Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Fitch, "Global büyüme artıyor, merkez bankaları daha az ihtiyatlı hale geliyorlar"

14.03.2018 16:31:35
Fitch, "Global büyüme artıyor, merkez bankaları daha az ihtiyatlı hale geliyorlar" Global ekonominin gürleme benzeni büyüme şartları yaşamakta olduğunu belirten Fitch Ratings, enflasyon risklerinin ortaya çıkmaları ile merkez bankalarının daha az ihtiyatlı hale gelmekte olduklarını bildirdi. Fitch bugün yayınladığı "Global Ekonomik Görünüm" raporunda, ABD, Euro Bölgesi ve Çin'in 2018'de trendin üzerinde büyümelerinin muhtemel olduğunu ve global ekonomik büyümenin 2019'a kadar üç yıl üst üste yüzde 3'ün üzerinde olmaya devam edeceğini belirtti. Fitch, böyle bir performansın 2000'in ortalarından bu yana görülmediğine de işaret etti Fitch baş ekonomisti Brian Coultan, yayınlanan raporda yer alan değerlendirmesinde, "Özel sektör yatırımlarında hızlanma, ABD'nin büyüme yanlısı mali gevşeme adımları ve hala çok gevşek olan global para politikaları gelişmiş ekonomilerde büyümeyi hızlandırıyorlar. Yüksek emtia fiylatları ve zayıflayan dolar da gelişmekte olan piyasalarda toparlanması destekliyorlar. Çin, nazik bir şekilde frenlere basıyon ancak hala kısa vadede yüksek büyümeye öncelik veriyor" ifadelerine yer verdi. Fitch raporunda büyüme tahminlerini de yukarı yönlü revize etti. ABD'de mali politikanın beklenenden daha fazla gevşetilmesinin yatırım görünümünde iyileşmenin büyüme beklentilerinin revizyonunda etkili olduğunu ifade eden Fitch, ABD izin 2108 ve 2019 büyüme tahminlerini yüzde 2,5 ve 2,2'den yüzde 2,7 ve 2,5'e çıkardı. Euro bölgesi için 2018 ve 2019 büyüme tahminlerini yüzde 2,2 ve 1.7'den 2,5 ve 1,8'e yükselten Fitch, Çin için 2018 büyüme tahminini de 0,1 puan artırdı. Çin ekonomisinde 2017'de yüzde 6,9 olan büyümenin 2018'de yüzde 6,5'e yavaşlamasını bekliyor. Fitch, Japonya ve İngiltere için 2018 büyüme tahminlerini yüzde 1,3 ve 1,4 olarak tekrarladı. Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor