesinde de önemli rol oynuyoruz. Ayrıca Birleşmiş Milletler Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri’nin (UN WEPs) imzacıları arasındayız. Son olarak aile içi şiddete karşı çalışanlarımızda farkındalık yaratmak amacıyla İş Yerinde Aile İçi Şiddetle Mücadele Politikası’nı da hayata geçirdik.”

Yapı Kredi / 08 Mar 2019

Diğer Haberler

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor