Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Çalışan Hesap

Şimdi size hem vakit, hem de nakit kazandıracak bir ürünümüz var!

Talimatlı ödemelerinizi ve bankacılık işlemlerinizi takip etmekte zorluk yaşıyorsanız, gün içinde sıklıkla hesabınıza nakit girişi veya hesabınızdan nakit çıkışı oluyorsa, bu hesap tam size göre.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’nin likidite yönetimi hesabı “Çalışan Hesap”, Vadesiz Mevduat hesaplarınızda, belirlenen alt limitin üzerinde bulunan tutarları "Yapı Kredi Portföy Çalışan Hesap Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu" alarak değerlendirmektedir.

Bireysel müşterimiz iseniz internet şubesine giriş yaparak, KOBİ müşterimiz iseniz kurumsal internet şubesine giriş yaparak hemen Çalışan Hesap talimatı verebilirsiniz.

Bireysel internet şubesi şifreniz yoksa ya da şifrenizi unuttuysanız Şifre Al / Şifremi Unuttum menüsünden hemen şifre alabilir, kullanıcı kodunuzu unuttuysanız T.C. Kimlik Numaranızla giriş yapabilirsiniz. Şifre alabileceğiniz diğer kanallar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kurumsal internet şubesi şifreniz yoksa ya da şifrenizi unuttuysanız şubenizden yeni bir şifre alabilir, adınıza kayıtlı aktif bir kredi kartınız varsa KOBİ’niz için şifre almadan kart bilgilerinizle kurumsal internet şubesine anında giriş yapabilirsiniz.

"Size" Çalışan Hesap,

  • Vadesiz hesabınızdaki parayı sizin adınıza yatırım fonu alarak değerlendirecek,
  • Tüm talimatlı kredi kartı, fatura ve düzenli ödemelerinizi (kira, taksit vb.) ve diğer tüm bankacılık işlemlerinizi, otomatik olarak yeterli miktarda fon bozumu yaparak gününde ödeyecek,
  • Aynı zamanda nakit ihtiyacınızı da karşılayacak. (Yapı Kredi ATM'leri dışında diğer banka ATM'lerinde hesap bakiyeniz, Nakit Bakiye+Çalışan Hesap Fon Bakiyesi+varsa Kullanılabilir Kredi Mevduat Limitinizin toplamı olarak görüntülenecektir.)

Çalışan Hesap ile hem paranız değer kazanmaya başlayacak, hem de ödemelerinizi takip zahmetinden kurtulacaksınız. Dilerseniz, Çalışan Hesabınıza, "Kredili Mevduat Limiti" tanımlatarak, fon bakiyeniz yetersiz olsa bile, nakit ihtiyacınızı ve tüm ödemelerinizi kredili mevduat bakiyenizden karşılayabileceksiniz.

Bu hesap, sizin için yepyeni bir bakiye yaratacak; artık nakit bakiyeniz, Çalışan Hesap fonlarınızın TL değeri ve kullanılabilir Kredili Mevduat limitinizin toplamı kadar bankacılık işleminizi, manuel fon bozumuna gerek olmadan rahatlıkla yapabileceksiniz.

Vadesiz hesaba Çalışan Hesap özelliği tanımlanmasının ardından fon alımı otomatik olarak gerçekleşmemekte; ilgili hesapta gerçekleşen ve muhasebesel kayıt yaratacak ilk işlem sonrasında Çalışan Hesap özelliği aktifleşerek otomatik fon alımı yapılmaktadır.


Çalışan Hesap kapsamında yatırım yapılan fonların portföyündeki varlıklar, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde yönetilir ve saklanır. Fonlarda getiri garantisi yoktur. Günlük piyasa koşullarına göre fon fiyatında yaşanabilecek dalgalanmalar fonun değerini etkileyebilir.

Çalışan Hesap’ın Yatırım Yaptığı Fona İlişkin Açıklama

Çalışan hesap kapsamında yatırım yapılan Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu’nun malvarlığı, kurucunun ve portföy saklayıcısının malvarlığından ayrıdır. Fon portföyündeki varlıklar, Kurulun portföy saklama hizmetine ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde saklanır ve Fon malvarlığı, Fon hesabına olması, içtüzükte ve izahnamede hüküm bulunması şartıyla kredi almak, türev araç işlemleri, açığa satış işlemleri veya fon adına taraf olunan benzer nitelikteki işlemlerde bulunmak haricinde teminat gösterilemez ve rehnedilemez.

Fon malvarlığı kurucunun ve portföy saklayıcısının yönetiminin veya denetiminin kamu kurumlarına devredilmesi halinde dahi başka bir amaçla tasarruf edilemez, kamu alacaklarının tahsili amacı da dahil olmak üzere haczedilemez, üzerine ihtiyati tedbir konulamaz ve iflas masasına dahil edilemez.

Sermaye Piyasası Kurulu Kanunu ve Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği’ne www.spk.gov.tr/apps/Mevzuat/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Çalışan Hesap Alt Limit

24 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Çalışan Hesap ürününe ilişkin alt limitlerde değişikliğe gidilmiştir.

Buna göre fon alımı için Vadesiz Hesapta bulunması gereken alt limit;

  • Bireysel müşteriler için 3.000 TL
  • Platinum ve Kobi müşterileri için 5.000 TL
  • Özel Bankacılık müşterileri için 10.000 TL olarak güncellenmiştir.

Üst Limit: Alım yapılan üst limit tutarı (75.000 TL).

Çalışan Hesap üzerinden yaptığınız işlemlerin, gün içi işlem limitini aşması halinde, şubenizdeki müşteri temsilciniz ile görüşebilirsiniz.

Çalışan Hesap'ta alt limit değişiklik duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor