Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

ANALİZ-Yabancı Menkul Kıymet Stoku(Şeker Yatırım)

15.02.2018 15:40:54
ANALİZ-Yabancı Menkul Kıymet Stoku(Şeker Yatırım) Şeker Yatırım ( http://www.sekeryatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Analiz: "Yabancı Menkul Kıymet Stoku: TCMB verilerine göre 02-09 Şubat haftasında yabancı yatırımcılar fiyat ve kur etkisinden arındırılmış olarak hisse senedinde 368 mn dolar satış yaparken, DİBS'te (Devlet İç Borçlanma Senedi) repo dahil 516 mn dolar satış yaptı. BIST geçen hafta %3,83 gerilerken, 10yy Tahvil faizleri 34 pips gerileyerek haftayı %12,06'dan (Şuan %12,05) kapattı. 2018 yılında hisse senedi toplam yabancı hareketi bu haftaki satışla negatife dönerek -190 mn dolar çıkış olurken, DIBS'teki yabancı giriş 1.049 mn dolara geriledi. 2018 yılı genelinde Hisse ve DIBS'e toplam yabancı giriş rakamı 859 mn dolara geriledi. Hem hisse de hem de toplamda haftalık olarak son üç aydaki en yüksek yabancı çıkışını gördük. DİBS yabancı payı geçen haftaki %21,40'dan, bu hafta %21,02'ye yükseldi. BIST'te ortalama 70-90 milyon dolar arasındaki yabancı giriş-çıkışı endekste yaklaşık %1'lik değişime neden oluyor. 2016 yılında 788 milyon dolarlık yabancı girişine paralel BIST %8,94 yükselirken, 2017'de ise 3.237 mn dolarlık yabancı girişine karşılık BIST %47,60 yükselişle kapattı. BIST 2018 başından beri oluşan yabancı çıkışına paralel performans göstermiştir. Daha önceki haftalarda oluşan %2'lik pozitif farkın geçen haftaki çıkış ve düşüşle kapandığı görülüyor. BIST Yabancı Payı Yabancı payı geçen hafta %65,22 (yabancı payı T-3'deki takası göstermektedir) iken bu hafta %65,23'le yatay hareket etmiştir. Yabancı payı kısa vadede %65,00 üzerinde kaldıkça BIST'te oluşan satışların kısa vadeli kar satışı şeklinde gerçekleşmesi ve orta vadeli yükseliş trendinin devam etmesi beklenmektedir. Yabancı payının %65 altına gelmesi BIST için orta vadeli negatif bir işaret olacaktır ve endeksin düşüşünü güçlendirerek artırması beklenir. Yabancı payı Ağustos 2017'de %66,08 ile Mayıs 2013'den beri en yüksek seviyesini görmüştü. Endeks 121.500'leri test etmesine karşın 2018'de en yüksek %65,97 gibi daha düşük bir seviye görmüştür. Yabancı payını MKK'ya kaydettirilen paylar ve bloka geçişler etkilemektedir." ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. ******* Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor