Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Şubat ayında global petrol arzı 370 bin varil/gün arttı

14.03.2018 15:50:17
Şubat ayında global petrol arzı 370 bin varil/gün arttı Global petrol arzı Şubat ayında bir önceki aya göre 370 bin varil/gün artarak ortalama 98,20 milyon varil gün oldu. Şubat ayında üretim geçen yılın aynı ayına göre ise 1,66 milyon varil/gün artış gösterdi. OPEC bugün yayınladığı Mart ayı raporunda 2017 yılı için global petrol talebi büyüme tahminini 23 bin varil/gün artırakak 1,62 milyon varil/gün seviyesine yükseltti ve 2017'de talebin 97,04 milyon varil/güne ulaştığı tahmininde bulundu. 2018 yılı için global petrol talebi tahminini 98,60 milyon varil/günden 98,63 milyon varil/güne yükselten OPEC, 2018'de global talebin 2017'ye göre 1,60 milyon varil/gün artacağını tahmin etti. Kendi petrolüne talebin 2017 yılında 2016 yılına göre 0,60 milyon varil/gün artışla 32,9 milyon varil/gün olduğunu tahmin eden OPEC, kendi petrolüne talebin 2018'de 2017'ye göre 250 bin varil gün azalarak 32,61 milyon varil/gün olmasını bekliyor. Mart ayı raporunda OPEC petrolüne 2018'in ikinci yarısında talebin neredeyse 33,5 milyon varil/güne yümkselmesinin beklendiği de vurguladı. Şubat ayında ortalama global petrol arzının bir önceki aya göre 370 bin varil/gün, geçen yılın aynı ayına göre 1,66 milyon varil/gün artarak 98,20 milyon varil/güne yükseldiğini belirten OPEC, kendi üretiminin ise 77 bin varil/gün düşüşle 32 milyon 190 bin varil/gün olduğunu duyurdu. Şubat ayında OPEC dışı petrol arzında bir önceki aya göre büyüme 450 bin varil/gün, geçen yılın aynı ayına göre 1,71 milyon varil/gün artarak 66,01 milyon varil/gün seviyesinde gerçekleşti. OPEC dışı üreticilerin 2017 yılı arzlarında büyüme tahminini 10 bin varil/gün artıran OPEC, OPEC dışı üretimin 2017'de 870 bin varil artarak 57,86 milyon varil/gün olduğunu öngördü. OPEC dışı üreticilerin petrol arzlarının 2018 yılında ise cari yıla göre 1 milyon 600 bin varil/gün artarak 59,53 milyon varil gün olacağını tahmin etti. Mart raporuna göre OECD ülkelerindeki ticari petrol stokları Ocak ayında 13,7 milyon varil artarak 2 milyar 865 milyon varil seviyesinde gerçekleşti. Stoklar Ocak ayında son 5 yıl ortalamasının 50 milyon varil üzerinde gerçekleşti. OECD stoklarının talebi karşılayabileceği gün sayısı da son 5 yıl ortalamasının 0,6 gün altında 60,0 gün oldu. Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor