Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Doğal Sermaye

Yapı Kredi, doğal kaynakları ve ekosistemi doğal sermaye olarak tanımlar. Faaliyetlerinin çevresel etkilerini düzenli olarak takip eder ve bu etkileri azaltarak çevresel sürdürülebilirlik performansını sürekli olarak iyileştirmeye çalışır. Çevre performansı, “Operasyonların Çevresel Etkileri” ve “İklim Değişikliğinden Kaynaklanan Fırsatlar” başlıklarında yönetilmektedir. Operasyonlar yürütülürken daha az sera gazı emisyonu, daha az enerji sarfiyatı, daha az atık oluşumu ve daha az su kullanımını sağlayacak uygulamalar hayata geçirilmektedir. Yapı Kredi, iklim değişikliğiyle mücadele konusunda sorumluluk bilinciyle hareket etmekte ve değer zincirinin tamamında bu konudaki farkındalığını artıracak uygulamalar hayata geçirmektedir. Bu kapsamda, sürdürülebilir bir ürün portfoyü için çevre odaklı ürün ve hizmetler geliştirilmektedir.

Öncelikli Konular

İklim değişikliği ile mücadele: İklim değişikliği, tüm insanlığı etkileyen en önemli küresel sorunların başında gelmektedir. Bankacılık sektörü, yarattığı istihdam ve finansal faaliyetlerinin kaldıraç etkisi nedeniyle iklim değişikliğiyle mücadelede önemli bir konumdadır. İklim değişikliği; tarımdan taşımacılığa, gayrimenkulden bilişime pek çok sektöre etki etmekte, iş yapış şekillerinde önemli değişikliklere neden olmaktadır. Yapı Kredi’nin, müşterilerine sunduğu finansal ürün ve hizmetler bu değişikliklerden etkilenmektedir. İklim değişikliğinin yarattığı bu riskler dikkatle takip edilmekte ve risklerin fırsata dönüştürülmesi için yenlikçi ürün ve hizmetler tasarlanmaktadır. Bu nedenle iklim değişikliğinden kaynaklanan risk ve fırsatlar, iş süreçlerine ve karar mekanizmalarına yerleştirilmiş stratejiler olarak yönetilmektedir.

Operasyonel faaliyetlerin iklim değişikliği üzerindeki etkisini azaltmak için ölçme-değerlendirme çalışmaları yürütülmekte, enerji verimliliği çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Çalışan davranışlarındaki değişiklikleri temel alan Yeşil IT ve enerji tasarrufu uygulamalarıyla bu alandaki performans geliştirilmektedir. 2011 yılında başlatılan ISO 14064 sera gazı raporlama ve sertifikasyon süreci yıllık periyotlarla devam etmektedir. Her yıl tüm dünyada küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde gerçekleştirilen “Dünya Saati” hareketine destek verilmektedir.

Çevre odaklı ürün ve hizmetler hakkında bilgiye Sürdürülebilirlik Raporları’ndan ulaşılabilir.

Kaynakların sorumlu kullanımı: Yapı Kredi’nin çevresel etkilerinin önemli bir kısmını ofislerdeki plastik, kâğıt, cam ve metal kullanımı ve bunu takiben ortaya çıkan atıklar oluşturmaktadır. Çalışan davranışlarını değiştirmeye yönelik eğitim ve iletişim faaliyetleriyle kaynak kullanımında azaltımlar elde edilmekte, atık geri dönüşüm yüzdesi sürekli olarak yükseltilmektedir.

Müşteriler e-fatura kullanımına teşvik edilirken, internet ve Müşteri İletişim Merkezi uygulamalarıyla, geleneksel bankacılık işlemleri sırasında meydana gelen kâğıt atık miktarında azaltım sağlanmaktadır. Müşterilerin elektronik hesap özeti sahiplik oranını artırmaya yönelik çeşitli kampanyalar düzenlenmektedir.

Kaynak kullanımı konusundaki performansa Sürdürülebilirlik Raporları’ndan ulaşılabilir.

İklim Odaklı Ürünler: Düşük karbon ekonomisine geçiş sürecinde üzerine düşen sorumluluğun bilinciyle hareket etmek Yapı Kredi’nin ilkeleri arasında yer almaktadır. Yapı Kredi, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Sürdürülebilirlik İlkeleri doğrultusunda, Türkiye için stratejik öneme sahip yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını ve enerjinin verimli kullanımını teşvik eden iklim odaklı ürün portföyünü genişletmeye devam etmektedir.

Yenilenebilir enerji, proje finansmanı konusunda Yapı Kredi’nin en önem verdiği alanlar arasındadır. Buna bağlı olarak, Yapı Kredi, Avrupa Yatırım Bankası (EIB), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve İhracat Kredi Kuruluşları (ECA) gibi uluslararası kuruluşlardan finansman sağlayarak yatırımcılara kaynak çeşitliliği yaratmaktadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor