Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

ANALİZ-Cari İşlemler Dengesi(Vakıf Yatırım)

11.07.2018 14:16:24
ANALİZ-Cari İşlemler Dengesi(Vakıf Yatırım) Vakıf Yatırım ( http://www.vakifyatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Analiz: "Cari işlemler açığı mayıs ayında beklentilerin üzerinde 5,89 mlr $ olarak gerçekleşti TCMB’nin açıkladığı verilere göre, cari işlemler hesabı 2018 Mayıs ayında, piyasa beklentisi olan 5,30 mlr $ seviyesinin üzerinde 5,89 mlr $ açık verdi. Böylece yıllıklandırılmış cari açık yıllık bazda %59 genişlemiş oldu. 2018 Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 516 mn $ artış gösteren cari işlemler açığı, son on iki ayda 57,6 mlr $’a ulaştı. Finans hesabı altında, doğrudan yatırımlardan kaynaklanan net girişler mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 703 mn $ azaldı. Yurt dışından gelen doğrudan yatırımlar aynı dönemde 501 mn $ azalarak 857 mn $ olurken, yurt içi yerleşiklerin yurt dışında yaptığı doğrudan yatırımlar aynı dönemde 202 mn $ artarak 428 mn $ oldu. Resmi rezervlerde 2,8 mlr $ azalış görülürken, net hata noksan kalemine 3,4 mlr $ giriş kaydedildi. Böylece 2018 Ocak-Mayıs döneminde net hata noksan kalemine 7,1 mlr $ giriş oldu. 2018 Mayıs ayında yıllıklandırılmış cari açık bir önceki yılın aynı ayına göre %59 artış göstererek 57,6 mlr $ olarak gerçekleşti. Dış ticaret açığındaki genişleme mayıs ayında da cari açığın artışında belirleyici oldu. Yıllıklandırılmış veriler incelendiğinde turizm gelirlerinde görülen %32’lik artışın olumlu etkisinin sınırlı kaldığını görüyoruz. Gelişmiş ülke para politikalarındaki normalleşme süreci ve küresel piyasalarda ticaret savaşlarının yarattığı belirsizliklerin doğrudan yatırımlar ve portföy yatırımlarında çıkışa neden olması finansman tarafında baskı kurmaya devam ediyor. Önümüzdeki dönemde ekonomik aktivitede beklenen yavaşlama ile ithalatta bir miktar düşüş görülmesini beklemekle beraber yıl sonunda cari açığın GSYH’ye oranının %6,5 üzerinde gerçekleşmesini bekliyoruz. " ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. ******* Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor