Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Aphrodisias Kazıları

Tanrıça Afrodit’in şehri Aphrodisias’taki kazılara destek veren Yapı Kredi Özel Bankacılık; heykelleriyle ünlü bu antik kenti hak ettiği şekilde kültür sanat gündemine getirerek gelecek nesillere taşımak için Geyre Vakfı’nca yürütülen çalışmalara destek vermiştir.

Yapı Kredi‘nin Aphrodisias antik kentine ve onun iletişimine olan desteği 2007’nin son çeyreğinden itibaren yoğunlaşarak artırmıştır. Afrodisias antik kentinde ortaya çıkartılan 80 adet özgün yüksek kabartmanın (rölyef) sergileneceği, Yeni Sebasteion Salonu yararına, 17 Ocak 2008 tarihinde Rahmi Koç Müzesi’nde “Bir Tarihi Mermer Rölyefle Adınızı Yaşatın” projesi kapsamında özel bir müzayede düzenlenmiştir. Yapı Kredi Özel Bankacılık’ın desteği ile düzenlenen gecede açık arttırmada alıcı bulan 11 rölyef, destekçilerinin isimleriyle birlikte ölümsüzleşmiştir. Bu etkinlikten sağlanan kaynak ile Mayıs 2008’de açılan Yeni Sebasteion Salonu’nun tamamlanmasına katkıda bulunulmuştur.

Yapı Kredi ayrıca, 2008 için hazırlanan tüm promosyon malzemelerinde tema olarak Aphrodisias’ı seçerek bu konuyu tüm yıla yaydığı iletişiminde kullanmıştır.

2008 yılında Aphrodisias, Geyre Vakfının kuruluşunun 20. yılında yeni bir sergi salonuna kavuşmuştur. Aydın’ın Karacasu ilçesinde bulunan mevcut Afrodisias Müzesine ek olarak Mart 2007’de inşasına başlanan ve 770 metrekarelik büyüklüğü olan Yeni Sebasteion Rölyefleri - Sevgi Gönül Salonunun açılışı Geyre Vakfı ve Yapı Kredi Özel Bankacılık’ın desteğiyle 31 Mayıs 2008 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Antik kentin dokusuna zarar verilmeden ve son derece duyarlı bir yaklaşımla Mimar Cengiz Bektaş tarafından tasarlanan Yeni Sebasteion Rölyefleri - Sevgi Gönül Salonu’nda, kazılarda ortaya çıkarılan 80 rölyef aslına uygun şekilde sergilenmektedir.

Dönemin en usta ellerinden çıkan bu eşsiz eserler ayrıca Yapı Kredi Kültür Sanat tarafından İstanbul’da düzenlenen kapsamlı bir sergide bir araya gelmiştir. Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi; “Aphrodisias’tan Roma Portreleri” adlı sergiye ev sahipliği yapmıştır. Sergide 51 tanesi Aphrodisias Müzesi’nden, bir tanesi de İstanbul arkeoloji müzesi’nden gelen toplam 52 muhteşem eser yer almıştır. Sergi süresince gerçekleştirirlen iletişim ile de Aphrodisias antik kentinin bilinirliliğine katkıda bulunulmuştur. Sergi 26 Eylül 2008 – 25 Ocak 2009 tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açılmıştır.

Aphrodisias Hakkında

Aphrodisias antik kenti, Yunan ve Roma dönemine ait arkeolojik sitelerin en önemlilerinden biridir. Ege Bölgesinin Menderes Vadisinde bulunan kent, Aydın ili, Karacasu ilçesi, Geyre Belediyesi sınırları içinde yer almakta ve 520 hektarlık bir alana yayılmaktadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor