Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri
Ara

Şimdi size hem vakit, hem de nakit kazandıracak bir ürünümüz var!

Talimatlı ödemelerinizi ve bankacılık işlemlerinizi takip etmekte zorluk yaşıyorsanız, gün içinde sıklıkla hesabınıza nakit girişi veya hesabınızdan nakit çıkışı oluyorsa, bu hesap tam size göre.

"Size" Çalışan Hesap,

 • Vadesiz hesabınızdaki parayı sizin adınıza yatırım fonu alarak değerlendirecek,
 • Tüm talimatlı kredi kartı, fatura ve düzenli ödemelerinizi (kira, taksit vb.) ve diğer tüm bankacılık işlemlerinizi, otomatik olarak yeterli miktarda fon bozumu yaparak gününde ödeyecek,
 • Aynı zamanda nakit ihtiyacınızı da karşılayacak. (Yapı Kredi ATM'leri dışında diğer banka ATM'lerinde hesap bakiyeniz, Nakit Bakiye+Çalışan Hesap Fon Bakiyesi+varsa Kullanılabilir Kredi Mevduat Limitinizin toplamı olarak görüntülenecektir.)

Çalışan Hesap ile hem paranız değer kazanmaya başlayacak, hem de ödemelerinizi takip zahmetinden kurtulacaksınız. Dilerseniz, Çalışan Hesabınıza, "Kredili Mevduat Limiti" tanımlatarak, fon bakiyeniz yetersiz olsa bile, nakit ihtiyacınızı ve tüm ödemelerinizi kredili mevduat bakiyenizden karşılayabileceksiniz.

Bu hesap, sizin için yepyeni bir bakiye yaratacak; artık nakit bakiyeniz, Çalışan Hesap fonlarınızın TL değeri ve kullanılabilir Kredili Mevduat limitinizin toplamı kadar bankacılık işleminizi, manuel fon bozumuna gerek olmadan rahatlıkla yapabileceksiniz.

*Çalışan Hesap kapsamında yatırım yapılan fonların portföyündeki varlıklar, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde yönetilir ve saklanır. Fonlarda getiri garantisi yoktur. Günlük piyasa koşullarına göre fon fiyatında yaşanabilecek dalgalanmalar fonun değerini etkileyebilir.

"Çalışan Hesap"a Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Yapı Kredi’de bir vadesiz hesabınız varsa, bu hesabınızı İnternet/Mobil Şube’den çalışan hesaba dönüştürebilirsiniz.

Hemen “İnternet Şubesi” butonunu kullanarak internet şubesine giriş yapın, Hesaplarım-Vadesiz Hesaplarım adımlarını izleyip istediğiniz hesabınızı seçerek çalışan hesap olarak tanımlayın. Henüz İnternet/Mobil Şube şifresi almadıysanız veya şifrenizi unuttuysanız anında yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Dilerseniz Mobil Bankacılık Uygulamamızda hesabınızın içinden de çalışan hesap tanımlamanızı yapabilirsiniz.

Size en yakın Yapı Kredi şubesinden ve 444 0 444 / 0850 222 0 444 Telefon Bankacılığından da Çalışan Hesap açtırabilir ve daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Çalışan Hesap’ın Yatırım Yaptığı Fona İlişkin Açıklama

Çalışan hesap kapsamında yatırım yapılan Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu’nun malvarlığı, kurucunun ve portföy saklayıcısının malvarlığından ayrıdır. Fon portföyündeki varlıklar, Kurulun portföy saklama hizmetine ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde saklanır ve Fon malvarlığı, Fon hesabına olması, içtüzükte ve izahnamede hüküm bulunması şartıyla kredi almak, türev araç işlemleri, açığa satış işlemleri veya fon adına taraf olunan benzer nitelikteki işlemlerde bulunmak haricinde teminat gösterilemez ve rehnedilemez.

Fon malvarlığı kurucunun ve portföy saklayıcısının yönetiminin veya denetiminin kamu kurumlarına devredilmesi halinde dahi başka bir amaçla tasarruf edilemez, kamu alacaklarının tahsili amacı da dahil olmak üzere haczedilemez, üzerine ihtiyati tedbir konulamaz ve iflas masasına dahil edilemez.

Sermaye Piyasası Kurulu Kanunu ve Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliğ’ine www.spk.gov.tr/apps/Mevzuat/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Çalışan Hesap Alt Limiti

  10 Mart 2015 tarihinden itibaren Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Çalışan Hesap ürününe ilişkin alt limitlerde değişikliğe gidilmiştir.

  Buna göre fon alımı için Vadesiz Hesapta bulunması gereken alt limit:

 • Bireysel müşteriler için 1.000 TL
 • Platinum ve Kobi müşterileri için 1.500 TL
 • Özel Bankacılık müşterileri için 2.000 TL olarak güncellenmiştir.
 • Çalışan Hesap üzerinden yaptığınız işlemlerin, gün içi işlem limitini aşması halinde, şubenizdeki müşteri temsilciniz ile görüşebilirsiniz.
 • Çalışan Hesap'ta alt limit değişiklik duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.
 • Çalışan Hesap'ta fon değişiklik duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

Nakit ihtiyacınız yokken hesabınız çalışsın

Çalışan Hesap ile paranız, vadesiz mevduat hesabınıza yatırdığınız andan itibaren, nakit ihtiyacınız oluşuncaya kadar yatırım fonu veya fonları ile otomatik olarak nemalandırılır. Çalışan Hesap, günlük olarak vadesiz mevduat hesabınızı kontrol eder, Banka’nın belirleyeceği alt ve üst limitlerin içerisinde kalan bakiyeyi, sizin adınıza Yapı Kredi Bankası A.Ş. B Tipi Şemsiye Fonu’na bağlı kısa vadeli Tahvil ve Bono Alt Fonu* alarak değerlendirir.

Nakit ihtiyacınız oluşunca anında karşılansın

Çalışan Hesabınızda dilediğiniz zaman, bakiye tutarınız kadar nakit çekebilirsiniz. Nakit çekimleriniz otomatik fon bozulması ile gerçekleştirilir. Çalışan Hesap, vereceğiniz talimatlar doğrultusunda kredi kartı, fatura, düzenli ödemeler(kira, taksit...vb) ve diğer tüm bankacılık işlemlerinizi, otomatik olarak yeterli miktarda fon bozarak gününde gerçekleştirir.

Nasıl başvurabilirsiniz?

En yakın Yapı Kredi şubesine uğrayarak, 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayarak veya yapikredi.com.tr Yapı Kredi İnternet Şubesi’ni tıklayarak ayrıntılı bilgi alabilir ve Çalışan Hesap’a başvurabilirsiniz.

Çalışan Hesap kapsamında yatırım yapılan fonlar Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemelerine tâbi olup, fonların portföyündeki varlıklar, bahse konu düzenlemeler çerçevesinde yönetilir ve saklanır. Fonlarda getiri garantisi yoktur. Günlük piyasa koşullarına göre fon fiyatında yaşanabilecek dalgalanmalar fonun değerini olumlu veya olumsuz etkileyebilir. Detaylı bilgi www.yapikredi.com.tr'den edinilebilir.
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor