Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri
Ara

Yapı Kredi Hakkında

1944 yılında, Türkiye’nin perakende bankacılık odaklı ilk ulusal özel bankası olarak kurulan Yapı Kredi, 31 Aralık 2016 tarihi itibarıyla toplam 271,1 milyar TL konsolide aktif hacmi ile Türkiye’nin dördüncü büyük özel bankasıdır. Banka, müşteri odaklı bankacılık anlayışı, yenilikçi yaklaşımı ve sürdürülebilir değer yaratımına odaklılığı ile Türkiye’nin en değerli 10 markasından biridir. Yapı Kredi bankalar arasında, toplam nakdi ve gayri nakdi kredilerde 10.9% pazar payı ile 4.sırada, toplam nakdi kredilerde %10,2 pazar payı ile 4. sırada, toplam mevduatta ise %10,6 pazar payı ile 6. sıradadır.

About Yapı Kredi

Yapı Kredi karlı ve sürdürülebilir büyüme gerçekleştirirken müşteri memnuniyetini artırmayı hedeflemektedir. Bankanın stratejisi; temel bankacılık faaliyetleri, güçlü ve sürdürülebilir karlılık, disiplinli maliyet yönetimi ve verimlilik artışlarının yanısıra uzun vadeli ve üst düzey müşteri memnuniyetine odaklanan sağlıklı ve tutarlı büyümeye dayanmaktadır.

Yapı Kredi, sürdürülebilir ve kârlı büyümeyi destekleyen güçlü bir ortaklık yapısına sahiptir. Banka’nın %81,80 oranındaki hissesi Koç Finansal Hizmetler A.Ş.'ye aittir. Koç Finansal Hizmetler, UniCredit ve Koç Grubu'nun eşit oranlı (%50-%50) bir ortaklığıdır. Kalan %18,20 oranındaki pay ise halka açıktır. Banka'nın halka açık olan hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmekte olup, bu hisseleri temsil eden Global Depo Sertifikaları (Global Depositary Receipts) Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda kotedir.

Yapı Kredi, yurtiçi ve yurtdışı iştirakleri tarafından desteklenen entegre bir finansal hizmetler grubudur. Yapı Kredi’nin bankacılık faaliyetleri perakende bankacılık (bireysel bankacılık, KOBİ bankacılığı ve kartlı ödeme sistemleri), kurumsal ve ticari bankacılık ile özel bankacılık ve varlık yönetimi altında yürütülmektedir. Banka’nın operasyonları, portföy yönetimi, yatırım, finansal kiralama ve faktoringden oluşan yurtiçi iştirakleri ile Hollanda, Rusya, Azerbaycan ve Malta’daki yurtdışı bankacılık iştirakleri tarafından desteklenmektedir.

Yapı Kredi, geniş coğrafi dağılımı ve çok kanallı hizmet ağı ile aktif 12,9 milyon (Toplam: 22,5 milyon) sadık müşterisine yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sunmaktadır. Yapı Kredi, Türkiye’nin tüm bölgelerini kapsayan 936 şube ve 19.419 genç ve dinamik çalışana sahiptir. Banka’nın ürün ve hizmetleri müşterilere 4.327 adet ATM, yenilikçi internet bankacılığı, öncü mobil bankacılığı, 3 çağrı merkezi ve 554 bin POS terminalini içeren gelişmiş alternatif dağıtım kanallarından da sunulmaktadır. Toplam bankacılık işlemlerinin %88’i şube dışı kanallar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Yapı Kredi, katma değer yaratan ürün ve hizmetlerde öncü konumunu korumaktadır. Banka, kredi kartı alanındaki 26 yıllık liderliğini kredi kartı alacak bakiyesine göre %22,1, kredi kartı cirosuna göre %19,9, POS cirosuna göre %20,8 ve kredi kartı adedine göre %17,8’lik pazar payı ile sürdürmektedir. Öte yandan, finansal kiralama (%19,9 pazar payı ile 1. sırada), faktoring (%18,0 pazar payı ile 1. sırada), yatırım fonları (%17,1 pazar payı ile 2. sırada) ve hisse senedi işlem hacmi (%7,3 pazar payı ile 3. sırada) alanlarında öncü konumdadır.

Tüm pazar payları ve sıralama bilgileri, 31 Aralık 2016 itibari ile günceldir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor