Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

A ve B Tipi Fonlardan Anapara Garantili Fonlara, Altın Fonu'ndan Dünya Fonları Fon Sepeti'ne kadar zengin fon seçenekleri Yapı Kredi‘de. Çünkü Yapı Kredi'de kazançta sınır yoktur.

Yatırım Fonları

Yapı Kredi Fon Dünyasına Hoş Geldiniz

Birikimlerinizi doğru değerlendirip, yatırımlarınıza değer katmak isteyenlerden misiniz? Yapı Kredi'de yatırım fonları ile birikimleriniz risk tercihinize ve getiri beklentinize göre farklı sermaye piyasası araçları, ulusal ve uluslararası borsalarda işlem gören menkul kıymetlerde değerlendirilir; her zaman güvenebileceğiniz profesyoneller tarafından aktif olarak yönetilir.

Yapı Kredi Fonları'nın Avantajları

Yapı Kredi Fonları aracılığı ile;

 • Bireysel tasarruflarınız için profesyonel yönetim hizmeti alırsınız.
 • Küçük tasarruflarınızla bile büyük yatırımcıların sahip olduğu yatırım avantajlarını elde edersiniz.
 • Yatırım fonu portföyünde yer alabilecek sabit getirili, dövize endeksli ve hisse senedi gibi farklı nitelikteki menkul kıymetlerle portföy çeşitlendirmesi yapabilir ve riski minimize edebilirsiniz.
 • Fon portföyündeki değer artışlarının yatırımcı hesaplarına günlük olarak yansıtılması ve yatırım fonlarının yüksek likiditesi sayesinde fonlarınızı güncel değeri ile kolaylıkla nakde dönüştürebilirsiniz.

Yatırım fonları, yatırımcılardan katılma belgesi karşılığı toplanan küçük ya da büyük her türlü birikimin, profesyonel yöneticiler tarafından, yatırımcılar hesabına çeşitli para ve sermaye piyasası araçlarında riskin dağıtılması ilkesine göre yönetildiği mal varlıklarıdır.

Yatırım fonları, yatırım yapılan sermaye piyasası araçları, getiri potansiyeli ve risk seviyelerine göre farklı tip ve türlere ayrılır.

A Tipi Fonlar, portföy büyüklüklerinin aylık ortalama bazda en az %25'ini devamlı olarak Türk şirketlerinin hisse senetlerine yatıran yatırım fonlarıdır.

B Tipi Fonlar, portföylerinde bir miktarda hisse senedi tutabildikleri gibi, hiç hisse senedi taşımayabilirler. Genellikle taşıdıkları risk sınırlı, sabit getirili enstrümanlara alternatif fonlardır.

Yatırım fonları ağırlıklı olarak yatırım yaptıkları menkul kıymetlere göre; Likit Fon, Tahvil ve Bono Fonu, Altın Fonu, Değişken Fon, Hisse Senedi Fonu, İştirak Fonu, Yabancı Menkul Kıymetler Fonu, Karma Fon, Endeks Fon, Fon Sepeti Fonu gibi türlere ayrılır.

Yatırım fonlarınızı elden çıkardığınızda, elde ettiğiniz gelir üzerinden %10 vergi kesintisi (stopaj) yapılmaktadır.

Yapı Kredi fonları için tıklayınız.

B Tipi Fonlar

Yatırım vadem çok kısa ve her an nakde ihtiyacım olabilir diyorsanız, birikimlerinizin değerini korumak için para piyasaları fonları sizi bekliyor.

 • Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Likit Fon (YFBL1), Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. B Tipi Tahvil ve Bono Fonu (YFBL2)
 • İstikrarlı bir getiriyi orta vadede ve fazla risk almadan kazanmak istiyorsanız; Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Değişken Fon (YFBD1)
 • Türk Eurobond'larında değerlenme bekliyor ve portföyünüzü çeşitlendirmek istiyorsanız; Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Tahvil ve Bono (Eurobond) Fonu (YFBT4)
 • Hazine bonosu, devlet tahvili getirilerinden faydalanmak istiyor, orta-uzun vadeli yatırım düşünüyorsanız; Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Orta Vadeli Tahvil ve Bono Fonu (YFBT1)
 • Hazine bonosu, devlet tahvili yatırımlarını seviyor, orta-uzun vadeli yatırımlarınızda biraz da risk alabiliyorsanız; Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. B Tipi Uzun Vadeli Tahvil ve Bono Fonu (YFBT3)
 • Uzun vadeli tahvillere yatırım yaparak orta ve uzun vadede daha yüksek getiri elde etmek istiyorsanız; Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Çok Uzun Vadeli Tahvil ve Bono Fonu (YFBT6)
 • Yatırımlarınızdan getiri beklentiniz yüksek ise, hazine bonosu, devlet tahvili yatırımı yaparken az da olsa hisse senetlerinde oluşacak fırsatları da değerlendirmek istiyorsanız; Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Büyüme Amaçlı Değişken Fon (YFBD2)
 • Tüm piyasalardaki fırsatlardan faydalanarak orta ve uzun vadede getiri potansiyelinizi arttırmak istiyorsanız; Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Performans Odaklı Değişken Fon (YFBD3)
 • Hisse senedi ile tanışıklığınız var ve portföyünüzde bulundurmak istiyorsanız; Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. B Tipi Karma Fon (YFAK1), Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Karma Fon (YFAK2)

A Tipi Fonlar

 • Hisse senedi piyasası ile tanışmak istiyor, getiri için hisse riskini alırken sabit getirili enstrümanlar ile de temkinli davranmak istiyorsanız; Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. A Tipi Değişken Fon (YFAD1)
 • Yatırımınızı hisse senedine yaparak profesyonel yönetim ile doğru seçimler yapmak istiyorsanız, portföyünün en az %51'ini devamlı olarak Türk hisse senetlerine yatıran;
  Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. A Tipi Hisse Senedi Fonu (YFAH1)
 • Uzun vadeli yatırımlarınızı Koç Grubu Şirketleri'nin hisse senetlerinde değerlendirmek istiyorsanız; Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. A Tipi Koç Şirketleri İştirak Fonu (YFAI1)
 • Yurt dışı piyasalardaki alternatif yatırım fırsatlarından yararlanmak istiyor ve risk almaktan kaçınmıyorsanız; Yapı ve Kredi Bankası A.Ş A Tipi Yabancı Menkul Kıymetler Fonu (YFAY1)
 • BIST 30 ve BIST 100 Endeks'lerinin yükseleceğini düşünüyor ve endeks getirisine paralel bir getiri hedefliyorsanız; Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. A Tipi BIST Ulusal 100 Endeksi Fonu (YFAE1), Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. A Tipi BIST Ulusal 30 Endeksi Fonu (YFAE2)

Alternatif Fonlar

 • Altının getirisinden faydalanmanın yanı sıra sabit getirili enstrümanların getiri potansiyeline de güveniyor, orta ve uzun vadeli yatırımı seviyorsanız; Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Altın Fonu (YFBA1)
 • Global piyasalarda oluşan fırsatlardan tek bir fon ile faydalanmak, dünyada yatırımcılara sunulan geniş bir fon yelpazesine yatırım yapmak istiyorsanız; Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Dünya Fonları Fon Sepeti Fonu (YFDF1)

Anapara Garantili Fonlar

* Ne olursa olsun, anaparam garanti olsun diyorsanız; müşteri temsilciniz ile görüşerek getiri potansiyeli yüksek Anapara Garantili Fonlarımızın talep toplama dönemlerini öğrenin, birikimlerinizi anapara riski almadan değerlendirin.


Yapı Kredi Fonlarına ait yönetim ücretleri ile giriş ve çıkış komisyonlarına ulaşmak için tıklayınız.

Yapı Kredi Fonlarına ait sürekli bilgilendirme sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Yapı Kredi Yatırım Fonları ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek ve size en uygun yatırım fonunu seçmek için şubelerimizdeki müşteri temsilcilerimizle görüşebilir ya da yapikredi.com.tr'yi ziyaret edebilirsiniz. Alım-satım işlemlerinizi, Yapı Kredi şubeleri, ATM, Internet Şubesi veya Telefon Bankacılığı (444 0 444 / 0850 222 0 444) aracılığı ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

9 Ocak 2015 Cuma günü itibariyle Takasbank nezdinde kurulan Türkiye Elektronik Fon Dağıtım Platformu (TEFAS) hayata geçmiştir. Platform’un hayata geçmesi ile birlikte müşterilerimiz, diğer kurumların yatırım fonlarını bankamızdan alıp satabileceği gibi, bankamızın yatırım fonları da diğer fon dağıtıcılarının müşterileri tarafından alınıp satılabilmektedir. Platform ile ilgili daha detaylı bilgi için Takasbank tarafından düzenlenen http://www.fonturkey.com.tr/ internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor