Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Takasbank: SPK ve TCMB tarafından, teminat mektuplarının Pay Piyasası'nda 31/12/2018'e kadar teminat ve garanti fonu katkı payı

22.05.2018 11:49:05
Takasbank: SPK ve TCMB tarafından, teminat mektuplarının Pay Piyasası'nda 31/12/2018'e kadar teminat ve garanti fonu katkı payı olarak kabul edilmeye devam edilmesi hususu onaylandı Sermaye Piyasası Kurulu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından, teminat mektuplarının Pay Piyasası'nda 31/12/2018 tarihine kadar teminat ve garanti fonu katkı payı olarak kabul edilmeye devam edilmesi hususu onaylandı. Takasbank'tan yapılan açıklamaya göre, Bu kapsamda, İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasası Takas ve Merkezi Karşı Taraf Hizmeti Esasları Yönergesi ve Prosedürü'nde güncellemeler yapıldı. Düzenlemeler bugün itibarıyla uygulamaya alınacak. Açıklama şu şekilde: "Bilindiği üzere, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan "Pay Piyasası Takas ve Merkezi Karşı Taraf Hizmeti Esasları Yönergesi"nin Geçici Hükümler başlıklı 58 inci maddesinde - Pay Piyasası'nda merkezi karşı taraf (MKT) hizmeti verilmeye başlandığı tarihten sonra 1 yıllık süre boyunca teminat mektuplarının, teminat ve garanti fonu katkı payı olarak kabul edilebileceği, - Birinci yılsonunda mevcut teminat mektuplarının, teminat ve garanti fonu katkı payı olma niteliğini kaybedeceği, - Üyelerin bu süre içerisinde teminat mektuplarını diğer teminat türlerinden biri veya birkaçıyla değiştirmekle yükümlü olduğu ifadesi çerçevesinde, Bankamız tarafından MKT hizmeti verilmeye başlandığı tarihten sonraki 1 yıllık süre 19/06/2018 tarihinde sona ereceğinden ilgili tarihten itibaren mevcut teminat mektuplarının teminat ve garanti fonu katkı payı olma niteliğini kaybedeceği ve teminat değerlemesine alınmayacağı son olarak 09/05/2017 tarih ve 1353 sayılı Bankamız Genel Mektubu ile üyelerimize duyurulmuştu. Borçlanma Araçları Piyasası ve Kıymetli Madenler Piyasası Bistech geçişlerinin teminat mektubu kabulünün sona erme süresine yakın olması nedeniyle, üyelerimizin tüm Piyasalardaki risk ve teminat yönetimini yürütmelerini kolaylaştırmak amacıyla Pay Piyasası'nda kabul edilen teminat mektuplarının kabulüne ilişkin süre uzatımı yapılmasının uygun olacağı değerlendirilerek Sermaye Piyasası Kurulu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'na başvuruda bulunulmuştur. Sermaye Piyasası Kurulu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından, teminat mektuplarının Pay Piyasası'nda 31/12/2018 tarihine kadar teminat ve garanti fonu katkı payı olarak kabul edilmeye devam edilmesi hususu onaylanmıştır. Bu kapsamda, İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasası Takas ve Merkezi Karşı Taraf Hizmeti Esasları Yönergesi ve Prosedürü'nde güncellemeler yapılmış olup, düzenlemeler 22/05/2018 tarihi itibarıyla uygulamaya alınacaktır." https://www.takasbank.com.tr/documents/file/Takasbank_Announcement/1433-cfa9a318-01e5-4cb4-b0dc-0d6288446c74.pdf Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor