Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

ANALİZ-Ödemeler Dengesi(Vakıf Yatırım)

14.09.2018 12:06:19
ANALİZ-Ödemeler Dengesi(Vakıf Yatırım) Vakıf Yatırım ( http://www.vakifyatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Analiz: "Cari işlemler açığı temmuz ayında beklentilere paralel 1,75 mlr $ olarak gerçekleşti. TCMB’nin açıkladığı verilere göre, cari işlemler hesabı 2018 Temmuz ayında, piyasa beklentisi olan 1,8 mlr $ seviyesinin hafif altında 1,75 mlr $ açık verdi. 2018 Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yaklaşık 3 mlr $ azalış gösteren cari işlemler açığı, son on iki ayda 54,6 mlr $’a geriledi. Finans hesabı altında, doğrudan yatırımlardan kaynaklanan net girişler temmuz ayında 707 mn $ olarak gerçekleşti. Resmi rezervlerde aylık bazda 2,4 mlr $ artış görülürken, net hata noksan kalemine 2,5 mlr $ giriş kaydedildi. Böylece 2018 Ocak-Temmuz döneminde net hata noksan kalemine 11,6 mlr $ giriş oldu. 2018 Temmuz ayında portföy yatırımları 279 mn $ net çıkış kaydetti. Yurtdışı yerleşikler hisse senedi piyasasında 463 mn $ net satış, DIBS piyasasında ise 115 mn $ net alış gerçekleştirdi. Diğer yatırımlar kaleminde 764 mn $ net artış kaydedildi. 2018 Temmuz ayında, azalan ithalat ve dış ticaret açığına ek olarak turizm gelirlerindeki yıllık %18 oranındaki artış cari açığı sınırlandırıcı etkide bulundu. Böylece 12 aylık cari açıkta mayıs ayında başlayan gerileme eğilimi devam etti. Öncü verilerin özellikle yılın üçüncü çeyreğinden itibaren ekonomik aktivitede yavaşlamaya işaret etmesi, yılın kalanında ithalattaki gerilemenin süreceğini ve dış ticaret açığındaki iyileşmenin de devam edeceğini gösteriyor. Yılın başından bu yana cari denge üzerinde baskı kuran dış ticaret açığındaki iyileşme ile cari açığın da gerilemeye devam etmesini bekliyoruz. Cari açıktaki gerileme beklentimize karşılık, 2018’in ilk 7 ayında cari açığın %35’inin net hata noksan kaleminden karşılanmış olması finansman tarafındaki baskıların devam ettiğini gösteriyor. Önümüzdeki dönemde küresel finansal koşullardaki sıkılaşmaya da bağlı olarak yatırımların zayıf seyretmesi finansman tarafındaki riskleri artırıcı etkide bulunabilir." http://www.vkyanaliz.com/Files/docs/2018-temmuz-ayi-odemeler-dengesi-istatistikleri-1536915084.pdf ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. ******* Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor