Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Moody's: Portekiz iyileşen borç yönetimine rağmen hassaslığını koruyor

06.02.2018 07:51:52
Moody's: Portekiz iyileşen borç yönetimine rağmen hassaslığını koruyor Portekiz’i “junk” seviyede değerlendiren tek kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody’s tarafından dün yayınlanan değerlendirmede, aktif hükümet borç yönetimi politikaları ve IMF’ye yapılan erken geri ödemelerin Portekiz’in borç görünümünü iyileştirmesine rağmen, diğer Avrupa ülkelerine göre Portekiz’in piyasadaki değişikliklere daha hassas olduğu belirtildi. Ekonomi Bakanlığının 'Ekonomi Blog'unda yer alan habere göre, 2017 yılında yaklaşık %127 ile diğer Avrupa ülkelerine göre çok yüksek seviyede gerçekleşen borç yükü nedeniyle, yatırımcı duyarlılığındaki değişikliklere karşı Portekiz’in borç senetlerinin faiz oranının diğer çevre Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında daha hassas olduğu belirtilmiştir. Moody’s tarafından, IMF’ye yönelik borcun en pahalı dilimine yönelik yapılan 831 milyon Avro tutarındaki ödemeye atıf yapılarak, Ocak ayında gerçekleşen söz konusu ödeme ile toplam borcun %83’ünün ödenmiş olduğu ifade edilmiştir. Ödeme yapılacak kalan tutarın 4,5 milyar Avro’ya düşmesi sebebiyle kalan borcun maliyetinin %4’ten %1’ e düştüğünün altı çizilmiştir. Söz konusu ödemenin, uyum programının “nispeten pahalı” borcunun daha uygun piyasa finansmanı yoluyla yeniden finanse edilmesine yönelik Hükümetin stratejisini takip ettiği, sonuç olarak borcun ortalama maliyetinin 2011 yılındaki %4,1 olan en yüksek seviyesinden 2017 yılında %3’e düştüğü vurgulanmıştır. https://www.ekonomi.gov.tr/portal/faces/blog/newsDetail?news_id=EK-253848 Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/ForeksTurkey
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor