Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

İnsan Sermayesi

Yapı Kredi, kurumsal başarısının temelinde yetenekli, yaratıcı ve katılımcı çalışanlarının olduğunun bilincindedir. İnsan kaynakları süreçlerini yürütürken “Çalışılacak En İyi Kurum” olma prensibiyle hareket eder ve çalışanlarına insan haklarına saygılı, adil, güvenli ve insana yaraşır bir çalışma ortamı sunar. Çalışanların yeteneklerinin geliştirilmesi, tecrübe ve görüşlerinden faydalanılması için imkanlar sağlarken, insan kaynakları politika ve uygulamalarını, çalışanların ilk tercihi olma hedefi doğrultusunda yönetir.

Öncelikli Konular

Katılımcı-çoğulcu işyeri olmak: Yapı Kredi, çalışanlarıyla karşılıklı iletişimin önemine inanır ve oluşturduğu etkin iletişim kanallarıyla çalışanlarının talep, beklenti, öneri ve şikâyetlerine ulaşır. Faaliyetlerine, bu kanallardan elde ettiği fikirler doğrultusunda yön vererek çalışan memnuniyetini artırmaya odaklanır. Böylelikle, bir yandan çalışanlarının iş tatminini artırırken bir yandan da uygulanabilir çözümlerle iş süreçlerini daha güçlü hale getirir.

Yapı Kredi, çalışanlarının yasal mevzuata uygun olarak toplu sözleşme ve mesleki dernekleşme haklarına saygı duyar, operasyonlarını bu hak ve özgürlüklere engel oluşturmayacak şekilde yürütür. Kuruluş bünyesinde oluşturulan Çalışma İlişkileri Danışma Kurulu (ÇİDAK) ile iş ortamında meydana gelebilecek sorunların hızlı ve zamanında çözülmesi, Banka ve Sendika üyeleri arasında çalışma barışının korunması ve bu sayede verimliliğin artmasını hedefler.

Bu alandaki uygulamaların detaylarına Sürdürülebilirlik Raporları’ndan ulaşılabilir.

Fırsat eşitliği ve ayrımcılığın önlenmesi: Yapı Kredi, insan kaynakları uygulamalarını, insan ve çalışan haklarına saygılı, adil ve ayrımcılığa izin vermeyecek şeklide yürütür. “Fırsat Eşitliği” ve “İstihdamda Eşit Fırsatlar Sağlama” ilkeleri doğrultusunda, tüm süreçlerin ırk, dil, renk, yaş, cinsiyet, ulusal köken veya soy, cinsel tercih, engel, kıdem durumu ve diğer ayrımcılık yaratacak faktörleri gözetmeksizin yürütülmesini sağlar. Çalışanlarından, toplumsal çeşitliliğe değer vererek birbirleriyle olan ilişkilerini saygı, nezaket, dürüstlük ve eşitlik ilkeleri doğrultusunda yürütmelerini ve Yapı Kredi’nin kurumsal vatandaşlık anlayışını ve etik ilkelerini benimsemelerini bekler.

Yapı Kredi’nin Fırsat Eşitliği alanındaki performansının detaylarına Sürdürülebilirlik Raporları’ndan ulaşılabilir.

Çalışan memnuniyeti: Yapı Kredi, çalışanlarının görüş ve önerilerini düzenli olarak toplarken, bağlılık araştırmalarıyla memnuniyet düzeyini ölçer. Bu araştırmaların sonuçları doğrultusunda projeler gerçekleştirilir.

Yapı Kredi’nin çalışan memnuniyeti performansının detaylarına Sürdürülebilirlik Raporları’ndan ulaşılabilir.

İş sağlığı ve güvenliği: Yapı Kredi, çalışanlarına sağlıklı ve güvenli bir işyeri sunmayı önceliklerinden biri olarak görür. Çalışma alanlarının güvenliğini sağlayan, çalışan sağlığına yönelik önleyici ve düzeltici faaliyetleri kapsayan uygulamalarla bu alandaki performansını sürekli olarak geliştirir. İnsan Kaynakları ve Organizasyon Yönetimi’ne bağlı olarak görev yapan İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi, İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası’nın organizasyon genelinde kontrolünü gerçekleştirir. İş Sağlığı ve Güvenliği Politikasına buradan ulaşılabilir. İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi’nin önderliğinde ve çalışan temsilcilerinin katılımıyla oluşturulmuş bulunan iş sağlığı ve güvenliği kurullarıyla çalışanlarının bu konudaki görüş, öneri ve şikâyetleri dinlenir, gerekli aksiyonları planlanarak hayata geçirilir. Yapı Kredi aynı zamanda ana hissedarlarından Koç Holding’in, bağlı şirketlerindeki iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının izlenmesi, iyi uygulama örneklerinin ve revizyon çalışmalarının grup içinde paylaşılması amacıyla kurulmuş olan Koç Grubu İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinasyon Kurulu’nun da üyesidir.

Yapı Kredi’nin İş sağlığı ve güvenliği alanındaki performansının detaylarına Sürdürülebilirlik Raporları’ndan ulaşılabilir.

Yetenek yönetimi: Yapı Kredi, çalışanlarının bireysel ve mesleki becerilerini geliştirmek, kariyerlerine doğru yön vermelerine destek olmak amacıyla yetenek yönetimi programlarını hayata geçirir. Kişiye özel eğitim katalogları oluşturulur ve çalışan talepleri doğrultusunda bu kataloglardan seçimler gerçekleştirilir. Bu alandaki en önemli proje olan ve 2009 yılında hayata geçirilen Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, çalışanların mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla kurulmuştur.

Yapı Kredi’nin yetenek yönetimi alanındaki uygulamalarına Sürdürülebilirlik Raporları’ndan ulaşılabilir.

İş hayatı-özel hayat dengesi: Yapı Kredi, iş hayatı ve özel hayat dengesini çalışanlarının iş tatminini ve iş performansını artırıcı bir unsur olarak gördüğü için bu dengenin korunmasına özel önem gösterir. Bu kapsamda, mesai sürelerini İş Kanunu çalışma sürelerinin öngördüğü biçimde düzenler, fazla mesai yapılmamasına yönelik yöneticiler düzeyinde bilgilendirme yapar. Çalışanlarını yıllık izin kullanma konusunda teşvik eder ve izinlerin zamanında kullanımını takip eder. İş ve özel hayatlarındaki yoğunluk ve sorumluluklar nedeniyle çalışanların üzerinde oluşan baskıları azaltmak ve sağlıklı bir denge kurmalarını desteklemek amacıyla Yapı Kredi Çalışan Destek Programı yürütülmektedir. 2010 yılında hayata geçirilen Çalışan Destek Hattı ile çalışanlara ve ailelerine finansal, tıbbi, hukuki ve psikolojik alanlarda günün her saati faydalanabilecekleri ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır. Çalışanların iş dışındaki zamanlarını daha verimli kullanmalarını sağlayacak sosyal aktiviteler gerçekleştirilmektedir.

Yapı Kredi’nin iş hayatı-özel hayat dengesi alanındaki uygulamaları hakkında detaylı bilgiye Sürdürülebilirlik Raporları’ndan ulaşılabilir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor