Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

FOREKS ANKETİ-Fitch'in Türkiye'nin kredi notu ve görünümünde değişikliğe gitmesi beklenmiyor

06.07.2018 16:16:36
FOREKS ANKETİ-Fitch'in Türkiye'nin kredi notu ve görünümünde değişikliğe gitmesi beklenmiyor Fitch'in 13 Temmuz 2018 tarihinde açıklaması beklenen değerlendirmesinde Türkiye'nin kredi notunu 'BB+', görünümünü ise 'Durağan' olarak koruması bekleniyor. Foreks'in 8 banka/kurum analisti ile yaptığı anket sonucuna göre, analistlerin 6'sı Fitch'in yılın ikinci planlanmış değerlendirmesinde Türkiye'nin notunu 'BB+', görünümünü 'Durağan' olarak koruyacağını öngördü. 2 analist ise Türkiye'nin notunun 'BB+'dan 'BB'ye düşürüleceği tahmininde bulundu. Fitch, en son 27 Ocak 2017 tarihinde Türkiye'nin 'BBB-' olan notunu 'BB+'ya düşürmüş, 'Negatif' olan görünümünü ise 'Durağan' olarak değiştirmişti. 21 Temmuz 2017 ve 19 Ocak 2018 tarihindeki değerlendirmelerinde ise 'BB+' not ile 'Durağan' görünüm korunmuştu. Ankete Alternatifbank, GCM Menkul, Gedik Yatırım, IşıkFX, Ahlatcı Yatırım, Alnus Yatırım, Bürümcekçi Araştırma, Spinn Danışmanlık ve Halk Yatırım katıldı. Fitch'in sonraki Türkiye değerlendirmesinin ise 14 Aralık tarihlerinde yapılması bekleniyor. NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından düzenlenen ankete katılmak isteyen ilgili banka/aracı kurum yetkilileri neslihan.koroglu@foreks.com adresine mail gönderebilir. UYARI: Anketi verilerinin 'Foreks Anketi' ibaresiyle kullanılması gerekmektedir. -FITCH TÜRKİYE DEĞERLENDİRMESİ ANKETİ Görünüm Not (Durağan) (BB+) -------------------------------------------- BANKA/KURUM BEKLENTİ BEKLENTİ -------------------------------------------- Alnus Yatırım Durağan BB Bürümcekçi Araştırma Durağan BB Alternatifbank Durağan BB+ GCM Menkul Durağan BB+ Gedik Yatırım Durağan BB+ IşıkFX Durağan BB+ Ahlatcı Yatırım Durağan BB+ Spinn Danışmanlık Durağan BB+ Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor