Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

ANALİZ-USD/TRY Paritesi(IKON Menkul)

14.03.2018 17:53:18
ANALİZ-USD/TRY Paritesi(IKON Menkul) IKON Menkul ( http://www.ikonmenkul.com.tr/ ) Tarafından Hazırlanan USD/TRY Paritesi Analizi: "USDTRY paritesi gün içerisinde 3.8872 seviyesine kadar yükseldi. Hafta başında değer kaybederek başlayan TL, bu seyrine devam etmekte ısrarcı gözüküyor. Gün içerisinde USDTRY paritesi 3.8610 desteği üzerinde tutundu ve ABD piyasalarının açıldığı saatlerde 3.8875 seviyesine kadar yükseldi. Bundan sonraki süreçte, eğer yükseliş devam ederse 3.8975 direnci oldukça önemli gözüküyor. Bu seviye kırılırsa, hali hazırda yüksek olan alım iştahı daha da şiddetlenebilir. Olası kar satışlarında ilk destek 3.8610 seviyesi olabilir. Bu seviye altına geri çekilme olursa paritedeki kar satışlarının nispeten biraz daha devam etmesi mümkün. Ancak fiyatlar 3.8130 haftalık ana desteğini kıramadığı süreçte geri çekilmeler yalnızca bir düzeltme olabilir. 3.8130'in üzerinde haftalık bazda kalındıkça, paritedeki dolar alım iştahı mevcudiyetini koruyabilir. TL'deki kayba değinirken, Türkiye 2 yıllık tahvil faizine de yeniden göz atmakta fayda olabilir. 2 yıllık devlet tahvil faizi %14.45 direncinden, %13.05 desteğinin biraz altına kadar sarkabilmişti. Ancak 20 Şubat tarihinden bu yana %13.05 seviyesinden yükseliş gerçekleşmekte ve şimdilerde %13.70 seviyesine kadar çıkmış durumda. Görülüyor ki TL varlıklarından bir miktar çıkış ve enflasyon tahminleri de son TUİK açıklamasıyla birlikte yeniden yükselmeye başladı. Eğer 2 yıllık tahvil faizi %14 üzerinde tutunur, hatta %14.45 direncini yeniden geçerse önemli bir duvarı aşacağından ötürü TL'den hızla çıkışlar yaşanabilir, piyasa faizi hızla yükselebilir ve USDTRY'deki yükseliş de ivme kazanabilir. Bu sebeple, 2 yıllık devlet tahvil faizini yakından izlemekte fayda olduğunu düşünüyoruz. 15 gün periyotlu Tahvil grafiğindeki son durum şu şekilde Destekler: 3.8610 - 3.8420 - 3.8130 Dirençler: 3.8975 - 3.9505 - 3.9815" ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. ******* Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor