Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

ANALİZ-Gündem ve Uluslararası Piyasalar(Ak Yatırım)

13.02.2018 09:13:08
ANALİZ-Gündem ve Uluslararası Piyasalar(Ak Yatırım) Ak Yatırım ( http://www.akyatirim.com.tr ) Araştırma Bölümü Tarafından Hazırlanan Analiz: "Global hisse senedi piyasaları tepki sürecine devam ederken oynaklık göstergelerimize baktığımızda gerçek anlamda bir sakinleşmenin olmadığını görüyoruz. Burada global sorunların kaynağı olan ABD faiz oynaklığı (MOVE) endeksinde belirgin bir gerileme göremiyoruz. Burada doğal işsizlik oranının altına bir işsizlik oranına sahip olan, 2018 yılında %0,7 pozitif çıktı açığı vermesini beklediğimiz ABD ekonomisinin ilave vergi ve harcama reformlarıyla "aşırı ısınma" sürecine girmesi etkili oluyor. Diğer bir deyişle halihazırda 120 km hız limitinde giden ve deposu tamamen dolu bir arabada gaza yüklenen (ilave mali genişleme) ve limiti aşan bir ABD ekonomi yönetimi görüyoruz. Bu durum yıl sonunda 10 yıl vadeli ABD tahvil faizlerinde %3,25-%3,50 aralığındaki faiz beklentimizi teyit ediyor. Burada, genel kanının aksine gelişen ülkelerde görülen büyümenin G7 ülkelerini geçtiği bir senede ABD faiz oranlarındaki yükselişin MSCI Gelişen ülke hisse senedi rallisi üzerinde olumsuz etki yapmasını beklemiyoruz. Ancak önce S&P500'de 2740 üstünü ya da MOVE endeksinde 50-60 aralığını görelim. Bugün… 12:30'da İngiltere Ocak ayı enflasyon rakamı yayımlanıyor. Aylık %0,6 düşüş, yıllık %2,9 artış bekleniyor. Beklentilerin üzerinde bir rakam Sterlin/Dolar pozitif etki yapabilir. 16:00 Fed Cleveland Başkanı Mester (şahin-oy kullanıyor) konuşma yapıyor. Mester yorumları dolar pozitif etki yapabilir. Uluslararası Enerji Ajansı aylık petrol piyasaları raporu yayımlanıyor. Dün Hazine Müsteşarlığı'nın düzenlediği ihalelerde piyasadan toplam 7.1 milyar TL borçlandı. 14 Şubat tarihinde piyasaya geri ödenecek miktarın %53'ü kadar borçlanma gerçekleştirilmiş oldu. Bugün yapılacak 2 ve 10 yıl vadeli sabit kuponlu tahvil ihalesi takip edilecek. Borsa kapanışını takiben Vakıfbank bilançosu yayımlanıyor. " ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. ******* Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor