Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Çalışan Hesap

Şimdi size hem vakit, hem de nakit kazandıracak bir ürünümüz var!

Talimatlı ödemelerinizi ve bankacılık işlemlerinizi takip etmekte zorluk yaşıyorsanız, gün içinde sıklıkla hesabınıza nakit girişi veya hesabınızdan nakit çıkışı oluyorsa, bu hesap tam size göre.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’nin likidite yönetimi hesabı “Çalışan Hesap”, Vadesiz Mevduat hesaplarınızda, belirlenen alt limitin üzerinde bulunan tutarları "Yapı Kredi Portföy Çalışan Hesap Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu" alarak değerlendirmektedir.

Bireysel müşterimiz iseniz internet şubesine giriş yaparak, KOBİ müşterimiz iseniz kurumsal internet şubesine giriş yaparak hemen Çalışan Hesap talimatı verebilirsiniz.

Bireysel internet şubesi şifreniz yoksa ya da şifrenizi unuttuysanız Şifre Al / Şifremi Unuttum menüsünden hemen şifre alabilir, kullanıcı kodunuzu unuttuysanız T.C. Kimlik Numaranızla giriş yapabilirsiniz. Şifre alabileceğiniz diğer kanallar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kurumsal internet şubesi şifreniz yoksa ya da şifrenizi unuttuysanız şubenizden yeni bir şifre alabilir, adınıza kayıtlı aktif bir kredi kartınız varsa KOBİ’niz için şifre almadan kart bilgilerinizle kurumsal internet şubesine anında giriş yapabilirsiniz.

"Size" Çalışan Hesap,

  • Vadesiz hesabınızdaki parayı sizin adınıza yatırım fonu alarak değerlendirecek,
  • Tüm talimatlı kredi kartı, fatura ve düzenli ödemelerinizi (kira, taksit vb.) ve diğer tüm bankacılık işlemlerinizi, otomatik olarak yeterli miktarda fon bozumu yaparak gününde ödeyecek,
  • Aynı zamanda nakit ihtiyacınızı da karşılayacak. (Yapı Kredi ATM'leri dışında diğer banka ATM'lerinde hesap bakiyeniz, Nakit Bakiye+Çalışan Hesap Fon Bakiyesi+varsa Kullanılabilir Kredi Mevduat Limitinizin toplamı olarak görüntülenecektir.)

Çalışan Hesap ile hem paranız değer kazanmaya başlayacak, hem de ödemelerinizi takip zahmetinden kurtulacaksınız. Dilerseniz, Çalışan Hesabınıza, "Kredili Mevduat Limiti" tanımlatarak, fon bakiyeniz yetersiz olsa bile, nakit ihtiyacınızı ve tüm ödemelerinizi kredili mevduat bakiyenizden karşılayabileceksiniz.

Bu hesap, sizin için yepyeni bir bakiye yaratacak; artık nakit bakiyeniz, Çalışan Hesap fonlarınızın TL değeri ve kullanılabilir Kredili Mevduat limitinizin toplamı kadar bankacılık işleminizi, manuel fon bozumuna gerek olmadan rahatlıkla yapabileceksiniz.

Çalışan Hesap güncel alt limitlerine ulaşmak için tıklayınız.

Vadesiz hesaba Çalışan Hesap özelliği tanımlanmasının ardından fon alımı otomatik olarak gerçekleşmemekte; ilgili hesapta gerçekleşen ve muhasebesel kayıt yaratacak ilk işlem sonrasında Çalışan Hesap özelliği aktifleşerek otomatik fon alımı yapılmaktadır.


Çalışan Hesap kapsamında yatırım yapılan fonların portföyündeki varlıklar, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde yönetilir ve saklanır. Fonlarda getiri garantisi yoktur. Günlük piyasa koşullarına göre fon fiyatında yaşanabilecek dalgalanmalar fonun değerini etkileyebilir.

Çalışan Hesap’ın Yatırım Yaptığı Fona İlişkin Açıklama

Çalışan hesap kapsamında yatırım yapılan Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu’nun malvarlığı, kurucunun ve portföy saklayıcısının malvarlığından ayrıdır. Fon portföyündeki varlıklar, Kurulun portföy saklama hizmetine ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde saklanır ve Fon malvarlığı, Fon hesabına olması, içtüzükte ve izahnamede hüküm bulunması şartıyla kredi almak, türev araç işlemleri, açığa satış işlemleri veya fon adına taraf olunan benzer nitelikteki işlemlerde bulunmak haricinde teminat gösterilemez ve rehnedilemez.

Fon malvarlığı kurucunun ve portföy saklayıcısının yönetiminin veya denetiminin kamu kurumlarına devredilmesi halinde dahi başka bir amaçla tasarruf edilemez, kamu alacaklarının tahsili amacı da dahil olmak üzere haczedilemez, üzerine ihtiyati tedbir konulamaz ve iflas masasına dahil edilemez.

Sermaye Piyasası Kurulu Kanunu ve Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği’ne www.spk.gov.tr/apps/Mevzuat/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Çalışan Hesap Limit Düzenlemesi

11 Aralık 2017 tarihi sonrasında geçerli olmak üzere Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Çalışan Hesap ürününe ilişkin limit uygulaması yeniden düzenlenmiştir.

Buna göre fon alımı için Vadesiz Hesapta bulunması gereken alt limitlerde değişiklik yapılmamış; Azami Limit uygulaması düzenlenmiştir.

11 Aralık 2017 tarihi sonrasında Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Çalışan Hesap azami limiti tüm müşterilerimiz için 75.000 TL olarak uygulanmaya başlanmıştır. Toplam bakiyesi 75.000 TL'yi aşan hesaplarda otomatik fon alımı gerçekleştirilmemektedir.

Çalışan Hesap üzerinden yaptığınız işlemlerin, gün içi işlem limitini aşması halinde, şubenizdeki müşteri temsilciniz ile görüşebilirsiniz.

Çalışan Hesap'ta limit değişiklik duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

Merkezi Kayıt Kuruluşu Sermaye Piyasası Hizmet Ücretleri

Merkezi Kayıt Kuruluşu ücret ve komisyonlarına Ürün ve Hizmet Ücretleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor