Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Çin anakarasında yılın ilk yarısında kurulan yeni yabancı sermeyeli şirket sayısı %96,6 arttı

13.08.2018 09:26:16
Çin anakarasında yılın ilk yarısında kurulan yeni yabancı sermeyeli şirket sayısı %96,6 arttı Endüstri uzmanlarına göre, Çin’e yönelik Doğrudan Yabancı Yatırımlar (DYY), ülkenin iş ortamı daha iyi hale geldikçe, ölçek olarak istikrarını korurken, kalitesini de optimize etti. Ticaret Bakanlığı'na göre, Çin anakarasına doğrudan yabancı yatırımlar yıllık % 4,1 artarak 2018 yılının ilk altı ayında 68,32 milyar ABD dolarına yükseldi. Özellikle, Çin anakarasında yılın ilk altı aylık döneminde kurulan yeni yabancı sermeyeli şirket sayısı, bir önceki yıla göre % 96,6 artışla 29,591 oldu. Uluslararası İşletme ve Ekonomi Üniversitesi'nde profesör olan Sang Baichuan’ın belirttiği gibi bu tablo, küresel doğrudan yatırımın genel durumunun iyi olmadığı, bir dönemde gerçekleşti. Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) tarafından Haziran ayında yayınlanan Dünya Yatırım Raporu 2018'den alınan verilere göre, küresel doğrudan yabancı yatırımların 2017'de yüzde 23 oranında düşüşle 1,43 trilyon ABD dolarına dolayında gerçekleşti. Diğer taraftan Çin’e yönelen yabancı yatırımların kalitesi de iyileşiyor. Yılın ilk altı aylık döneminde Çin’in yüksek teknolojili imalat sanayiindeki DYY, medikal enstrümanlarda, iletişim ekipmanlarında ve bilgisayar ve ofis ekipmanlarında yaşan yatırım artışının etkisi ile yıllık bazda % 25.3 artış gösterdi. Çin Uluslararası Ticaret ve Ekonomik İşbirliği Akademisi'nden araştırmacı Bai Ming, istikrarlı DYY büyümesinin nedenini Çin'in daha fazla dışa açılması olarak görüyor. Örneğin Çin son dönemde yabancı yatırımlara yönelik negatif listelerini revize ederek, finans, ulaştırma, enerji, doğal kaynaklar ve tarım gibi alanlarda piyasa erişimini daha da genişletti. Ülke çapındaki negatif listede bir önceki versiyonda 63 olan madde 48’e düşerken, pilot serbest bölgeler listesi 95'ten 45'e düştü. Her iki liste de Temmuz ayı sonunda yürürlüğe girdi. UNCTAD'daki yatırım ve işletmelerden sorumlu bir yetkili olan Zhan Xiaoning, dışa açılma önlemleri sayesinde Çin anakarasına DYY'nin yüksek kalacağına inandığını söyledi. Uzmanlara göre, Çin yabancı yatırımcılara daha büyük pazar fırsatları, daha geniş yatırım alanları ve daha iyi bir iş ortamı sağlıyor. Bir dizi yabancı sermayeli şirket, kısa bir süre önce Çin'deki yeni yatırım planlarını ilan etti. Örneğin, Pepsi-Cola bu ayın başlarında Şanghay'daki gıda tesisini genişletmek ve yenilemek için 100 milyon ABD doları daha yatırım yapacağını açıkladı. Diğer taraftan ise BP, Temmuz ayı sonlarında Çinli ortağının yeni enerji aracı yatırımına destek olarak 10 milyon ABD doları tutarında kredi sağlamaya karar verdiğini açıkladı. Tüm bu gelişmeler küresel ekonomi açısından Çin'in doğrudan yatırımlar için güvenli bir liman olmayı sürdürdüğünü gösteren kanıtlar niteliği. Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor