Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

ANALİZ-Yurt Dışı Yerleşikler Menkul Kıymet Portföy Gelişimi(Şekerbank)

15.02.2018 17:04:44
ANALİZ-Yurt Dışı Yerleşikler Menkul Kıymet Portföy Gelişimi(Şekerbank) Şekerbank ( http://www.sekerbank.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Analiz: "Şubat ayının ikinci haftasında yurtdışı yerleşiklerin portföylerinde çıkış gözlemlenmiştir… Elif Girgin / Ecem Akdak 9 Şubat haftasında yabancı yatırımcıların Türkiye'deki hisse senedi portföylerinden nette 368 milyon dolar, DİBS portföylerinden ise nette 481 milyon dolar çıkış olmuştur. Böylece, Şubat ayının ikinci haftasında yabancıların portföylerinden nette toplamda 849 milyon dolar çıkış olmuştur. Geçen sene aynı dönemde nette 135 milyon dolar çıkış görülmüştü. 9 Şubat haftasındaki çıkış 10 Kasım 2017'den bu yana hem DİBS hem de hisse senetleri portföylerinden görülen en büyük montanlı çıkışlar olmuştur. Fiyat etkilerini yansıtır şekilde yabancıların hisse senedi stoku 54,4 milyar dolardan 51,3 milyar dolara, DİBS stoku (repo dahil) 33,3 milyar dolardan 32,3 milyar dolar seviyesine gerilemiştir. 9 Şubat haftasında sistemdeki toplam YP mevduatları 1,6 milyar dolarlık azalış ile 206,4 milyar dolardan 204,8 milyar dolara gerilemiştir. Ayrıntılarında gerçek kişilerin YP mevduatları 1,2 milyar dolar erime ile 92,2 milyar dolardan 91 milyar dolara, tüzel kişilerin hesapları da 0,5 milyar dolar azalış ile 65,4 milyar dolardan 64,9 milyar dolara gerilemiştir. Bilindiği üzere gerçek kişiler Kasım ortasından bu yana DTH'lerini güçlendirmekteydi. Hatta 17 Kasım haftasından 2 Şubat haftasına kadar (son on iki hafta) TL'nin değerinden bağımsız olarak gerçek kişilerin DTH'larındaki artış 6,3 milyar dolara ulaşmıştı. Tüzel kişilerin DTH'ları ise aynı dönemde 3,5 milyar dolar artış göstermişti. TL'deki volatil görünüm ile beraber Kasım başından 2 Şubat haftasına kadar yurtiçi yerleşiklerin yabancı para mevduatları 9,8 milyar dolar artmıştı. 9 Şubat haftasında gördüğümüz gerçek kişilerin DTH bozdurma tercihlerinin kalıcı bir tercih değişikliğine işaret ettiğini söylemek için çok erken olduğunu düşünüyoruz. Özellikle küresel finansal piyasalardaki sıkılaşmanın bir noktada diğer gelişmekte olan ülke paralarını etkileyeceği şekilde TL'yi etkileyeceği beklentisi ve jeopolitik risklerin varlığı DTH'ın çekiciliğini sürdürmesine sebep olmaya devam edecektir diye düşünüyoruz." ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. ******* Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor