Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

ABD'de dayanıklı mal siparişleri %0,6 azaldı

27.06.2018 15:34:09
ABD'de dayanıklı mal siparişleri %0,6 azaldı ABD'de dayanıklı tüketim mal siparişleri geriledi, ancak piyasa tahminlerinden daha olumlu bir seyir izledi. ABD Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, dayanıklı tüketim malı siparişleri Mayıs'ta mevsimsel etkilerden arındırılmış verilerle yüzde 0,6 azaldı. Analistlerin tahmini siparişlerin yüzde 1,0 düşüş göstereceği yönündeydi. Bilgi Notları: - Dayanıklı tüketim malı siparişleri 248,8 milyar dolar oldu. Bir önceki ayın sipariş rakamı 250,2 milyar dolar seviyesindeydi. - Ulaşım hariç siparişler değişiklik yüzde 0,3 azaldı. Piyasa beklentisi yüzde 0,5 artış olacağı yönündeydi. - Savunma hariç siparişler yüzde 1,5 düşüş gösterdi. - Hava araçları hariç savunma dışı siparişler yüzde 0,2 düşüş gösterdi. - Hava araçları hariç savunma dışı nakliyeler yüzde 0,1 azaldı. - Makine siparişleri yüzde 0,3, nakliyeler yüzde 0,1 artış gösterdi. - Öncü metal siparişleri yüzde 0,4 geriledi. - Fabrikasyon metalik ürün siparişleri yüzde 1,2 azaldı. - Toplam nakliyelerde yüzde 0,1 düşüş yaşandı. - Ulaşım hariç nakliyeler yüzde 0,2 arttı. - Savunma hariç nakliyeler yüzde 0,1 yükseldi. - Dayanıklı mal siparişleri, ülkedeki yerli üreticilerin hemen veya gelecekte teslim etmek üzere aldıkları siparişlerden oluşuyor. - Dayanıklı mal terimi bir yıldan daha fazla kullanım ömrüne sahip ürünler için kullanılıyor. - En önemli dayanıklı mal ürünleri taşıt araçları, beyaz eşya, savunma sanayi ürünleri, elektronik ürünler, makineler vb. olarak sayılıyor. - Bir sonraki veriler 26 Temmuz'da açıklanacak. https://www.census.gov/manufacturing/m3/adv/pdf/durgd.pdf Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor