Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Savannah, Portekiz’in lityum rezervine ilişkin tahminini %50’den fazla artırdı

07.05.2018 14:14:04
Savannah, Portekiz’in lityum rezervine ilişkin tahminini %50’den fazla artırdı Savannah, Portekiz’in lityum rezervine ilişkin tahminini %50’den fazla artırdı. Ekonomi Bakanlığının 'Ekonomi Blog'unda yer alan habere göre, İngiliz Savannah Resources şirketi Portekiz’in kuzeyindeki Mina do Barroso madenindeki lityum rezervine ilişkin tahmini %52 artırdığını açıklamış olup, Portekiz’in Avrupa’nın ilk spodümen (lityum içeren mineral) tedarikçisi olabileceğinin altını çizmiştir. Şirket tarafından yapılan açıklamada Mina do Barroso Lityum Projesinde tahmin edilen mineral kaynağının 14 milyon ton olduğu belirtilmiştir. Lityum fiyatları, enerji nakil hatları şebekesinden elektrik depolanması ve elektrikli taşıtlarda kullanılan pillerin üretimi için gerekli söz konusu minerale ilişkin talep artışı beklentisine bağlı olarak son yıllarda artmıştır. Avrupa elektrikli taşıt pillerinde kullanılan küresel lityum arzının %20’sinden fazlasını tüketmekle birlikte söz konusu mineralin tamamını ithal etmek zorundadır. Şirket CEO’su David Archer, Mina do Barroso madeninin Avrupalı otomobil üreticilerinin elektrikli taşıt üretimine yönelmesinin desteklenmesini sağlayarak Avrupa’nın gelişen lityum değer zincirinin kilit parçası olma potansiyeli olduğuna inandıklarını ifade etmiştir. Portekiz’de Batı Avrupa’daki en büyük spodümen lityum mineral kaynağının bulunduğuna inandıkları belirtilerek, Portekiz’in uluslararası ticarette işlem gören en temel lityum ürünü olan spodümenin Avrupalı ilk tedarikçisi olabileceği vurgulanmıştır. Kaynak miktarı tahminine ilişkin yapılan artış, şirket tarafından son iki ayda yapılan ikinci artıştır. Şirket tarafından 30 yıllığına kiralanmış olan madenin geliştirilmesi ile ilgili kararın önümüzdeki yıl başında alınmasının öngörüldüğü ifade edilmiştir. https://www.ekonomi.gov.tr/portal/faces/blog/newsDetail?news_id=EK-258900 Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://www.metalsmarket.net http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor