Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

ANALİZ-TCMB Verileri(DenizBank Yatırım Hizmetleri Grubu)

15.02.2018 15:36:48
ANALİZ-TCMB Verileri(DenizBank Yatırım Hizmetleri Grubu) DenizBank Yatırım Hizmetleri Grubu ( http://www.denizozel.com/ ) Tarafından Hazırlanan Analiz: "TCMB tarafından para ve menkul kıymetler işlemlerine ait haftalık veriler kamuoyu ile açıklandı. Detaylara baktığımızda: Yurt dışı yerleşik kişiler 9 Şubat haftasında toplamda 884 milyon dolar satış yönlü pozisyon aldılar. Hisse senedi piyasasından 368 milyon dolar, repo dahil DİBS piyasasından ise 516 milyon dolar çıkış gerçekleşti. Toplam rakam bazında baktığımızda 12 Ocak haftasında gerçekleşen 51 milyon dolarlık çıkıştan bu yana satım tarafında olunduğunu görmekteyiz. DİBS piyasasındaki satış, 13 Ekim 2017 haftasında takip edilen 601 milyon dolarlık çıkıştan bu yana en yüksek rakama işaret etmekte. Küresel piyasalarda yaşanan satış baskısı ve çalkantının söz konusu harekette etkili olduğunu kanaatindeyiz. Nitekim, haftalık kapanış bazında, BİST 100 endeksi -%3.83, 10y tahvil faizi ise +34bp şeklinde performans sergilemişti. Hesaplamalarımıza göre veri döneminde yurt dışı yerleşiklerin DİBS payı %21.4'ten %21'e geriledi. Çeyrek bazında toplam rakama baktığımızda 859 milyon dolar artı verme durumu devam ediyor. Hisse senedi kalemi -191 milyon dolar, DİBS ise 1 milyar dolar düzeyinde gerçekleşmekte. Yabancı para mevduat rakamlarına baktığımızda ise, geçtiğimiz hafta paylaştığımız değerlendirmelerimizde sıklıkla değindiğimiz üzere, yurt içi yerleşiklerin döviz bozdurma şeklinde pozisyon aldıklarını görmekteyiz. Bankalardaki toplam YP mevduatlar 1.6 milyar dolar azalış gösterdi. Böylece, 2 ve 9 Şubat haftalarında toplamda 2.9 milyar dolarlık çözülmeden bahsediyoruz. Yurt içi yerleşikler hesabında da benzer eğilim söz konusu. 1.8 milyar dolar çözülme olurken, iki haftalık dilimde toplam hareketin boyutu 2.9 milyar dolara ulaştı. Son dönem içerisinde sıklıkla dikkat çektiğimiz gerçek kişi hesapları 1.3 milyar dolar azalış gösterdi. Böylece, 10 Kasım 2017 haftasındaki 168 milyon dolarlık azalıştan bu yana bir ilk yaşanmış oldu. Resme tersten baktığımızda ise, 10 Kasım 2017-9 Şubat 2018 arası dönemde toplam gerçek kişi pozisyonlanmasının 5.7 milyar dolar olduğunu görüyoruz. Yani, uygun koşullar oluştuğunda TL'yi yerli cephesinden destekleyecek bir durum söz konusu olabilir." ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. ******* Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor