Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Yönetim Kurulu

Adı Görevi
Ali Y. KOÇ Yönetim Kurulu Başkanı

Ali Y. Koç, yükseköğrenimini Rice Üniversitesi (ABD) İşletme Fakültesi’nin ardından Harvard Üniversitesi (ABD) yüksek lisans programıyla sürdürmüştür. İş hayatına 1990’da American Express Bank’ta Yönetici Yetiştirme Programı ile başlamış, 1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası’nda Analist olarak çalışmıştır. 1997 yılında Koç Holding Stratejik Planlama Grubu bünyesinde Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak göreve başlamış, 2010 yılına kadar Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. Ocak 2008 tarihinden bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Y. Koç, Şubat 2016’da Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir. Koç, aynı zamanda, birçok Koç Grubu şirketinde Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Bu görevlerine ek olarak, ülkenin sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak için, URAK - Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği’nde Başkan, 1907 Fenerbahçe Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkanı, TÜSİAD’da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Endeavor Derneği’nde ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Bank of America, Harvard Üniversitesi ve CFR’da Global Danışma Kurulu Üyesi’dir. Ali Y. Koç aynı zamanda Koç Finansal Hizmetler Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Carlo VIVALDI Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Yüksek eğitimini Venedik’te Universita Ca’Foscari’de ticaret ve işletme üzerine tamamladıktan sonra kariyerine 1998 yılında UniCredit Grubu bünyesine katılan dört bankadan biri olan Cassamarca bünyesinde 1991 yılında başlayan Vivaldi ardından kariyerine Grubun Planlama ve Kontrol Departmanında devam etmiştir. Grubun Internet Stratejisi gelişimine katkıda bulunduktan sonra 2000 yılında UniCredit’in bölgedeki büyümesine katkıda bulunmak adına yeni kurulmuş olan Yeni Avrupa Bölümü’nde Planlama ve Kontrol Sorumlusu pozisyonuna getirilmiştir. Vivaldi, 2002 yılının sonunda Türkiye’ye gelerek Koç Finansal Hizmetler bünyesinde ve ardından Yapı Kredi’de finansal işlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmeye başlamıştır. Vivaldi ayrıca bazı Grup şirketlerinin Yönetim Kurulu’nda da Eylül 2007 tarihine kadar görev almıştır. Bu zaman zarfında Türk bankacılık tarihinin en büyük birleşmesi olan Koçbank ve yeni satın alınmış olan Yapı Kredi birleşmesine de aktif olarak katkıda bulunmuştur. Carlo Vivaldi, Ekim 2007’de UniCredit Bank Avusturya bünyesinde (Avusturya ve UniCredit’in Merkez ve Doğu Avrupa ülkeleri dahil) Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlendirilmiş, aynı zamanda UniCredit Grubu’nun Merkez ve Doğu Avrupa iştiraklerinin Yönetim Kurulu üyeliklerine atanmıştır. Vivaldi, Mayıs 2009 tarihinde Yapı Kredi’ye Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Ocak 2011 tarihi itibarıyla Yapı Kredi’de UniCredit’i temsilen Murahhas Üye ve Genel Müdür Vekili olarak görevlendirilmiştir. Vivaldi, bu süre içerisinde Koç Finansal Hizmetler’de Murahhas Üye ve İcra Başkanı Vekili ve Yapı Kredi iştiraklerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekili/Üyesi olarak görev yapmıştır. Şubat 2015 tarihinde Carlo Vivaldi, UniCredit Grubu Orta ve Doğu Avrupa Bölüm Başkanı olarak atanmıştır. Vivaldi, aynı zamanda bazı UniCredit Grubu şirketlerinin Yönetim Kurullarında görev yapmaktadır. Ek olarak, UniCredit Grubu İcra Komitesi Üyesi ve Koç Finansal Hizmetler Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir.

H. Faik AÇIKALIN Murahhas Üye ve Genel Müdür (CEO)

1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra iş yaşamı ve bankacılık kariyerine, Interbank’ta Uzman Yardımcısı olarak başladı. 1992 ve 1998 yılları arasında Interbank, Marmarabank, Kentbank, Finansbank ve Demirbank’ta müfettişlik, müşteri ilişkileri yönetmenliği, şube müdürlüğü ve pazarlama müdürlüğü gibi çeşitli görevler üstlendi. 1998 yılı Mayıs ayında Dışbank’ta (daha sonra uluslararası finans grubu Fortis tarafından bankanın satın alınması ile Fortis’te) Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Açıkalın, kısa bir süre sonra Yönetim Kurulu ve iş kolları arasında koordinasyon ve iletişimden sorumlu üst düzey yönetici olarak atandı. Aynı zamanda Kredi Komitesi üyesi olarak da görev yapmaya başlayan Açıkalın, 1999 yılı Haziran ayında banka bünyesinde Genel Müdür Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi. 2000 yılı Aralık ayında Genel Müdür ve Murahhas Üye olarak görevlendirilen Açıkalın, Dışbank’ın Fortis Grubu tarafından satın alınmasının ardından Fortisbank Genel Müdürü olarak görevine devam etti. Bu süreçte Fortis’in uluslararası yönetiminde de görev yapmaya başladı. Ekim 2007’de Fortisbank’taki görevinden ayrılarak Doğan Gazetecilik CEO’su olarak göreve başlayan Açıkalın, Nisan 2009’da Yapı Kredi Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak atandı. 2009 yılı Mayıs ayından bu yana Yapı Kredi CEO’su olarak görev yapan Açıkalın, 2010 yılında mevcut görevine ek olarak Koç Finansal Hizmetler’de Murahhas Üye ve İcra Başkanı olarak görevlendirildi. 2011 yılı Ağustos tarihi itibarıyla mevcut görevlerine ilaveten Koç Holding A.Ş. Bankacılık ve Sigorta Grubu Başkanlığı görevine getirilen Açıkalın, ayrıca Yapı Kredi Bank Malta, Yapı Kredi Yatırım, Yapı Kredi Leasing, Yapı Kredi Faktoring, Yapı Kredi Bank Nederland NV, Yapı Kredi Bank Azerbaycan, Yapı Kredi Bank Moskova, Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Koç Finansman A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı, Banque de Commerce et de Placements S.A.’da ve Allianz Yaşam ve Emeklilik’te Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Türkiye Bankalar Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Niccolò UBERTALLİ Murahhas Üyesi ve Genel Müdür Vekili

Niccolò Ubertalli, Politecnico di Torino (Turin, İtalya) Üniversitesi’nden Malzeme Mühendislik bölümünden 1996 yılında mezun olduktan sonra, Vanderbilt Üniversitesi (Tennessee, ABD) Owen İşletme Okulu’nda 2000 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Ubertalli, Yüksek Lisans sırasında aynı zamanda Teksid Alüminyum Dökümhanesi’nde Program Yöneticisi ve Proses Mühendisi olarak çalışmıştır. Ubertalli, 2000 yılında Milano’ya (İtalya) taşınarak 2002 yılına kadar McKinsey’de Kıdemli Ortak olarak görev yapmıştır. 2002-2004 yılları arasında, UniCredit Clarima’da Müşteri İlişkileri Bölümü’nde Direktör, 2004-2006 yılları arasında ise dünyanın en büyük kredi kartı hacmine sahip olan ve Bank of America tarafından satın alınan MBNA firmasında (ABD ve İngiltere) Birinci Başkan Vekili olarak çalışmıştır. 2006 yılında Bulgaristan’a taşınan Ubertalli, 2009 yılına kadar UniCredit Tüketici Finansmanı’nda Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye olarak görev yapmıştır. 2009 yılında İtalya’ya geri dönen Ubertalli, UniCredit SpA’de 2009-2011 arası Grup CEO’su için Personel Şefi, 2011-2012 yıllarında ise Tüketici Finansmanı Başkanı olarak çalışmıştır. Ubertalli, 2012 yılında Romanya’ya taşınarak UniCredit Tiriac Bankası’nda Şubat 2015 tarihine kadar Genel Müdür Vekili olarak görev yapmıştır. Bu dönem içerisinde aynı zamanda Pioneer Investments Yönetim Kurulu Üyesi, UniCredit Tiriac İcra Kurulu Üyesi, UniCredit Bulgaristan Tüketici Finansmanı Yönetim Kurulu Üyesi, UniCredit Romanya Tüketici Kredileri Yönetim Kurulu Üyesi ve Romanya Ergo Asigurari de Vita S.A’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Niccolò Ubertalli, Şubat 2015 tarihi itibarıyla Yapı Kredi’de UniCredit’i temsilen Murahhas Üye ve Genel Müdür Vekili olarak görevlendirilmiştir. Ubertalli aynı zamanda, Koç Finansal Hizmetler Murahhas Üye ve İcra Başkanı Vekili ve Yapı Kredi’nin iştiraklerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır (Yapı Kredi Yatırım, Yapı Kredi Leasing, Yapı Kredi Faktoring, Yapı Kredi Bank Nederland, Yapı Kredi Bank Azerbaycan, Yapı Kredi Bank Moscow, Yapı Kredi Bank Malta ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık). Ubertalli ayrıca Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda ve Allianz Yaşam ve Emeklilik’te Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

F. Füsun AKKAL BOZOK Yönetim Kurulu Üyesi

F. Füsun Akkal Bozok, akademik eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nden yüksek lisans derecesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden doktora derecesi alarak tamamlamıştır. Mezuniyetinden sonra iş hayatına 1980’de Arthur Andersen Denetim Şirketi bünyesinde başlamıştır. 1983’te Koç Grubu’na katılıp Holding içinde önce Denetim ve Mali Grup bölümünde Denetim Uzmanı ve Koordinatör Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1992’de atandığı Denetim ve Mali Grup Koordinatörü görevini 11 yıl boyunca sürdürmüştür. 2003–2006 tarihleri arasında Finansman Grubu Direktörlüğü yapan Akkal, Sabancı Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmakta olup, Eylül 2005 tarihinden bu yana Yapı Kredi’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Akkal, ayrıca Koç Finansal Hizmetler’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Ahmet F. ASHABOĞLU Yönetim Kurulu Üyesi

Tufts Üniversitesi’nin (ABD) ardından Massachusetts Institute of Technology (MIT)’de (ABD) Makine Yüksek Mühendisliği programını tamamlamıştır. 1994 yılında MIT’de Araştırma Görevlisi olarak iş hayatına başlayan Ashaboğlu, 1996-1999 yıllarında UBS Warburg bünyesinde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra,1999-2003 yılları arasında McKinsey & Company, New York’ta Yönetici Danışmanlığı yapmıştır. 2003 yılında Koç Holding’de Finansman Grubu Koordinatörü olarak göreve başlayan Ashaboğlu, 2006 yılından bu yana Koç Holding’de CFO olarak görev yapmaktadır. Eylül 2005 tarihinden bu yana Yapı Kredi’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdüren Ashaboğlu, ayrıca Koç Finansal Hizmetler ve Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda da Yönetim Kurulu Üyesi’dir ve Koç Grubu’nun bazı şirketlerinin Yönetim Kurullarında da görev almaktadır.

Levent ÇAKIROĞLU Yönetim Kurulu Üyesi

Levent Çakıroğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış, University of Illinois’den yüksek lisans derecesini almıştır. İş yaşamına 1988’de Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak başlamıştır. 1997-1998 yılları arasında Bilkent Üniversitesi’nde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Koç Holding’e 1998 yılında Mali Grup Koordinatörü olarak katılmış, 2002-2007 yılları arasında Koçtaş Genel Müdürlüğü, 2007-2008 yıllarında Migros Genel Müdürlüğü yapmıştır. 2008 yılında Arçelik Genel Müdürü olarak atanmıştır. Bu görevine ek olarak, Nisan 2010 tarihinden itibaren Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı görevini de eş zamanlı olarak yürütmüştür. Levent Çakıroğlu, Şubat 2015’te Koç Holding A.Ş. CEO Vekili olarak, Nisan 2015’te Koç Holding A.Ş. CEO’su olarak atanmıştır. Ayrıca, Koç Finansal Hizmetler ve Koç Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Mirko D. G. BIANCHI Yönetim Kurulu Üyesi

Mirko D. G. Bianchi, ETH (Zürih Federal Teknoloji) Enstitüsü’nden Kimya Mühendisliği alanında lisans eğitimini tamamlamıştır. 1991 yılında New York Fordham Üniversitesi’nde Pazarlama ve Finans alanında MBA derecesi almıştır. İş hayatına New York’da BCI Capital, Equity Analisti olarak başlayan Bianchi, Moody’s’de Yatırımcı İlişkileri bölümünde Başkan Yardımcısı ve Kıdemli Analiz, Deutche Bank Securities’de Debt Capital Markets (DCM) Direktörü olarak çalışmıştır. 2000-2009 yılları arasında Bianchi, UBS Yatırım Bank’da (Londra) Murahhas Üye ve Küresel Derecelendirme Grup Başkanı olarak görev yapmıştır. Ekim 2009’da UniCredit’e katılan Mirko D. G. Bianchi, CFO bölümü altında Grup Finans Başkanı ve Grup Hazine Operasyonları Eş Başkanı olarak görev almıştır. Haziran 2015 - Eylül 2016 tarihleri arasında UniCredit Bank Avusturya İdare Heyeti Üyesi ve CFO’su olarak görev yapan Bianchi, Eylül 2016’da UniCredit CFO’su olarak atanmıştır. Bianchi, UniCredit Grubu'nun bazı şirketleri ve Koç Finansal Hizmetler Yönetim Kurullarında da görev almaktadır.

Giovanna VILLA¹ Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız³)

Giovanna Villa, 1991 yılında Bocconi Üniversitesi’nin Finans Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 2000 yılında Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir unvanını almıştır. ICAEW ve Como Adliyesi danışmanı olan Villa, 1991-1995 yılları arasında Pricewaterhouse Coopers bünyesinde Kıdemli Denetçi olarak, 1995-1997 yılları arasında ise halka açık Santavaleria şirketinin yönetim departmanında asistan olarak çalışmıştır. Villa, 1997 yılında Milano bölgesinde KOBİ’lere muhasebe danışmanlığı yapmıştır. 2009-2011 yılları arasında Aler Azienda Lombarda Edilizia’da İç Denetçi asistanı olarak görev yapmıştır. 2000 yılından bu yana Lenova, Ritrama Group, Sias Autodromo di Monza Circuit, Malvestiti, Italian Gasket, Sintesi ve Sias Grubu gibi birçok şirketin Denetim Komitesi’nde görev almıştır. Villa, Koç Finansal Hizmetler Yönetim Kurulu’nda da görev almaktadır.

Giuseppe SCOGNAMIGLIO Yönetim Kurulu Üyesi

Giuseppe Scognamiglio, 1987 yılında Universita degli Studi di Napoli’den hukuk derecesi ile mezun olmuştur. Kariyerine Uluslararası Hukuk ve Avrupa Birliği Hukuku üzerine akademik çalışmalarda bulunarak başlamıştır. Kariyerine, 1989 yılından itibaren İtalyan Dışişleri Bakanlığı bünyesinde, diplomasi alanında devam etmiştir. 1989 – 1992 yılları arasında İtalyan Dışişleri Bakanlığı adına Birleşmiş Milletlerde insan hakları politikalarını koordine etmiştir. 1992 - 1995 yılları arasında Türkiye İzmir’e İtalyan Konsolosu olarak atanmıştır. 1996-1999 yılları arasında ise Arjantin Buenos Aires İtalyan Büyükelçiliği’nde Siyaset ve Basın Danışmanı olarak görev yapmıştır. Son olarak, 1999-2001 döneminde Dışişleri Bakanı Endüstri ve Yurt Dışı Ticaret Danışmanı ve Dışişleri Bakanı Özel Kalem Müdürü olarak görev yapmıştır. Takip eden iki yıl boyunca Uluslararası Sergiler Bürosu’nda İtalya Delegesi olarak görev almıştır. Scognamiglio, 2003 yılında UniCredit’e katılmıştır. 2010 yılından bu yana İcra Kurulu Üyesi, Kurum ve Kamu ile İlişkiler Yönetimi Başkan Vekili ve İtalyan Bankalar Birliği’nde İzleme Komitesi Üyesi olarak görev almaktadır. Scognamiglio, iki haftada bir uluslararası politika ve ekonomi üzerine yayınlanan “Eastwest” dergisinin distribütörü “EuropEye” Yayın Şirketi’nin Başkanıdır ve söz konusu derginin Ocak 2016’da Editörü olarak atanmıştır. Halihazırda bir sivil toplum kuruluşu olan “L’AltraNapoli”de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Scognamiglio, “İtalyan Çocukları Koruyun” isimli sivil toplum kuruluşunun Yönetim Kurulunda da 6 yıl görev yapmıştır. Scognamiglio, Koç Finansal Hizmetler Yönetim Kurulu’nda da görev almaktadır.

Gianfranco BISAGNI² Yönetim Kurulu Üyesi

Gianfranco Bisagni, Royal Melbourne Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olarak kariyerine İtalya UniCredit’te başlamış, kısa bir süre sonra Amerika’ya taşınmıştır. İlk ataması Chicago ofisine olan Gianfranco Bisagni, akabinde New York’a taşınarak, Kuzey ve Güney Amerika temsilcilik ofisi, New York şubesi Genel Müdür Vekili görevini üstlenmiştir. Bisagni 2001 yılında, UniCredit Hong Kong şubesi Genel Müdürü görevine getirilmiş, 2008 yılında ise Hong Kong şubesi Kurumsal Bankacılık Asya Pasifik Direktörü ve Hong Kong şubesi Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 2010’dan beri Romanya UniCredit Tiriac Bankası’nda Kurumsal Yatırım Bankacılığı ve Özel Bankacılık Direktörü olarak çalışmış, aynı dönemde bankanın Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev almıştır. 2011 yılından 2015’e kadar Merkez ve Doğu Avrupa ülkeleri Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Direktörü ve UniCredit’in Merkez ve Doğu Avrupa ülkeleri bölümü Yardımcı Direktörü olarak görev yapmıştır. Bisagni, Nisan 2015’te Kurumsal Yatırım Bankacılığı Başkan Yardımcısı, Eylül 2016’dan beri de Eş Başkanı olarak görev yapmaktadır. Scognamiglio, Koç Finansal Hizmetler Yönetim Kurulu’nda da görev almaktadır.

Adil G. ÖZTOPRAK Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız)

Adil Giray Öztoprak, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Maliye ve Ekonomi bölümünde tamamlamıştır. Öztoprak, 1966-1975 döneminde Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu’nda görev almış, 1975 yılı içerisinde Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmüştür. 1976 yılından itibaren birçok şirkette Mali İşler Koordinatörü ve Genel Müdür olarak görev yapan Öztoprak, 1993-2000 döneminde Başaran Nas Yeminli Mali Müşavirlik (PricewaterhouseCoopers) şirketinde Partner (ortak) olarak hizmet vermiştir. Serbest Yeminli Mali Müşavir olarak çalıştığı 2000 yılından bu yana olan dönemde Yapı Kredi, Yapı Kredi Sigorta, Yapı Kredi Emeklilik, Yapı Kredi Finansal Kiralama, Yapı Kredi Faktoring ve Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler’de kanuni denetçi olarak görev yapmıştır. Ayrıca Öztoprak, Mart 2014 ile Temmuz 2016 tarihleri arasında Goodyear Lastikleri T.A.Ş.'de Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almıştır. Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’de bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak da görev yapan Öztoprak, Nisan 2013 tarihinden bu yana Yapı Kredi’de ve Koç Finansal Hizmetler’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Wolfgang SCHILK² Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız³)

Wolfgang Schilk, 1992’de Viyana Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezuniyetini takiben Creditanstalt- Bankverein (CA-BV)’da lisansüstü stajyerlik programını tamamlamıştır. 1994-1996 yılları arasında Schilk, CA-BV bünyesinde Kurumsal Bankacılık’tan sorumlu Yeniden Yapılandırma Yöneticisi olarak çalışmıştır. 1996-2004 yılları arasında Bank Austria Creditanstalt’ta Kredi Birimi Yöneticisi olarak görev yapan Schilk, 2004 yılında Kurumsal Bankacılık’tan sorumlu Bölge Ofisi Yöneticisi olarak atanmıştır. 2006 yılında ise Özel Bankacılık ve KOBİ Bankacılığı’ndan sorumlu Bölge Ofisi Yöneticisi olarak görev yapmaya başlamıştır. Schilk, 2007-2010 yılları arasında Özel ve KOBİ Müşteriler ile Özel Bankacılık’tan sorumlu Risk Yönetimi Yöneticisi olarak görev yapmıştır. Kariyeri boyunca, BAF (Bank Austria Mobil Satış Kanalı Alt Kuruluşu) ve Leasfinanz Bank (UniCredit Leasing Alt Kuruluşu) teftiş kurullarında, ayrıca IRG Immobilien Rating (Bank Austria Gayri Menkul Değerleme Alt Kuruluşu) danışma kurulunda üye olarak görev almıştır. Schilk, Eylül 2010 itibariyle Yapı Kredi’ye Risk Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış olup, aynı tarihten beri İcra Kurulu Üyeliği’ne de devam etmektedir. Schilk, Yapı Kredi Leasing, Yapı Kredi Bank Nederland ve Yapı Kredi Bank Moscow’da Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Ağustos 2011’den itibaren ayrıca Yapı Kredi Bank Azerbaijan Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

A. Ümit TAFTALI Yönetim Kurulu Üyesi

Taftalı, Lisansını (Finans) Ball State University-Indiana, yüksek lisansını da (M.B.A.) University of South Carolina’da tamamlamıştır. Ayrıca, Harvard University’de senior executive programlarına katılmıştır. 30 yılı aşkın bir süredir uluslararası yatırım bankacılığı ve varlık yönetimi yapmaktadır. Atlanta, New York ve Londra’da, Merrill Lynch & Company, Bankers Trust Company ve Goldman Sachs International’da üst düzey görevler üstlenmiştir. A. Ümit Taftalı, 2001 yılından beri Sayın Suna Kıraç’ın vekil-danışmanlığını yapmaktadır ve Koç Holding Yönetim Komitesi Üyesi’dir. Kare Portföy ve Kıraça Holding Yönetim Kurulu üyesi de olan Taftalı, Suna-İnan Kıraç Vakfı, Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Saint Joseph Eğitim Vakfı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Galatasaray Spor Kulübü, Amerikan Finans Derneği (ABD), Finansal Yönetim Derneği (ABD), Amerika Finansal Tarihi Müzesi (ABD), Ball State Üniversitesi Vakfı (ABD), Türkiye Bankalar Birliği (İngiltere), South Carolina Üniversitesi Vakfı (ABD) gibi birçok vakıf ve dernekte mütevelli heyeti üyesi, yönetim kurulu üyesi veya kurucu olarak yer almış veya almaktadır. Taftalı, aynı zamanda Koç Finansal Hizmetler Yönetim Kurulu’nda da görev almaktadır.

Yönetim Kurulu üyelerine aşağıdaki telefon numarasından ulaşabilirsiniz:

+90 212 339 70 00

(¹) 18 Nisan 2016 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile 14 Nisan 2016 tarihi itibariyle Bağımsız Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa eden Benedetta Navarra’nın yerine Giovanna Villa toplanacak ilk genel kurulun onayına sunulmak ve bu toplantı tarihine kadar görev yapmak üzere Türk Ticaret Kanunu'nun 363. maddesi hükmü doğrultusunda geçici olarak seçilmiştir

(²) 13 Ekim 2016 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile 13 Ekim 2016 tarihi itibarıyla Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa eden Gianni F. G. Papa ve Dr. Jürgen Kullnigg'in yerine Gianfranco Bisagni ve Wolfgang Schilk toplanacak ilk genel kurulun onayına sunulmak ve bu toplantı tarihine kadar görev yapmak üzere Türk Ticaret Kanunu'nun 363. maddesi hükmü doğrultusunda geçici olarak seçilmişlerdir

(³) Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliğinin 6. Maddesinin (3)a fıkrası çerçevesinde Denetim Komitesi’nde Başkan olarak görevlendirilen Wolfgang Schilk Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi sayılmaktadır

Notlar: Yönetim Kurulu üyelerinin görev süreleri bir yıldır. Yönetim Kurulu üye seçimi, Banka’nın yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda gerçekleşmektedir.

Yönetim Kurulu’nda görev alan Ali Y. Koç, Ahmet F. Ashaboğlu, Levent Çakıroğlu ve A. Ümit Taftalı, Koç Holding’deki pozisyonları sebebiyle diğer Koç Grubu şirketlerinin Yönetim Kurullarında da görev yapmaktadır.

Ayrıca, Carlo Vivaldi, Mirko D. G. Bianchi, Giuseppe Scognamıglio, Gianfranco Bisagni ve Wolfgang Schilk de UniCredit Grubu’ndaki pozisyonları sebebiyle diğer UniCredit Grubu şirketlerinin Yönetim Kurullarında da görev almaktadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor