Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

ANALİZ-Ödemeler Dengesi (İş Bankası)

14.05.2018 14:43:08
ANALİZ-Ödemeler Dengesi (İş Bankası) İş Bankası ( https://www.isbank.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Analiz: "Mart’ta cari açık 4,8 milyar USD ile beklentilerin üzerinde... Cari açık Mart’ta yıllık bazda %54,4 oranında artarak 4,8 milyar USD oldu. Piyasa beklentisi cari açığın 4,1 milyar USD civarında gerçekleşeceği yönündeydi. Bu dönemde cari dengede gözlenen kötüleşmede petrol fiyatlarının ve net altın ticaretinin dış ticaret açığını yukarı yönlü etkilemesi önemli rol oynadı. Parasal olmayan net altın ithalatı Mart’ta geçtiğimiz yılın aynı ayına kıyasla 525 milyon USD artış kaydederken, turizm gelirlerindeki toparlanma cari dengedeki bozulmayı sınırlandırmayı sürdürdü. Net turizm gelirleri aynı dönemde 240 milyon USD civarında yükseldi. Yılın ilk çeyreği itibarıyla bakıldığında dış ticaret açığındaki genişlemenin etkisiyle cari açığın bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla neredeyse iki katına çıktığı görülüyor. Bu dönemde hizmetler dengesinde ise hızlı iyileşme izlendi. 12 aylık kümülatif cari açık da genişleme eğilimi sergilemeye devam ediyor. Mart’ta 55,4 milyar USD’ye çıkan 12 aylık kümülatif cari açık 4 yılın en yüksek düzeylerinde seyrediyor. Net enerji ve altın ticareti hariç tutulduğunda da cari açık 7,3 milyar USD ile son 13 ayın en yüksek seviyesinde gerçekleşti. Cari açığın finansmanı… Cari açığın finansmanı tarafında Mart ayında rezervler ve net hata noksan kalemleri öne çıktı. Rezerv varlıklar cari açığın finansmanına 4,8 milyar USD katkı sağlarken, net hata ve noksan kaleminde 2,9 milyar USD’lik giriş kaydedildi. Doğrudan yatırımlarda da Mart’ta 1 milyar USD ile son beş ayın en yüksek net sermaye girişi gözlendi. Söz konusu üç kalemde izlenen 8,8 milyar USD’lik girişe karşılık portföy yatırımları ve diğer yatırımlar kalemlerinde 4 milyar USD tutarında çıkış kaydedildi." Analizin tamamı için: https://ekonomi.isbank.com.tr/Userfiles/pdf/od_201803.pdf ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. ******* Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor