Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

ANALİZ-TCMB Haftalık Veriler(Deniz Yatırım)

08.11.2018 15:18:43
ANALİZ-TCMB Haftalık Veriler(Deniz Yatırım) Deniz Yatırım ( https://www.denizyatirim.com/ ) Stratejisti Orkun Gödek Tarafından Tarafından Hazırlanan Analiz: "Yurt dışı yerleşikler menkul kıymetler nezdinde 20 Temmuz haftasından bu yana en yüksek satışı gerçekleştirdiler TCMB tarafından açıklanan verilere göre, 2 Kasım haftası işlemlerinde toplam yurt dışı yerleşik kişi hareketleri nette 325 milyon dolar eksi verdi. Hisse senetleri kalemi 72 milyon dolar, repo dahil DİBS işlemleri ise 254 milyon dolar düzeyinde satışa maruz kaldı. Açıklanan veriler ile birlikte, Ekim ayı toplamında 59 milyon dolar net satış olurken hisse senetlerinden 47 milyon dolar, DİBS kaleminden ise 12 milyon dolar çıkış gerçekleşti. Söz konusu rakam aynı zamanda Nisan ayından bu yana en düşük çıkışa işaret etmekte. Hesaplamalarımıza göre yurt dışı yerleşiklerin DİBS içerisindeki payı %15.2'den %15.1'e geriledi. 4 hafta kümülatif işlemlere baktığımızda hisse senetleri 14 milyon dolar, repo dahil DİBS işlemleri ise -401 milyon dolar seviyelerinde gerçekleşme göstermekte. DİBS kaleminde takip edilen performans 28 Eylül haftasından bu yana ilk kez kümüle hesaplamada eksiyi ifade ediyor. 2018 yılının tamamına baktığımızda -2.3 milyar dolar düzeyinde performans ile karşılaşırken hisse senetleri -1.4 milyar dolar, repo dahil DİBS işlemleri ise -878 milyon dolar düzeyinde oluşmakta. Veri döneminde bankalardaki toplam YP mevduatlar 340 milyon dolar azalışla 188.7 milyar dolar düzeyinde gerçekleşti. Yurt içi yerleşikler YP hesabı 160 milyon dolar azalışla 157.7 milyar dolar olurken gerçek kişi hesapları 845 milyon dolar artış, tüzel kişi hesapları ise 1 milyar dolar azalış gösterdi. Böylece, gerçek kişi hesapları son 4 hafta nezdinde 2.8 milyar dolar yükselmiş oldu. 2018 yılının tamamında yurt içi yerleşiklerin YP mevduatları 7.5 milyar dolar azalmış durumda."^ ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. ******* Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor