Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Hong Kong bankaları, yuan cinsinden mevduat hesabı faiz oranlarını arttırdı

15.02.2018 08:12:50
Hong Kong bankaları, yuan cinsinden mevduat hesabı faiz oranlarını arttırdı Hong Kong bankaları, RMB cinsinden mevduat hesabı faiz oranlarını arttırdı. Ekonomi Bakanlığının 'Ekonomi Blog'unda yer alan habere göre, OCBC Wing Hang Bank ekonomistleri tarafından yapılan açıklamada, Çin Anakara’da yerleşik şirketlerin Hong Kong bankaları üzerinden borçlanma eğilimi arttıkça, Hong Kong finans piyasasında bankalar arası işlemlerde “RMB” talebinin arttığı, bu nedenle de yatırımcılara RMB üzerinden mevduat hesabı açtırmaları halinde daha yüksek faiz oranları üzerinden getiri sağlandığı bilgisi paylaşılmıştır. Buna göre, Hong Kong’da yerleşik bankalar HK Doları üzerinden mevduat hesaplarına yıllık %3,6 faiz getirisi sunarken, yatırım tutarının RMB olması halinde %4’e yaklaşan faiz avantajları yatırımcılara sağlanmaktadır. Bu hususun, Çin Anakara şirketlerinin HK bankalarından RMB üzerinden borçlanma eğiliminin artmasına, HK bankalarının da bu nedenle RMB cinsinden mevduat tutma arayışına girmeleri ile ilişkili olduğu değerlendirilmektedir. Nitekim, Hong Kong Monetary Authority tarafından yapılan açıklamada, Hong Kong Bankaları’nın Çin Anakara şirketlerine 2016 yılında 524 Milyar ABD Doları tutarında kredi sağlanırken, 2017 yılında bu rakamın yaklaşık %15 oranında artış göstererek 601 Milyar ABD Doları seviyesine ulaştığı ifade edildi. https://www.ekonomi.gov.tr/portal/faces/blog/newsDetail?news_id=EK-254497 Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor